Как да ползвам печката, ако имам разбира се

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от Ivo_Borisov » 08 Ное 2016, 8:12

А отключена ли е печката за да я включваш от таймерите? Да не би да имаш само вентилация?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от Elesar74 » 08 Ное 2016, 9:14

FaceOff написа:Иначе, винаги при температура под 5 градуса, се включва с отварянето на вратата, и работи докато антифриза достигне 70, или 75 градуса беше.


Грешиш колега, печката тръгва като запалиш двигателя. За улеснения старт при първо палене служат свещите, а за по-бързо последващо загряване, печката. В случай, че не е програмирана по описаният от теб начин.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 6.02.2007
Местоположение: София

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от numizmat » 08 Ное 2016, 13:47

До колкото разбирам е отключена щом можеш да слагаш таймер? Евентуално колко струва ремонт, зящото смяташ, че си е благинка и не искам да се лишавам от нея.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от Ivo_Borisov » 08 Ное 2016, 14:06

Прочети темата колега! Трябва да имаш в менюто aux heating за да ти е отключена. Това поне е писано много пъти. Иначе си имаш таймер за вентилацията.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 6.02.2007
Местоположение: София

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от numizmat » 08 Ное 2016, 16:20

Здравей,

За да е отключена трябва за го шмаш, а таймера и в менюто Aux

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.09.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e39 525d

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от giwanov » 11 Ное 2016, 13:21

Ivo_Borisov написа:
giwanov написа:Някой да е запознат с грешката "combusation air fan" ?
Аз нещо не успях да намеря информация.

Аз досега не съм срещал изгоряло вентилаторче, но съм срещал много печки с тая грешка и проблем в електрониката.


Ще се ходи при майстора от Варна да я погледне.

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 28.04.2016

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от RadkoPower » 17 Ное 2016, 19:05

Колеги я кажете как ще се управлява печката ако сложа една навигация ерисин?
Мида отпада и?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от FaceOff » 17 Ное 2016, 19:21

FaceOff написа:
пп. И един въпрос - в тръбичката от която смуче въздух има ли някакъв филтриращ елемент, защото реших да го измия и отвътре започнаха да излизат разни парцаляци, общо взето мизерия. Ако набутам вътре някакъв дунапрен достатъчно ли ще е?


Колеги??

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от Elesar74 » 18 Ное 2016, 15:14

Мога да добавя за общите проблеми при печките с инфото от поста на aresibo от страниците назад, на който малко му се обърна внимание.
1. Напрежение под 11.5 v на акумулатора- печката не стартира.
2. Гориво под 8 литра в резервоара. При три неуспешни опита печката да бъде "захранена" с гориво, същата блокира(заключва се). Налага се ресет, по описания във форума начин или триене на грешката с диагностичен софтуер.

Преди да се стигне до демонтаж и пипане по самата печка, уврете се, че горните условия са изпълнени, тоест имате акумулатор който" държи ток" и гориво над 8 л. в резервоара.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 16.02.2010
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530i
Детайли за колата: BMW E39 530i `03
BMW E34 520i `95
BMW E34 520i Touring `95

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от BMW E34 520i Vanus » 28 Ное 2016, 0:22

Здравейте колеги, колата е 530 бензин и печката не работи! Четохме я с ИНПА и при опит за стартиране от там записва тази грешка. Трием я стартираме отново и пак записва нея? Някакви идеи? Благодаря предварително! :bchug:
greshka.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
БЕНЗИН В КРЪВТА

Racing is life,everything else what happens before or after ,is just waiting...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от FaceOff » 08 Дек 2016, 14:09

FaceOff написа:
FaceOff написа:
пп. И един въпрос - в тръбичката от която смуче въздух има ли някакъв филтриращ елемент, защото реших да го измия и отвътре започнаха да излизат разни парцаляци, общо взето мизерия. Ако набутам вътре някакъв дунапрен достатъчно ли ще е?


Колеги??


Отговарям си сам, за да може някой ако го интересува същото да знае - няма филтриращ елемент за въздуха, това, което съм изкарал от тръбичката служи за шумоизолация, но не ми се струва да е по-шумна печката сега. Смених й водната помпа, която си даваше грешка, иначе платка и всичко си беше наред. Страшна екстра е тая печка, след като е работила на таймер (30 мин) на -7 градуса влизам в колата и е сигурно по-топло отколкото ако беше работила половин час на място. И без да е работила предварително, колата загрява значително по-бързо и имам парно още докато излизам от кварталните улички. :smoke:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от Elesar74 » 09 Дек 2016, 10:44

Не само това. Предния джам е размразен и можеш да го избършеш с чистачките само. Зимата това е незаменима екстра. Един ден помня, беше доста студено. Колата е на паркинг, до мен спряло едно Пежо дизел на един комшия. Програмирал съм печката и слизам сутринта и я чувам как фучи. Обаче като се заслушах, чувам и същия звук от Пежото на комшията. Аха, викам си, да са живи и здрави печките, че иначе стърганье и потенье до откат.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от nightdriver » 09 Дек 2016, 12:38

Мойта пък като работи три сутрини на таймер за по десетина минути максимум и на четвъртата сутрин нямам достатъчно ток да запаля , печката беше работила десетина минути и се изключила ...а нали уж ГМ-а следи за напрежението ?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.12.2016
Пол: Мъж

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от lacheto » 23 Дек 2016, 22:11

Здравейте колеги. Бях си разкачил акумулатора за няколко часа и след това като запалих колата и печката започна да бучи. По принцип е бях отписал студ -5 тя ваобще не трагваше. Обаче бученето добре но тупкането го няма и не пали. Помпичката за гориво не ми работи. Какво напрежение трябва да има на буксата и. Мерих и дава постоянно 11,8 волта. Има ли смисъл да търся помпичка или проблема ще е в самата печка в електрониката?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 22.12.2016
Пол: Мъж

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от StoleMk » 25 Дек 2016, 6:07

Здрасти Колеги
Читам темата отговор няма на моя въпрос.Мойта печка чим сложа бушона веднъж се чува как фуги нещо мисла че е циркулацијата помпа и ни запира никога било да работи двигатела или да не работи тя винаги работи се докато не извадим бутона .Печката само единастията път сам я чувал да тупка и не се осъществява че топли колата бързо.Тя на -10 навън с нормално возене и не оде повече от 60 градусаи това е сичко. Инаку аз сам от Македония и надявам че сте ме разбрали какво исками да ви попитам.Знам че и писмото как то пишам не ми е добре но тоа е.
П.С дали някой знае за какво става въпрос и я ми дадете брой от някой майстор примирно София Благоевград някой по ближен

Благодаря на всички те

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook