ASC - не работи

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw E39
Мечтае да кара: M5

ASC - не работи

Мнение от nenchomarinov » 13 Окт 2009, 17:03

Здравйте,

За съжаление не ми работи блокажа ASC нито свети нито нищо, просто копчето не реагира.

Има до дросела под левия филтър за климатика една джаджа с жило което е скъсано... каква роля играе тази част?

Предполагам, че в тази част е проблема но се чудя дали ако сменя жилото блокажат ще проработи или трябва да се купува направо нов ASC modul?

да отбележа че ABS работи чудесно


Поздрави,

Ненчо

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 519
Регистриран на: 11.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39

Re: ASC - не работи

Мнение от twake » 13 Окт 2009, 19:08

Е нормално ако ти е скъсано жилото да не ти работи ASC-то. Сменяваш го, сравнително бързо става и готово.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 23.01.2009
Пол: Мъж
Кара: Е39 520i

ASC - не работи

Мнение от Bojidar » 17 Окт 2009, 21:41

И аз имах същия проблем и след като смених жилото АСЦ-то почна отново да работи и всичко си е ок. Така че сменяй жилото и проблемът ще е решен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Re: ASC - не работи

Мнение от Feanor » 19 Окт 2009, 11:11

nenchomarinov написа:Има до дросела под левия филтър за климатика една джаджа с жило което е скъсано... каква роля играе тази част?


Играе роля на изпълнителен модул на ASC-то. Тоест когато реши да ти връща газта го прави през това жило. ;) Сменяш и си готов, минавал съм през това. :)
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw E39
Мечтае да кара: M5

Re: ASC - не работи

Мнение от nenchomarinov » 22 Окт 2009, 19:12

благодаря за отговорите колеги, ОБАЧЕ :) мисля че проблемът ми е по сериозен тъй като копчето за АСЦ в купето като го натисна въобще не реагира не светва нищо на таблото и затова смятам че проблема не е само в жилото а и в електрониката ...

ако имате предложения готов съм ... :)


Благодаря ВИ!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 615
Регистриран на: 10.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '98 E39 M52B20

Re: ASC - не работи

Мнение от Gemar » 23 Окт 2009, 9:03

А ти смени ли жилото колега. Защото при всяко ново палене колата прави проверка на моторчето като затваря дросела и го отваря бързо. Ако жилото го няма на място проверката не минава. А що се отнася до лампата на таблото - ти казваш, че и преди това не е светела, а тя трябва да свети когато не е наред нещо, така че може и да е извън строя. Докато не смениш жилото и не закачиш колата на компютър (ако не се е оправило след смяната) няма да разбереш какво й има. Ние още по-малко. Евентуално разкачи акумулатора за 30 мин да се ресетне колата, но първо жилото - задължително.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw E39
Мечтае да кара: M5

Re: ASC - не работи

Мнение от nenchomarinov » 24 Окт 2009, 20:18

Здравейте,

Искрено Ви благодаря на всички!

другата седмица ще гледам да сменя жилото и да видя какво ще стане ще пиша за резултата...

Ако ми помогнете и ми кажете къде в софия мога да си сменя жилото ще съм много доволен


Поздрави,

Ненчо

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: ASC - не работи

Мнение от Vasko » 25 Окт 2009, 18:56

Gemar написа:А ти смени ли жилото колега. Защото при всяко ново палене колата прави проверка на моторчето като затваря дросела и го отваря бързо. Ако жилото го няма на място проверката не минава. А що се отнася до лампата на таблото - ти казваш, че и преди това не е светела, а тя трябва да свети когато не е наред нещо, така че може и да е извън строя. Докато не смениш жилото и не закачиш колата на компютър (ако не се е оправило след смяната) няма да разбереш какво й има. Ние още по-малко. Евентуално разкачи акумулатора за 30 мин да се ресетне колата, но първо жилото - задължително.



И като стана въпрос за ACS-то , днес карах една 520-ка,която на таблото светеше този знак оранжевият,който е като кръгче постоянно и дори и да се опитвам да го изключа от копчето не става. Другият проблем,който беше - ABS-а светеше непрекъснато и стрелката на километропоказателя не работи,но тази на оборотомера работи и също моментният разход. Предполагам за стрелката е датчика, сменя се и няма проблем ,но ме притесняват тези ACS-то и светещият ABS. Моля, ако някой знае отговора и евентуално колко ще излезе ремонта да ми сподели,че имам оферта за този автомобил и може и да го купя. Иначе всичко друго е перфектно-не хлопа и не тропа , модел 2001 година е .
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: ASC - не работи

Мнение от zAcK » 25 Окт 2009, 19:19

Проблема е най-вероятно в модула на АБС/АСЦ и се решава със смяната му!
Другия ваирант е да го пратиш в чужбина (не в БГ) да ти го ремонтират. Хората
си дават по 5 години гаранция. Също може и да е от датчик на АБС-а ама
не ми се вярва ;)
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: ASC - не работи

Мнение от Teogop » 25 Окт 2009, 23:10

Според мен някой датчик на ABS-а. На диагностика ще се разбере какъв е проблемът.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: ASC - не работи

Мнение от zAcK » 26 Окт 2009, 8:28

Teogop написа:Според мен някой датчик на ABS-а. На диагностика ще се разбере какъв е проблемът.


Само да внимава къде ходи на диагностика, че знаеш ли на колко хора им сменят
първо датчиците и след като не се оправи им казват ами модула е. Честито :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 168
Регистриран на: 23.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 540IA m62b44 e36 320i m50b20
Мечтае да кара: m1

Re: ASC - не работи

Мнение от bulletspeed » 30 Окт 2009, 12:17

Здраевй колега, значи и аз имах подобен проблем. Светеше ми АБС и АСЦ-то при мен се оказа от датчика на задна дясна гума (беше скъсан)
Това което си написал ме клони на мисъта че най-вероятно е от задният ляв датчик на абс-са защото километража взима данни от там чрез датчика, ако не е той е модула. Важно е при смяната му да купиш същият то си пише какъв е на самият куплунг примерно сиеменс и гледай да купиш същият по цвят и марка. Ако е скъсан или мрасен го изчисти и го излолирай при мен това отстрани проблема!
Успех
Педала до края и душата в рая :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Re: ASC - не работи

Мнение от Feanor » 30 Окт 2009, 13:05

nenchomarinov написа:да отбележа че ABS работи чудесно

...нямаше да е случая при дефектирал датчик. Изобщо, аз бих започнал със смяна на жилото. И ако това не помогне, бих търсил други причини. Всъщност, точно това и направих когато имах такъв проблем. ;)
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: ASC - не работи

Мнение от Teogop » 30 Окт 2009, 18:28

Дам, пропуснал съм да прочета, че АБС-а му работи, така че датчкикът отпада. ABS и ASC не са ли в един модул? Възможно е скъсано жило + изгоряла крушка на таблото за ASC.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 168
Регистриран на: 23.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 540IA m62b44 e36 320i m50b20
Мечтае да кара: m1

Re: ASC - не работи

Мнение от bulletspeed » 01 Ное 2009, 2:28

Колега извинявай, и аз съм пропуснал частта за абс-са. Пробвай да смениш жилото и направи тест на таблото за изгорели крушки ;) и ако не откриеш проблема бягай на диагностика
Педала до края и душата в рая :)
Изображение

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook