аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 6.01.2010
Пол: Мъж
Кара: bmw-e39-520

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от GEORGBMW » 09 Яну 2010, 0:13

Благодря на всички .Дори на тия с хапливите отговори.През последните години съм карал служебни автомобили от по новата генерация и те имаха наистина директен достъп до радиото без ключа.Просто затова питах ,а германците наистина са го предвидили заради споменатите от колегите по горе неща ,за това съм напълно съгласен. Всяко нещо си има и своите недостатъци, които при по новите модели се" изчистват"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от tsb_bg » 09 Яну 2010, 10:23

GEORGBMW написа:... През последните години съм карал служебни автомобили от по новата генерация и те имаха наистина директен достъп до радиото без ключа....

Колега на тези автомобили за които споменаваш най-вероятно им е преправяна инсталацията
От години назад дори и стандартната "евро" букса има предвидено постоянно захранване на аудио-системата (аксесоари) и оперативно захранване (контакт) когато радиото работи
Да не говорим за къстъмизираните аудио-системи за определени марки (BMW например)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Каквото запали

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от NAPSTERS » 09 Яну 2010, 22:14

tsb_bg написа:
GEORGBMW написа:... През последните години съм карал служебни автомобили от по новата генерация и те имаха наистина директен достъп до радиото без ключа....

Колега на тези автомобили за които споменаваш най-вероятно им е преправяна инсталацията
От години назад дори и стандартната "евро" букса има предвидено постоянно захранване на аудио-системата (аксесоари) и оперативно захранване (контакт) когато радиото работи
Да не говорим за къстъмизираните аудио-системи за определени марки (BMW например)



:yes:
когато умен човек спори с глупак, спорят двама глупаци.
http://www.vbox7.com/play:a44cbadb
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 160
Регистриран на: 5.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd
Мечтае да кара: ...

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от Пламен Андреев » 11 Яну 2010, 0:24

колега проблема ти има много просто решение ключа има няколко положения първото е точно за касетофона колата не е на контакт свети само борд компа и касетофона бачка :yes: иначе не си свикнал колите с тази марка са направени с мисълта за собственика и шофиора :mhihi: даже и е30 успех и безаварийни километри :driving:
Изображение

БЪДИ ВИНАГИ ВЕРЕН НА МАРКАТА И НАЙ - ВЕЧЕ НА СЕБЕ СИ. "B M W"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 11.10.2009
Местоположение: IVAILOVGRADD
Пол: Мъж
Кара: БМВ 530D
Мечтае да кара: BMВ M5

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от jikata0202 » 11 Яну 2010, 9:14

:yes: :yes: :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 11.10.2009
Местоположение: IVAILOVGRADD
Пол: Мъж
Кара: БМВ 530D
Мечтае да кара: BMВ M5

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от jikata0202 » 11 Яну 2010, 9:15

Пламен Андреев написа:колега проблема ти има много просто решение ключа има няколко положения първото е точно за касетофона колата не е на контакт свети само борд компа и касетофона бачка :yes: иначе не си свикнал колите с тази марка са направени с мисълта за собственика и шофиора :mhihi: даже и е30 успех и безаварийни километри :driving:

:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 160
Регистриран на: 5.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd
Мечтае да кара: ...

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от Пламен Андреев » 11 Яну 2010, 12:52

Радвам се че успях дапомогна :clap:
Изображение

БЪДИ ВИНАГИ ВЕРЕН НА МАРКАТА И НАЙ - ВЕЧЕ НА СЕБЕ СИ. "B M W"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от mihal » 29 Апр 2018, 10:07

И аз го имам този проблем, след вадене на ключа няма радио. С плоски пинове ми е ЦД-то , МИД-а ми е сменян с някакъв по стар. Дали няма вариант с кодиране да се разреши работа на радиото за 15мин както при другите?
2001г 8-ми месец е машината
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от Grozdanoff » 30 Апр 2018, 8:52

Ебаси безумната тема и проблем... :mhihi: аз пък искам без ключ да карам колата, защото ме мързи всеки път да въртя ключа. Ебати тъпаците са тия от БМВ и това ми било премиум автомобил :mhihi:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от stony1 » 30 Апр 2018, 9:02

Grozdanoff написа:Ебаси безумната тема и проблем... :mhihi: аз пък искам без ключ да карам колата, защото ме мързи всеки път да въртя ключа. Ебати тъпаците са тия от БМВ и това ми било премиум автомобил :mhihi:

Не знам дали е безумна, но през 2010 година пича си е купил Е39 и за него е било проблем.
mihal написа:И аз го имам този проблем, след вадене на ключа няма радио. С плоски пинове ми е ЦД-то , МИД-а ми е сменян с някакъв по стар. Дали няма вариант с кодиране да се разреши работа на радиото за 15мин както при другите?
2001г 8-ми месец е машината

С кодиране нищо няма да стане, то иняма какво да му се кодира. Какъв е този по-стар МИД?
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от mihal » 30 Апр 2018, 9:52

stony1 написа:
Grozdanoff написа:Ебаси безумната тема и проблем... :mhihi: аз пък искам без ключ да карам колата, защото ме мързи всеки път да въртя ключа. Ебати тъпаците са тия от БМВ и това ми било премиум автомобил :mhihi:

Не знам дали е безумна, но през 2010 година пича си е купил Е39 и за него е било проблем.
mihal написа:И аз го имам този проблем, след вадене на ключа няма радио. С плоски пинове ми е ЦД-то , МИД-а ми е сменян с някакъв по стар. Дали няма вариант с кодиране да се разреши работа на радиото за 15мин както при другите?
2001г 8-ми месец е машината

С кодиране нищо няма да стане, то иняма какво да му се кодира. Какъв е този по-стар МИД?

Същият но е сменян с такъв от по стара година, мисля 96 ми излизаше в INPA. Вероятно за да продадът колата в автокъщата са взели рециклиран MID.
Изображение

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook