Проблем парктроник

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 217
Регистриран на: 20.04.2009
Местоположение: гр. Генерал Тошево
Пол: Мъж
Кара: е 39 525 тдс 11.98г

парктроник

Мнение от kalin_peev » 05 Авг 2009, 20:21

А когато включа на задна скорост, оставя колата на контакт и тествам датчиците като се приближавам към всеки от тях си работят

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 8.05.2010
Пол: Мъж

Re: Проблем парктроник

Мнение от nane » 21 Яну 2011, 22:53

колеги моята е39-ка бяха ми свалили предната дясна лаисна с дачиците и купих други дачици с буксите и ги свързах но като подкарам колата и когато си поиска работи но в повечето случаи не работи и ми писка зумера от зад и мига лампичката на пдц и не работи цялата система и

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 462
Регистриран на: 4.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 5er-Reihe

Re: Проблем парктроник

Мнение от Ivo Georgiev » 22 Яну 2011, 10:34

Ами провери си дали цъкат всички датчици. Ако има един неработещ ще пищи

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 8.05.2010
Пол: Мъж

Re: Проблем парктроник

Мнение от nane » 22 Яну 2011, 11:08

всички цъкат но двата от зад средните цъкат по слабо но цъкат всички а и ако не работи някои няма да работи за момент и после да отказва


Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 9.09.2007
Местоположение: ПЛЕВЕН
Пол: Мъж
Кара: 525dА-2003

Re: Проблем парктроник

Мнение от mashina » 19 Фев 2011, 14:53

Да използвам темата за подобен проблем:От време на време ми отказва парктроника.Когато откаже слушам датчиците и установих че крайния в дясно отзад не цъка,слижих работещ (съседния)на негово място и той не цъка,което значи проблем по кабела.Как да разбера точно къде е проблема?На къде вървят кабелите?Трябва ли да се маха бронята?Мерси
Когато полужението стане напечено,
оцелявят само печените.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: Проблем парктроник

Мнение от anzak » 19 Фев 2011, 18:32

огледай хубаво буксата дали е в час че там правят проблеми иначе снопа по спомен влиза от страната на акумулатора и някъде и в багажника е модула ама не си спомням къде намираш го и си проверяваш с мултицета кабелите ако имаш съмнения в тях
Барай шишарката Минкеее ....

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 8.08.2010

Re: Проблем парктроник

Мнение от rocco8 » 22 Фев 2011, 12:46

Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарен!Търся един датчик за парктроник да закупа на е39 2002 година!Ако някой може да ме ориентира

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Проблем парктроник

Мнение от Ilko Ivanov » 22 Фев 2011, 13:58

rocco8 написа:Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарен!Търся един датчик за парктроник да закупа на е39 2002 година!Ако някой може да ме ориентира

Потърси си датчик,но тук : viewforum.php?f=16

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 26.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530D 2006
Мечтае да кара: Pagani Zonda

Re: Проблем с парктроник

Мнение от k1k0- » 22 Фев 2011, 19:20

Здравейте колеги. Имам проблем с парктроника. Като я запаля тръгва за секунда след което ми изкарва грешка и спира. Гледаха я през INPA и дава проблем с модула и точно тук става странно. Взех друг модул (100% работещ) но INPA пак дава, че проблема е в него. Другото което е, че в живи данни на INPA излиза, че един от датчиците отзад не работи нормално, но него дава като изгорял...ако не се лъжа всички други работеха на 1025-1027 а този на 250-300 (не съм на 100% сигурен, че стойностите бяха точно такива). Някой ако има някакви идеи за решаване на проблема моля да сподели :) Благодаря предварително ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Проблем парктроник

Мнение от mad_presley » 22 Фев 2011, 20:02

@k1k0-, за Е39 ли става въпрос или за Е60????
Гледам си пуснал тема и в Е60 форума за този парктроник, та ми стана интересно 8)

Избери си каква ти е колата, за да знам кое да изтрия ;)

Иии...един датчик ако не ти работи, не работи целия парктроник. Смени си проблемния датчик и може да заработи. Ама това трябваше да ти го каже този, които ти е гледал колата с INPA (ако въоще е разбирал какво гледа де).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 23.08.2006
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: бос през тръни
Детайли за колата: 325TDS комбинезон, 728i

Re: Проблем парктроник

Мнение от pit55 » 23 Фев 2011, 1:54

Знаещи колеги, да ви питам и аз един въпрос? Колата е е38 фейслифта, pdc от пред и отзад, предния никога не е работил-защо? Питам защото не ми се сваля предната броня без причина (не ми се разправя честно казано), явно ги разбирате парктрониците- светнете ме какво да погледна и как да разбера дали изобщо е включен. Задните сензори си работят и гонга също. Предните мълчът и никога не съм чувал и гонга им да се обади- все едно не съществуват. :dunno: . Сега като си прочетох въпроса май намерих и одговора :lol: , все пак няма ли да сигнализира повреда ако кабела до сензорите е прекъснат някъде?
Благодаря ви!

пп. Сензорите са от три пиновите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: Проблем парктроник

Мнение от anzak » 23 Фев 2011, 7:27

pit55 написа:Знаещи колеги, да ви питам и аз един въпрос? Колата е е38 фейслифта, pdc от пред и отзад, предния никога не е работил-защо? Питам защото не ми се сваля предната броня без причина (не ми се разправя честно казано), явно ги разбирате парктрониците- светнете ме какво да погледна и как да разбера дали изобщо е включен. Задните сензори си работят и гонга също. Предните мълчът и никога не съм чувал и гонга им да се обади- все едно не съществуват. :dunno: . Сега като си прочетох въпроса май намерих и одговора :lol: , все пак няма ли да сигнализира повреда ако кабела до сензорите е прекъснат някъде?
Благодаря ви!

пп. Сензорите са от три пиновите.

ако ти работи задния парктроник едва ли имаш проблем с датчик по скоро със гонга или предния ти е само за украса дори 1 датчик да не работи цялта система изключва
Барай шишарката Минкеее ....

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 6.11.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 525 TDS
Мечтае да кара: BMW

Re: Проблем парктроник

Мнение от kerchona » 23 Фев 2011, 13:10

Здравейте колеги,

и на мен не ми работи датчика (десен вътрешен) и от там цялата система PDC. Питането ми е: Има ли разлика между вътрешните и страничните сензори (които са на лайсните), т.е външен сензор дали ще стане за вътрешен?
Ти си това което правиш, а не това което говориш !

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 26.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530D 2006
Мечтае да кара: Pagani Zonda

Re: Проблем парктроник

Мнение от k1k0- » 23 Фев 2011, 13:48

mad_presley написа:@k1k0-, за Е39 ли става въпрос или за Е60????
Гледам си пуснал тема и в Е60 форума за този парктроник, та ми стана интересно 8)

Избери си каква ти е колата, за да знам кое да изтрия ;)

Иии...един датчик ако не ти работи, не работи целия парктроник. Смени си проблемния датчик и може да заработи. Ама това трябваше да ти го каже този, които ти е гледал колата с INPA (ако въоще е разбирал какво гледа де).



Много се извинявам, че не оточних за какъв модел става въпрос (Е60). Този който гледа колата с INPA каза, че въпросния датчик е окъсил, а не изгорял и затова дава грешката в модула. Въпреки това ще се радвам, ако някой колега от форума се съгласи да ми продаде датчик на прилична цена с уговорката, че ако не е проблема в него ще му го върна. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: Проблем парктроник

Мнение от anzak » 23 Фев 2011, 19:09

kerchona написа:Здравейте колеги,

и на мен не ми работи датчика (десен вътрешен) и от там цялата система PDC. Питането ми е: Има ли разлика между вътрешните и страничните сензори (които са на лайсните), т.е външен сензор дали ще стане за вътрешен?

еднакви са датчиците няма значение вътрешен или външен ляв или десен и ако ти трябва имам такъв драсни едно ЛС
Барай шишарката Минкеее ....

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook