Зареждане на акумулатор

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 449
Регистриран на: 29.06.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 520i

Re: Зареждане на акумулатор

Мнение от Dozo » 04 Яну 2010, 9:20

Извинявам се на колегата,дето е пуснал темата.Но имам питане-бихте ли казали какъв акумолатор/марка/да взема за 520и.Благодаря!И успешна година!
Всеки има значение,иначе никой няма значение.


Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 M52 газов котлон
Мечтае да кара: колело на кило ракия

Re: Зареждане на акумулатор

Мнение от dbanchev » 04 Яну 2010, 12:01

Колега за 520и акумулатора по каталог е 70 ампер часа. Преди няколко дни и аз смених моя. Тая зима акумулаторите яко стачкуват май... :)
А като марка има най- различни гледай според цената най- вече. Аз си взех полски Kager с 2 год гаранция за 145лв.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1501
Регистриран на: 17.05.2008
Местоположение: Варна
Кара: ше Е 39 520 98 г.

Re: Зареждане на акумулатор

Мнение от im0tep » 04 Яну 2010, 12:06

Dozo написа:Извинявам се на колегата,дето е пуснал темата.Но имам питане-бихте ли казали какъв акумолатор/марка/да взема за 520и.Благодаря!И успешна година!


Аз си взех преди една година ACDelco 74 ампер часа за 210 лв ако не се лъжа,с 3 години гаранция.За мен това са едни наистина добри акумулатори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 16.07.2009
Местоположение: София
Кара: X1 E84 25xd; E60 525d LCI Auto

Re: Зареждане на акумулатор

Мнение от kamendc » 04 Яну 2010, 14:19

И аз да кажа, че наскоро сменях моя сега в студовете. Два пъти го откачах и закачах, няма никакви проблеми. Като го вържеш, изчакваш една минутка, преди да запалиш, за да си разпознае всички системи.
А, и трябва да заключиш ръчно колата (всички врати) като я оставиш без акумулатор :-)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 12.04.2004
Местоположение: София

Re: Зареждане на акумулатор

Мнение от theOnly » 06 Фев 2010, 0:42

Колеги,само да вметна нещо за тази гаранция,тъй като гледам,че я споменавате. Доколкото ми е известно гаранцията важи,ако на една книжка,която се продава с акумулатора,са нанесени съответните данни на колата и измервания, т.е. трябва в това нещо като гаранционна карта да се опише марката на колата,години,километри, да се замери и да е сигурно, че алтернатора зарежда,няма отечки и т.н., в този случай се признава гаранцията. И аз преди време се опитвах да рекламирам един, но там ме светнаха ,че нямам попълнен документ и основание да твърдя ,че проблема е в акумулатора. Те го вземат уж да за тест,зареждат го,казват акумулатора си е ок и чао.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Зареждане на акумулатор

Мнение от Elesar74 » 06 Фев 2010, 11:41

За да ти признаят гаранцията освен тази книжка, трябва и акумулатора да е паднал под някаква стойност, не помня точно каква, ама беше доооста ниска.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Зареждане на акумулатор

Мнение от georgi_1986 » 05 Фев 2017, 13:38

Здрaвейте, реших дa зaредя мaлко aкумулaторa, зaщото индикaторa нa него(окото) от зелено стaнa бяло т.е. зa зaреждaне кaкто пише в книжкaтa. Колaтa не я кaрaм много често, но нямaм проблем с пaленето, aкумулaторa е 80AН. Тa сложих го дa се зaреждa с руско стaро зaрядно и първонaчaлно токa беше 2.5A и след звестно време зaпочнa дa пaдa. Проблемa е че го зaбрaвих 48 чaсa нa зaрядното, токa вече беше достa под 1A, нямa никaкви външи щети кaто подувaне, зaгрявaне и т.н по aкумулaторa и зaрядното. Индикaторa вече е зелен, тa възможно ли е зa толко дълъг престой нa зaрядното aкумулaторa дa се е повредил или дa му се е изпaрил електролитa?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Зареждане на акумулатор

Мнение от zvetiko » 05 Фев 2017, 13:43

georgi_1986 написа:Здрaвейте, реших дa зaредя мaлко aкумулaторa, зaщото индикaторa нa него(окото) от зелено стaнa бяло т.е. зa зaреждaне кaкто пише в книжкaтa. Колaтa не я кaрaм много често, но нямaм проблем с пaленето, aкумулaторa е 80AН. Тa сложих го дa се зaреждa с руско стaро зaрядно и първонaчaлно токa беше 2.5A и след звестно време зaпочнa дa пaдa. Проблемa е че го зaбрaвих 48 чaсa нa зaрядното, токa вече беше достa под 1A, нямa никaкви външи щети кaто подувaне, зaгрявaне и т.н по aкумулaторa и зaрядното. Индикaторa вече е зелен, тa възможно ли е зa толко дълъг престой нa зaрядното aкумулaторa дa се е повредил или дa му се е изпaрил електролитa?


Правилната дума е "кипнал" електролит- не виждам да я употребяваш, значи всичко е наред.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Зареждане на акумулатор

Мнение от ozBMW » 05 Фев 2017, 20:40

Понеже казвате че няма проблем за сваляне на акомулатора,преди да го свалите си направете една диагностика и после като го сложите пак си направете да видите какво става :)

Потребител
Online
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Зареждане на акумулатор

Мнение от MrManson » 17 Фев 2017, 10:59

Здравейте колеги,
Явно и аз съм в клуба на стачкуващите акумулатори :) Колата не я карам много често, основно събота и неделя и повечето пъти на дълги разстояния извън града. Снощи имах нужда от нея, но за съжаление тя бе на друго мнение, като това е втори път от началото на годината, в който се налага да ми подават ток /последно съм я карам преди седмица и половина/. Акумулатора е 85Ah, незнайна холандска марка, предполагам на около 5+ години. Въпреки всичко, индикатора е зелен; сега възнамерявам да го заредя и да видим до къде ще изкара. Предполагам ще се наложи закупуването на нов и затова искам да се допитам до вас - дали 85Ah е ОК за мен или по-добре да взема по-голям акумулатор? Колата е 530да фейс. Какво бихте ме посъветвали?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Зареждане на акумулатор

Мнение от jorfii » 19 Фев 2017, 12:09

MrManson написа:Здравейте колеги,
Явно и аз съм в клуба на стачкуващите акумулатори :) Колата не я карам много често, основно събота и неделя и повечето пъти на дълги разстояния извън града. Снощи имах нужда от нея, но за съжаление тя бе на друго мнение, като това е втори път от началото на годината, в който се налага да ми подават ток /последно съм я карам преди седмица и половина/. Акумулатора е 85Ah, незнайна холандска марка, предполагам на около 5+ години. Въпреки всичко, индикатора е зелен; сега възнамерявам да го заредя и да видим до къде ще изкара. Предполагам ще се наложи закупуването на нов и затова искам да се допитам до вас - дали 85Ah е ОК за мен или по-добре да взема по-голям акумулатор? Колата е 530да фейс. Какво бихте ме посъветвали?

Колега за тройка дизел гледай да е 95 или 100 Ah и с пусков ток над 800 ампера. Аз си взех 100 Ah Varta 830 пусков ток и три години гаранция за 200 и няколко лева като им оставих стария акумулатор, доволен съм.
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Зареждане на акумулатор

Мнение от Don_Diego » 19 Фев 2017, 12:33

Мини някъде да го закачат на тестер и да се види състоянието му, но щом казваш че е на 5+ години присъдата май е ясна :mhihi:
За 3.0д минимум 95, даже направо скачай на 100, че разликата в цените е незначителна (и избор има доста повече). Моя съвет е да вземеш акумулатор с възможно най-дълга гаранция, както колегата писал преди мен (аз също ще взимам такава варта тази година, че и моя е на доизживяване)
Изображение

Потребител
Online
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Зареждане на акумулатор

Мнение от MrManson » 20 Фев 2017, 10:26

Здравейте колеги,
Благодаря на отзовалите се. Заредих вчера акумулатора, днес или утре ще го сложа обратно и замеря. Относно марката - казва се Wilco Royal; явно са качествени, щом моя е изкарал толкова време без да е имало нужда от зареждане. Поразрових се за предложения в нета и нещото, което ми направи впечатление е Exide Premium 100Ah, 900A, еко цена 209лв, 2 години гаранция. Varta/Bosch намирам с по 3 години гаранция, но там пусковия ток е 830А. Друго интересно предложение е Berga Power Block, 100Ah, 830A, 40 месеца гаранция. Дилемата не е малка :) Успешна седмица на всички.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook