Как да ползвам печката, ако имам разбира се

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 16.02.2011
Местоположение: Козлодуй
Пол: Мъж
Кара: 530 D

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от ghostbobi » 16 Авг 2017, 19:12

Благодаря за съвета, ще го пробвам. :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 16.02.2011
Местоположение: Козлодуй
Пол: Мъж
Кара: 530 D

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от ghostbobi » 20 Авг 2017, 20:17

Не се получи нещо, с НЦС не иска да ми изкара оборудването (екстрите), иначе чете, кодира, работи. Като искам да ми изкара FA, излиза, обаче всичко е празно, не ми изкарва съобщение за грешка. Не знам с ДИС какво ще се получи.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от dreadx » 22 Авг 2017, 22:38

Щом фучи, значи се опитва да запали. Имай предвид, че щом дава свещ - може и да е от електрониката на печката. По принцип пуска 12V на свещта, и си ги мери - ако има 12V значи е прекъснала свещ, но може да е прекъснал транзисторът на платката, който пуска 12V. Свали си фрее-диагностиката от сайта на Вебасто и се закачи директно към печката.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от jorfii » 10 Ное 2017, 18:54

Здравейте колеги. Захладня и темата пак е актуална. Купих си помпа втора употреба и при проба на 12 волта работи. Утре ще я сменям, но ми се иска да сваля и почистя цялата печка. Защото миналата година , както вече съм писал в темата успях да я запаля, но само с инпата и пушеците бяха страшни. Та съм решил да я сваля печката и да почистя всичко вътре. Гледах някакви клипове и видях че има гарнитури. Въпроса ми е от къде да ги взема ако се прецакат или от какво да ги изрежа евентуално. Както и всякакви други съвети относно операцията за да стане всичко възможно най лесно и безболезнено. Например първото ми притеснение е антифриза, когато откача маркучите на печката дали ще изтече всичкия за да знам какъв съд да си подготвя. От тръбичката за нафтата дали няма да тръгне също на самотек и т.н.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 30.03.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от vanko0504 » 10 Ное 2017, 19:54

Скоро свалях моята печка на 530d защото ми изписваше грешка"циркулационна помпа".Антифриз изтече не повиче от 1,5-2 литра.Помпичката като и подам 12в тръгва ,но не винаги.Опитах се от две помпички да направя една ,но резултат нямаше.А иначе печката съм я чул да пали само веднъж.Ще сменя помпата,и се надявам да започне да пали

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от jorfii » 10 Ное 2017, 20:19

vanko0504 написа:Скоро свалях моята печка на 530d защото ми изписваше грешка"циркулационна помпа".Антифриз изтече не повиче от 1,5-2 литра.Помпичката като и подам 12в тръгва ,но не винаги.Опитах се от две помпички да направя една ,но резултат нямаше.А иначе печката съм я чул да пали само веднъж.Ще сменя помпата,и се надявам да започне да пали

Мерси за инфото колега. Тази помпа я пробвах първо като и подавах плюс през едно фазомерче на 12 волта имам и не тръгваше. После се усетих и и дадох ток с кабел и работи. За помпата, която в момента е на колата не знам ще я пробвам и нея като я сваля. Иначе ми излиза като грешка. Със сигурност ще я разглобя да видя с очите си подлежат ли на някакъв ремонт тия помпи, но това че е на помпата , която е на колата сега. Тази другата колегата я е белязал и мога да я върна до седем дни ако не работи. Не че ще се разправям за двайсет лева.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 6.02.2007
Местоположение: София

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от numizmat » 10 Ное 2017, 20:33

Колеги, какви пушеци ? При мен на студено се чува само пуфтене и до 1-2км духа благинка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от jorfii » 10 Ное 2017, 20:59

numizmat написа:Колеги, какви пушеци ? При мен на студено се чува само пуфтене и до 1-2км духа благинка.

Ми късметлия си ти. Имам я от две години и печката не работи. Миналата година се мъчих с нея и успях да я запаля но само с помощта на компютъра. Пушеше страшно чак страх ме хвана. За това искам утре, като ще разглабям да почистя цялата печка ега се управи.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 30.03.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от vanko0504 » 10 Ное 2017, 21:07

Колеги,друго да ви попитам.Сутрин на дисплея на таблото като подам контакт ми изписва PREE HEADING или нещо такова.Знам че става въпрос за печката ,но не знам да не би да трябва нещо да натисна някой бутон или нещо друго,за да запали печката.Има ли нещо такова,и на вас изписва ли ви нещо или......

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от jorfii » 10 Ное 2017, 21:15

vanko0504 написа:Колеги,друго да ви попитам.Сутрин на дисплея на таблото като подам контакт ми изписва PREE HEADING или нещо такова.Знам че става въпрос за печката ,но не знам да не би да трябва нещо да натисна някой бутон или нещо друго,за да запали печката.Има ли нещо такова,и на вас изписва ли ви нещо или......

колега това е са подгревните свещи. Нищо не натискаш. Просто въртиш след като угасне надписа. Няма връзка с печката.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 30.03.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от vanko0504 » 10 Ное 2017, 21:26

Малеее станах за смях,мерси колега.До преди три месеца карах е46 320d.Тя си имаше лампа на таблото.Мерси. :D :D :D :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 6.02.2007
Местоположение: София

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от numizmat » 10 Ное 2017, 22:26

Колега, PreHeating-a означава, че ти работят подгревните свещи. Изчакваш да изчезне и след това палиш / около 2-3 с. /. Между другото, ако някоя/и от свещите са изгорели надписа не се появява. :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от ozBMW » 12 Ное 2017, 12:34

Колеги преди няколко дни видях че ми тече нафта от резервоара и се оказа че сондата за печка е счупена и изглежда одавна е била счупена,както и да е смених я и сега се чудя до сега като се е опитвала да тръгне печката ама не е стигала нафта до нея дали нещо не се е прецакало? Ама сега трябва да паднат температурите та да видя дали ще се включи и работи?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от jorfii » 18 Ное 2017, 15:00

Здравейте смених циркулационната помпа и след един ресет с бушона най накрая вече и аз имам работеща печка. И при мен се наложи да правя от две помпи една защото тази която купих се оказа малко по различна от моята, но стана. Разглобих цялата печка да я почистя, и както си мислех изглеждаше сякаш никога не е работила. Печката беше кодирана и едва миналата година я отключих, но заради помпата не работеше. Палих я един два пъти с инпа и това май е била цялата и работа. Колата е Италиянка и сигурно не е виждала под 5 градуса там. И явно е дошла с вече умряла помпа в България. След като запалих печката отново пушеше страшно чак страх да те хване. Настроих таймерите да се пусне на другия ден сутринта. Слизам сутринта и чакам, печката си тръгва и пушек няма съвсем леко припушва от време на време. Другото, което забелязвам е че, когато печката работи и запаля колата печката спира да подгрява. Още си върти там нещо индикатора на навигацията ми мига, но не грее. Изгася ли колата печката тръгва отново. Не знам защо. Може би защото още температурата е над пет градуса, но това съвсем скоро ще се промени и ще видим как ще работи тогава. Поздрави на всички. Голяма екстра е тая печка. Остава само да реша проблема с зареждането на акумулатора, за да мога да я ползвам пълноценно. Работата ми е на четири километра и мисля че ще имам проблеми ако я настройвам сутрин да се пуска петнайсетина минути преди да тръгна.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от Хрuсто » 23 Ное 2017, 22:01

Колеги как да разбера дали печката ми подържа стартиране с дистанционно и евентуално как се обучава то?

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook