Как да ползвам печката, ако имам разбира се

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 2.03.2016

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от 3pz » 13 Фев 2017, 17:18

Изчетоx цялата тема 59 стр. и след като смених печката с такава, която видях с очите си, че работи стигнах до извода, че при мен най-вероятно не работи водната помпа.
Може ли някой да ми каже къде се намира въпросната помпа при X5 E53.

ПП: Лично мое мнение е, че тази система за подгряване може и да не е лоша но има супер много бъгове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от nightdriver » 14 Фев 2017, 21:21

nomad78 написа:Здравейте!От скоро съм собственик на Е39 530DA,2002год.Разбрах,че колата има печка по лепенката която е на левият подкалник.Печката не тръгваше по никакъв начин,след изчитане на всичко по темата я ресетнах и печката започна да работи перфектно-под околна температура 6гр. тръгва след стартиране на двигателя до температура може би около 75-80гр.на охладителната система.След това реших да я отключа и при принудително стартиране или с таймера резултата беше,че тръгва и работи около 1мин,след което спира,обдухва,изчиства и изключва,процедурата се повтаря няколко пъти.След доста умуване от моя страна установих,че проблема е в това,че има въздух в системата на печката.Подвеждащото беше това,че когато работи двигателя печката няма проблем,а принудителното стартиране или с таймер беше проблем,но това е така защото когато колата работи водната помпа на двигателя спомага за циркулацията през печката,тя не прегрява и съответно няма проблем.След доста продължително обезвъздушаване и много голямо количество изкаран въздух в системата вече всичко е ок.Мястото за обезвъздушаване на системата на печката е под лявата кутия на филтъра на купето.Обезвъздушава се при запален двигател,след което всичко е ок.Изчетох цялата тема и видях доста колеги който ако са знаели това са щели да си спестят големи драми.Благодаря на колегите за всичко споделено,бяха ми много полезни за много неща.Ще се радвам ако и аз съм бил полезен.Поздрави на всички!


в крайна сметка колега оправи ли си проблема или не , защото на другия ден след този пост ми изпращаш ЛС в който казваш , че проблема ти продължава ... :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от Ivo_Borisov » 15 Фев 2017, 9:01

3pz написа:Изчетоx цялата тема 59 стр. и след като смених печката с такава, която видях с очите си, че работи стигнах до извода, че при мен най-вероятно не работи водната помпа.
Може ли някой да ми каже къде се намира въпросната помпа при X5 E53.

ПП: Лично мое мнение е, че тази система за подгряване може и да не е лоша но има супер много бъгове.

Ами трябваше преди да сменяш печката, да и направиш една диагностика. Там се вижда всичко и щеше да се разминеш само с водна помпа. Намира се между левия фар и радиатора горе долу.
Всеки като не му работи печката и мисли - електроника и нова печка. Има доста неща заради които може да не работи.

П.п. значи при теб проблема е неотключена печка.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 3.10.2015
Пол: Мъж
Кара: E39 530DA

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от nomad78 » 17 Фев 2017, 18:57

Не колега,печката не заработи на изгасен двигател.Въпросната процедура с обезвъздушаването на системата не беше ефективна.Заблудили сме се,че това е проблема защото явно помпата се е опитала да тръгне и за момент е работила,но в последствие проверихме и се оказа,че не работи вече.Ако мога бих изтрил предишното което написах за да не подвеждам хората.Помпата е нещо клеясала и не върти антифриза.С обезвъздушаване не става и след по нататъшно разсъждение няма никаква логика това,че има въздух да е проблем за помпата.Моля всички колеги да ме извинят за предишният пост.Сега търся помпа някой ако може да помогне ще съм благодарен.Поздрави на всички.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от jorfii » 25 Фев 2017, 18:37

Здравейте колеги , с известно закъснение се включвам отново. Печката успях да я отключа , успях и да я пусна но, само с помощта на компютъра. Дава две грешки, а именно
DSC_0014.jpg
ето и другата
DSC_0017.jpg
. Тази за помпата я изкарва когато чета самата печка. Другата грешка е в климатроника. Запалването на печката успях да направя след непрестанно лутане между двете менюта и триене на съответните грешки, които си излизат постоянно . Както и ресет на печката с бушона (поне я видях да работи). Ясно е че ще трябва да се занимая с помпата ,въпроса е че не знам коя от двете помпи е проблемната. Колата би трябвало да е с две помпи, тази под клапаните я виждам, до другата на помпата още не съм стигнали. Не съм свалял подкалника . Относно другата грешка се надявам да дадете някакви насоки какво да търся. Нямам представа какво трябва да означава. Ако споделите и някакви изпитани методи за тест на въпросните помпи ще съм много благодарен.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 15.05.2017
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: e39 525d

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от evil_dream » 20 Май 2017, 17:24

Здравейте , кога трябва да тръгва печката , защото при 20 градуса когато отключа колата започва да се чува бучене за 1-2 мин и после спира ?
Колата е 525д и бях чел , че печката започвала да работи само при ниски температури и явно не е нормално да се пуска лятото.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от Ivo_Borisov » 22 Май 2017, 7:20

Щом се включва вентилатора на печката при отваряне на врата, електрониката е заминала.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 16.02.2011
Местоположение: Козлодуй
Пол: Мъж
Кара: 530 D

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от ghostbobi » 08 Авг 2017, 8:37

В крайна сметка, за да се отключи печката, в кои модули кое трябва да се прекодира с NCS? Изчетох цялата тема и само един колега е споменал кое е прекодирал и пита дали е правилно, но отговор така и не получи.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 11.10.2014
Местоположение: София
Кара: 2002 Е39 525dA Touring

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от aivanov99 » 13 Авг 2017, 14:25

Аз с NCS не успях да я отключа. Не казвам, че не е възможно, но не успях. С ДИС стана много лесно.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 16.02.2011
Местоположение: Козлодуй
Пол: Мъж
Кара: 530 D

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от ghostbobi » 13 Авг 2017, 17:06

ДИС нямам, но с NCS промених в IKE STANDHEIZUNG на aktiv и таймера за печката се показа на МИД-а, но дали е само това?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от Elesar74 » 14 Авг 2017, 9:30

Това е възможността, да можеш да управляваш печката ръчно, демек, отключена е.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от Ivo_Borisov » 14 Авг 2017, 10:16

По спомен още нещо се променяше за да работи печката. Аз така или иначе ги отключвам с дис-а.
Или трябва да се промени SA-то като се вкара и печка пак през нцс. Така все едно с дис се прави.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от Хрuсто » 15 Авг 2017, 12:30

Имам прчка, но понеже купих колата наскоро не знам дали работи. Казаха ми, че температурата трябвало да е под 5С за да работи. Има ли начин да я тествам сега? Ако откача температурния датчик на таблото?

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 16.02.2011
Местоположение: Козлодуй
Пол: Мъж
Кара: 530 D

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от ghostbobi » 16 Авг 2017, 12:10

Управлението на печката се появи на MID-а, като съответно при принудително пускане, само фучи и мирише на нафта. На INPA казва свещ....... Идеята за кодирането беше, дали я отключвам правилно с NCS, досега съм пипнал само в IКЕ. На предната страница обаче един колега пише, че е пипал и в IHKA и KMBI:

ZUSATZWASSERPUMPE

aktiv

STANDHEIZUNG_KONZEPT

sh_high_ohne_sperrventil

KMBI:

STANDHEIZUNG

aktiv

Мисълта ми е, при неправилно (недостатъчно прекодирани модули и фумкции) отключване, дали не се появяват и проблмите на печката?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от Ivo_Borisov » 16 Авг 2017, 14:43

С нцс най лесно е да се добави печката в зцс-а и да се прекодира колата. Така си добавя и активира всичко каквото трябва.
Грешки за свещ съм виждал поне три при различни диагностики, всяка може да означава електроника. Но може и да означава проблем, който да се отстрани и да заработи печката.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook