Как да ползвам печката, ако имам разбира се

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 11.11.2009
Пол: Жена

Как да ползвам печката, ако имам разбира се

Мнение от gavi » 04 Дек 2009, 13:52

520д 2002г.с климатик има стикер на левият ботуш за печка,имам кабели които влизат в седалките за нагреватели,нее с кожа ,ако имам тези екстри как се ползват и по принцип какво мослите за 520д,нов ми е и не змам много бяж на троики до сега

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от CheGevara » 05 Дек 2009, 23:30

520 нямат стандартно печка. Ако имаш - то е защото е поръчана като екстра. Не мога да те разбера какво имаш впредвид с кабелите на седалката :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от Ivo_Borisov » 05 Дек 2009, 23:51

Аз имам печка,с 520D съм,но не ми е отключена и съм с IRIS-а.Това ме навежда на мисълта че не е поръчана допълнително а си е така.Или греша?Колега gavi печката не топли седалките.Тя подгрява водата в мотора и от там купето.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от tsb_bg » 06 Дек 2009, 7:57

Колеги за тази и другу екстри или програмируеми възможности на различните модули по колите ви препоръчвам поне един път да отидете в оторизиран сервиз.
1. ще разберете хардуерната и софтуерната версия на съответния модул (може да го направят доста от знаещите и можещите колеги от форума със съответната диагностика ...)
2. ще можете да активирате/деактивирате различни функции и настройки по модулите в зависимост от това какво поддържа съответната хардуерната и софтуерната версия на съответния модул (може да го направят доста от знаещите и можещите колеги от форума със съответната диагностика ...)
3. ще може евентуално да ъпдейтнете до по-нова последна версия софтуера на някои от модулите, като по този начин направите достъпни и други функции и настройки добавени допълнително в годините след производството на вашата кола и да се отървете от бъгове открити в предишните версии (може да се направи само от оторизиран сервиз който има съответните актуални ъпдейти конкретно за определения автомобил по VIN ...)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от nightdriver » 14 Дек 2009, 2:02

колеги , пиша в първата попаднала ми тема за печки , за да не ги умножаваме , мисля че имам проблем с мойта:

днес , като исках да запаля , не можах понеже ми е слаб акумулатора и лампите по таблото и монитора премигаха два - три пъти и после върнах контакта и чух едно жужене от към таблото... извадих ключа от контакта , но то продължи и я зарязах така и отидох за кабели.
Запалих с кабелите и я закарах близо до входа ми , да се зарежда акумулатора и после като се прибрах се усетих , че не чух характерното тупкане за печката , а беше около 2° :?:
Нищо , викам си , не съм се ослушал добре и после като се зареди ще видя... и преди малко паля на 0° и чакам да затупти и нищо и не знам защо... веднага свързах жуженето от преди с печката , дали като мъчих да паля със слаб акумулатор и нещо не се прецака... :?: имате ли мнение колеги ?

пс. А за последно ми си тупкаше в събота през ноща на 4° :help:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от tsb_bg » 14 Дек 2009, 8:05

Твоя случай както го описваш няма нищо общо с печката
Щом ти е паднал акумулатора и при изключен контакт от таблото се чува "жужене" най-вероятно причината е в "таралежа" - не спира да върти вентилатора.
Има много писано по въпроса и не е трудно за смяна. Пробвай с търсачката

Колкото до печката, тя не тръгва ако акумулатора не е напълно зареден

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от nightdriver » 14 Дек 2009, 11:37

таралежа го смених в събота сутринта с нов, понеже точно заради него акумулатора ми е в това състояние :evil:

сега сигурно ще дойде ред и на акумулатора , понеже след зареждането , ,,не държи тока,, - стига за едно палене само.
Някъде беше писал , че печката се изключва на 11,5V , и все пак за последно я чух в петък през ноща , все пак като запаля , динамото зарежда и имаме над 11,5V :?: А и тя не е отключена ?

Дано си прав все пак и да не се е прецакала нещо :yes:

Колкото до жуженето , мислех за някой бушон , който се стапя нещо реле ? не беше вентилатора , по-скоро беше от сорта на бззззззз :mhihi: все едно крушка , точно преди да изгори. Таралежа е нов !

А и самото жужене се получи веднага след опита ми за палене със слаб акумулатор , след премигването на лампите и монитора
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 937
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: е60 525 x-drive
Мечтае да кара: M6

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от Sesko » 14 Дек 2009, 18:29

Тва жужене не е ли това моторче ли какво беше което се намира зад панела на климатроника :roll:
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 2.04.2009
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: E39 M5

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от PLUX » 14 Дек 2009, 19:31

Заслушай се дали наистина не ти е от замърсеното вентилаторче за климатроника. При мен от време на време се чува доста стресиращо и после се оправя.


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от milennyc » 14 Дек 2009, 19:32

Ivo_Borisov написа:Аз имам печка,с 520D съм,но не ми е отключена и съм с IRIS-а.Това ме навежда на мисълта че не е поръчана допълнително а си е така.Или греша?Колега gavi печката не топли седалките.Тя подгрява водата в мотора и от там купето.



Е вече имаш откючена печка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от sasho1bs » 14 Дек 2009, 21:56

Колега nightdriver искаш да кажеш че това тупкане е от печката ли?Дано да е така че смятах тия дни да карам колата на сервиз заради това тупкане.Колата докато незагрее неспира да тупка и се притеснявах.Колата ми е 525д но и аз незнам как да включа печката.Ако е активирана от кои бутон се вклучва?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от nightdriver » 15 Дек 2009, 4:47

Да колега, тупкането е от печката...радвай се , че мойта спря да тупка , а точно в този период най ми трябва :evil:

Аз с това жужене малко ви заблудих колеги , но тъй като съвпадна с невключването на печката , затова свързах двата проблема.
Но печката наистина отказа да работи след опита ми да запаля колата със слаб акумулатор!

Сега акумулатора ми е зареден и вчера и преди малко паля бмвто на -3С , но кюмбето не се задейства :?:

Сега , въпросът ми е , дали в следствие на това , че мъчих да паля със слаб акумулатор , печката е влезнала в някакъв авариен режим :?:
Има ли бушон печката и къде се намира /в жабката не го намерих/ :?: или самата печка е сдала багажа

благодаря ви за отговорите :!:
Изображение


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от milennyc » 15 Дек 2009, 6:25

Печката или бачка или не след като ти е била вече активирана. Погледнете в Рея там са големи специалисти! До колкото знам печките нямат ремонт ако здаде багажа. Иначе проблем с активацията им нямам проблем. Пускането на пчеката е автоматично, но ако сте с МИД може да се настройва кога да се пуска......
http://avtonomenotoplitel.webasto.com/

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от nightdriver » 15 Дек 2009, 11:31

Мойта не беше активирана /отключена/
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: как да ползвам печката ако имам разбирасе

Мнение от LUCIFER'S » 15 Дек 2009, 11:41

и моя кюмбет ме изостави точно когато и е времето... но аз направо я зарязах колата в гаража, че ми писна да се занимавам... и си карам железните машинки
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook