За малък към голям BC

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: За малък към голям BC

Мнение от Ilko Ivanov » 12 Окт 2009, 22:34

Крикче не увъртам бе брат,просто другия месец ще ставам Тати и за това :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 571
Регистриран на: 1.10.2008
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Пол: Мъж
Кара: E39 TDS M paket E53 3.0D 05 E70 4.0
Мечтае да кара: BMW

Re: За малък към голям BC

Мнение от M_krika » 12 Окт 2009, 22:39

Ето и кои ще черпи.Е от това по-хубаво няма детенце да си имаш е голямо щастие(поне така си мисля на мен ми е още рано да го изпитам)
Rise Of The Machines-Only The Strong Will Survive

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: За малък към голям BC

Мнение от Ilko Ivanov » 12 Окт 2009, 22:45

:D Ще почерпя :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 29.05.2009
Местоположение: БМВ Сервиза
Пол: Мъж
Кара: ски през лятото
Мечтае да кара: Форд ескорт '84-та
Детайли за колата: убаа

Re: За малък към голям BC

Мнение от КироКиров » 12 Окт 2009, 22:52

хохохохохоох - ми ти от тогава трябва да почваш ве колега - аз като станах тати един месец незнаех къде съм :yes: :D :) :D :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 721
Регистриран на: 19.07.2005
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е38
Мечтае да кара: Е38

Re: За малък към голям BC

Мнение от D.Pavlov » 13 Окт 2009, 8:59

Колеги понеже малко късно виждам темата , щo се отнася до колегата Ivanov и Presli и относно моето прекодиране ,беше ми беше неудобно да си тръгна, човека не ми е взел един лев , два дни му загубих и за капак накрая му взех и неговото табло от колата. От цялата история мога кажа че двамата са СУПЕР ТОЧНИ И СА ИСТИНСКИ ФЕНОВЕ С КОЕТО ФОРУМА САМО МОЖЕ ДА СЕ ГОРДЕЕ!!!!!
"Не става само с ядене , трябва и акъл!!!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 721
Регистриран на: 19.07.2005
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е38
Мечтае да кара: Е38

Re: За малък към голям BC

Мнение от D.Pavlov » 13 Окт 2009, 9:04

ivanov 530d написа:Крикче не увъртам бе брат,просто другия месец ще ставам Тати и за това :mhihi:


Мога да ти пожелая да сте живи и здрави цялото семейство, останалото може да си го купиш!!!!
"Не става само с ядене , трябва и акъл!!!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2832
Регистриран на: 4.09.2007
Местоположение: Sofia
Кара: E70

Re: За малък към голям BC

Мнение от El Diablo » 13 Окт 2009, 9:10

titikaka написа:Колеги понеже малко късно виждам темата , щo се отнася до колегата Ivanov и Presli и относно моето прекодиране ,беше ми беше неудобно да си тръгна, човека не ми е взел един лев , два дни му загубих и за капак накрая му взех и неговото табло от колата. От цялата история мога кажа че двамата са СУПЕР ТОЧНИ И СА ИСТИНСКИ ФЕНОВЕ С КОЕТО ФОРУМА САМО МОЖЕ ДА СЕ ГОРДЕЕ!!!!!


за Мад_Пресли и аз гарантирам думите по горе на колегата, много точен и коректен, от него форума само печели ;Р
а за иванов нищо не мога да кажа,т.к съдбата не ни е срещнала още, но му пожелавам тои и неговото семеиство да са живи и здрави и всичко да мине по вода след месец братчед;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 571
Регистриран на: 1.10.2008
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Пол: Мъж
Кара: E39 TDS M paket E53 3.0D 05 E70 4.0
Мечтае да кара: BMW

Re: За малък към голям BC

Мнение от M_krika » 13 Окт 2009, 11:00

Някой да е казал нещо лошо за някои от тях?И двамата да са живи и здрави и те и семеиствата им и близките им и кучетата им даже :mhihi:
Rise Of The Machines-Only The Strong Will Survive

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 571
Регистриран на: 1.10.2008
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Пол: Мъж
Кара: E39 TDS M paket E53 3.0D 05 E70 4.0
Мечтае да кара: BMW

Re: За малък към голям BC

Мнение от M_krika » 18 Окт 2009, 16:38

Така да се похваля Вече познавам лично ivanov 530d и mad_presley,двама наистина разбиращи от коли хора.
Изтърпяха ме вчера цял ден и свършиха доста работа по моята кола.
И между другото еи така просто сложиха и големия борд за има няма 10 минути(там някъде)
Благодаря им за всичко и пак ше се видим с тях(тва да не прозвуча като заплаха :roll: )
Rise Of The Machines-Only The Strong Will Survive

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: За малък към голям BC

Мнение от Ilko Ivanov » 18 Окт 2009, 17:26

:mhihi: Крикче слушаш ли музика вече в колата ? :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 571
Регистриран на: 1.10.2008
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Пол: Мъж
Кара: E39 TDS M paket E53 3.0D 05 E70 4.0
Мечтае да кара: BMW

Re: За малък към голям BC

Мнение от M_krika » 18 Окт 2009, 17:35

:mhihi: :mhihi: :mhihi: Слушам музика в нас и гледам колата
Rise Of The Machines-Only The Strong Will Survive

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: За малък към голям BC

Мнение от Ivo_Borisov » 03 Яну 2013, 18:56

Малко да вдигна темата от прахта :mhihi:
Колеги поръчах си табло с големия борд, ще правя подготовка за минаване в последствие на 16/9 :) Като за сега ще карам с МИД-а.
Четох тоя пдф и го разучих доста, ще стане работата. Но няма да купувам кабела от ДАРУ, поръчах таблото с буксите и смятам да пренаредя пиновете. Имам обаче няколко въпроса и ще се радвам ако някой е правил същата процедура да сподели мнение :)
От пдф-а разбрах че трябва да пусна кабел към И-бус конекторната кутийка. Но на оригиналния кабел върви и една маса пак там в конектор зад жабката, трябва ли и него да пускам? И още нещо, трябва ли да пускам кабели до гонга? Пак в описанието го има, а според мен трябва да си е свързан гонга, нали ми сигнализира понякога :)
След окабеляването, доколкото разбрах, трябва да сменя ВИН-а и километрите с тези от моето табло. След това ретрофит за голям борд. Пропускам ли нещо?
Мерси! :bowdown:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 17.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61 525d, F11 525d xDrive
Мечтае да кара: само BMW-та

Re: За малък към голям BC

Мнение от jivakula » 13 Яну 2013, 0:13

Аз също не си взех кабел, а сам си ги пренаредих на нови букси. Когато сменях таблто, в кутийката зад жабката прекъснах връзката между I и K Bus-а. До таблото закарах К-Bus-a. Добавя се кабел и за подгрева на свещите към LCM-а за да може да го изписва на борда. Гонга още не съм го оправил. Използвах WDS-а да прегледам цялото окабеляване на табло от малкия борд и големия и да сравня кой кабел къде трябва да отиде. При мен не отговаряше всичко както е описано в pdf-a. После за прекодирането ми помогнаха колеги от форума :yes: , прекодиране на ВИН и ретрофит. Ето я темата - http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=35&t=306029
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: За малък към голям BC

Мнение от Ivo_Borisov » 14 Яну 2013, 17:53

Мерси за инфото колега!
Събота или неделя се захващам с таблото, ще направя и снимки и ще ги постна тук!
п.п. чел съм я темата ти :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: За малък към голям BC

Мнение от Ivo_Borisov » 17 Яну 2013, 19:24

Смених таблото, като пренаредих пиновете. Отне ми около 3 часа спокойна работа с обяда. Всеки който може да се оправя с кабели и схеми ще се справи. Ползвах този пдф
e39голям борд_retrofit.pdf

и този линк http://www.jeae.dk/e39/eftermontering/i ... der_EN.htm
Прочел съм всичко няколко пъти и всичко става ясно. Всъщност даже е елементарно, просто се следи всичко, чете се кое къде отива и това е. При мен всичко пасна по цвят. Явно годината на таблото, гориво също е еднакво, са близки до моята и нещата са еднакви.
Това са буксите на старото табло
Изображение
Самите пинчета са различни, едните са сименс, другите AMP. Не стават в буксите. Или трябва да си вземете пинчета от оторизиран сервиз и да ги навържете както трябва или като мен, със запояване и навръзване :)
Това е пренареждането:
Изображение
Изглежда пълен хаос, но няма как. После нещата се оправят и всичко си става оригинал :lol:

За гонг-а ползвах една букса защото имах подръка инсталация от Е36, предполагам може да се намери лесно. Само не ми стана ясно, защо като си имах гонг, трябва да връзвам още една букса :roll:
Изображение
Най много ме озори да изкарам тези връзки с Ibus-а и масата х219. Кутията е навряна зад всички кабеляци, трябва да се свали GM модула защото контричката която задържа конекторната кутия пречи.
Изображение
Изображение
Изображение
На тази с К-бус, влиза един бял/сив/жълт който трябва да се прекъсне.
Ето конекторите на К-бус и масата
Изображение
Ето и Ibus конектора. Този червен кабел е моят, нямах подръка същите цветове :lol:
Изображение
Ibus-а се намира вдясно до тези дебелите червени кабели. Това е обърнатата част на конектора, обратната страна е обърната към пасажера. Този конектор се пада в средата, отзад, гадно за намиране :lol: Масата и К-бус се намират отпред вляво. Може да има разлики в различните коли, но при мен е така. :)
Изображение
Ето и изкарания от мен I-bus от конектора с К-бус.
Изображение
Ако някой има да пита нещо, да заповяда :yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook