Ремонт на фаровe след фейслифт Hella - снимки

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 25.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 525tds
Мечтае да кара: M6

Re: Ремонт на фаровe след фейслифт Hella - снимки

Мнение от bmwmania1 » 25 Дек 2011, 21:22

интересува ме някой знае ли как се сменят ангелските очи
0%
"АЛКОХОЛЪТ Е ЛОш шОФЬОР"

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 29.08.2012
Пол: Мъж
Кара: e39 525d

Re: Ремонт на фаровe след фейслифт Hella - снимки

Мнение от karamanski2626 » 17 Сеп 2012, 10:17

колеги,от къде мога да си купя държачи,и kои са за предпочитане,пластмасови или железни

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 24.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39-99'Е39-03'
Мечтае да кара: самолет

Re: Ремонт на фаровe след фейслифт Hella - снимки

Мнение от indzagio » 19 Сеп 2012, 20:07

От тук можеш да се снабдиш колега:
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... 6&t=275774

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: e39
Мечтае да кара: e60 M5
Детайли за колата: M пакет

Re: Ремонт на фаровe след фейслифт Hella - снимки

Мнение от marin_rangelov » 20 Сеп 2012, 7:43

колега по магазините маи ги няма можеш да ги закупиш от ebay

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 9.11.2013
Пол: Мъж

Re: Ремонт на фаровe след фейслифт Hella - снимки

Мнение от krasi89xd » 11 Ное 2013, 21:09

Има ли някой който да се занимава с ремонта на тези държачи за рефлекторите в София , освен колегата Indzagio ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 285
Регистриран на: 10.01.2010
Местоположение: София <> Стара Загора
Пол: Мъж

Re: Ремонт на фаровe след фейслифт Hella - снимки

Мнение от Night_Wolf » 12 Ное 2013, 17:51

За фейс или не?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.01.2010
Местоположение: Търговище
Пол: Мъж
Кара: E39 528 i
Мечтае да кара: E60 М
Детайли за колата: Black :D

Re: Ремонт на фаровe след фейслифт Hella - снимки

Мнение от bobo1903 » 12 Ное 2013, 19:37

здравейте колеги и аз имам проблем с фаровете .Проблема е ,че незнам точно къде е дефекта , но за да го обесня ще ви кажа ,че при каране върху чакъл или когато мина през дупка , се вижда ,че светлина трепери, а когато диганх капака видях ,че играе целия панел ,който държи крущките на къси,дълги и габарит. ако някой знае как се оправя проблема да каже .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Ремонт на фаровe след фейслифт Hella - снимки

Мнение от Teogop » 12 Ное 2013, 19:47

Също и geraka

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 9.11.2013
Пол: Мъж

Re: Ремонт на фаровe след фейслифт Hella - снимки

Мнение от krasi89xd » 13 Ное 2013, 0:33

Night_Wolf написа:За фейс или не?

Да , за фейслифт 2000г става въпрос колега , но като гледам май ще ги свалям сам. Колегата indzagio е пракалено зает явно и не отговаря на обажданията си на телефона който е оставил за връзка....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 27.02.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 52Oi

Re: Ремонт на фаровe след фейслифт Hella - снимки

Мнение от Николай К » 13 Ное 2013, 18:09

bobo1903 написа:здравейте колеги и аз имам проблем с фаровете .Проблема е ,че незнам точно къде е дефекта , но за да го обесня ще ви кажа ,че при каране върху чакъл или когато мина през дупка , се вижда ,че светлина трепери, а когато диганх капака видях ,че играе целия панел ,който държи крущките на къси,дълги и габарит. ако някой знае как се оправя проблема да каже .

Счупени държачи.
Виж в темата къде и при кой да ги поправиш.
:yes:
Поздрави!
Николай Кадийски

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 285
Регистриран на: 10.01.2010
Местоположение: София <> Стара Загора
Пол: Мъж

Re: Ремонт на фаровe след фейслифт Hella - снимки

Мнение от Night_Wolf » 13 Ное 2013, 18:19

2000 г би трябвало не са фейс, но може и да греша :)

Аз сам си поправих моите - преди фейслифта с оранжевият мигач/белият мигач - т.е. със стъклата + че си махнах стъклата. Направо се преродих :)
За фейслифт знам, че е повече играчка, не съм пипал такива, но не е нещо сложно като гледам в youtube :)

Работата е за 60-90 мин общо всичко :)

Ако някой вижда зор мога да помогна срещу символична сума + покупка/предоставяне на водачи/държачи. Моите ги взех за 12.50 лв комплекта за 1 фар, тайвански, все ще издържат няколко години. Вече 6 месеца нямат проблем :)

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 9.11.2013
Пол: Мъж

Re: Ремонт на фаровe след фейслифт Hella - снимки

Мнение от krasi89xd » 13 Ное 2013, 19:14

Night_Wolf написа:2000 г би трябвало не са фейс, но може и да греша :)

Аз сам си поправих моите - преди фейслифта с оранжевият мигач/белият мигач - т.е. със стъклата + че си махнах стъклата. Направо се преродих :)
За фейслифт знам, че е повече играчка, не съм пипал такива, но не е нещо сложно като гледам в youtube :)

Работата е за 60-90 мин общо всичко :)

Ако някой вижда зор мога да помогна срещу символична сума + покупка/предоставяне на водачи/държачи. Моите ги взех за 12.50 лв комплекта за 1 фар, тайвански, все ще издържат няколко години. Вече 6 месеца нямат проблем :)

Фейслифт са , защото колата по ВИН номера се води Фейслифт края на 2000г с фабричен ксенон. За фейса водачите са 28-30лв на повечето места.
А някои знае ли като отворя фара , отвътре рефлекторите и вътрешната част на стъклото с какво да се почисти :) :)

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 9.11.2013
Пол: Мъж

Re: Ремонт на фаровe след фейслифт Hella - снимки

Мнение от krasi89xd » 14 Ное 2013, 19:57

Колеги , тези държачи не зависят ли от вида на фара ( дали е фейслифтовият или не ) , а не от годината колата . Някой може да има Е39 - 96-та година но да си е сложил нови фарове фейслист които слагат след 2000г. Питам защото моята е 2000г фейслифт фарове и броня , а производителите пишат за тия джаджи според годината на производство на колата ! В случая тези които са за 12.50 ги водят от 95-00г и тези които са за 28лв от 2001-2004г. Помагайте защото утре ще поръчвам комплекта и още не зная кои е за моята кола !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 13.01.2004
Местоположение: Бургас и София
Пол: Мъж
Кара: head turner и екзотики
Детайли за колата: .... `90 E30`08 E61 `08 Z4
ex `00 E39

Re: Ремонт на фаровe след фейслифт Hella - снимки

Мнение от Convertible » 17 Ное 2013, 12:10

вземи си за фейсов фар и рефлектора не го пипай с нищо...
Изображение
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 12.10.2013
Пол: Мъж

Re: Ремонт на фаровe след фейслифт Hella - снимки

Мнение от stef ko » 09 Дек 2013, 23:32

Колеги искам да ви кажа ,че държачите на фейслифтовите фарове могат да се сменят без да бъде разлепян фара.Отнема от 20 до 30 минути на фар.
Фаровете на Бош се разлепят сравнително лесно но на Хела....няма разлепяне,каквито са на моята кола .Дълго карах със свински(миши)опашки и на края ми хрумна да пробвам и ...стана лесно и бързо.Ползвах отверки ,клещи ,закривих тел :D т10,т15 и пинсети и 8 камъче за ксенона,дано не пропускам нещо ....а и не много дебели пръсти :D ,ако отверките са ви магнитни ще ви е по-лесно и торксовете като отверка и по-дълги и тънки!
Офф много изисквания станаха :mhihi: Реда, който следвах беше първо да сваля ксенона ,крушките ,моторчето(като се развие леко на страни се вади ,после посъщия начин се слага -лесно),отдушника(прозрачното капаче отгоре на винт).Развивам държачите или каквото е останало от тях,после
малките държачи ,които са закрепени за рефлектора,в които се защракват ябълките на държачите(не само да се извадят старите ябълки но и да се освободи повече рефлектора)След като изтръскам фара от останките започвам да навивам държачите един по един до край(внимавайте да не превъртите резбата на държача,която вече сте навили с винта)След това монтирам и малките държачи на рефлектора и...щрак :yes:
После всичко останало на обратно и фара в оригинален вид :D После на реглаж (не ги правете една идея по-високи не осветяват пътя по-добре).
Ако някой има нужда :arrow: :help: ...да пише :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook