NavCoder, вече и на Български.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

NavCoder, вече и на Български.

Мнение от mad_presley » 29 Юни 2009, 0:30

Не знам колко хора ползват тази перфектна програмка за "тунинг" на навигацията и на LCM-а, но аз лично се постарах, подчертавам постарах , да стане малко по-разбираема за нас Българите.Програмата вече поддържа и Български език.

Ако може тези, които я ползват, да изтеглят последната версия от официалния сайт http://www.siegenthaler.co.nz/navcoder/index.htm и да ми кажат, дали е добре преведена.Постарах се да е напълно разбираема, но ми е ясно, че превода може да е неясен за хора, които не знаят за какво става въпрос.
Ще се радвам на конструктивна критика и ако имате предложения относно превода да ми ги съобщавате.Аз съответно ще изпращам редактираните редове с БГ превод на Автора на програмката и той ще ги въвежда.

За информация, програмката може да прекодира навигационни компютри от монохромни към цветни, да сменя езика на навигацията и съответно на таблото, да прекодира LCM-а за показване на изгорели крушки (особено полезно за тези, които са с китайски ксенон и постоянно им излиза съобщение за изгоряла крушка или за тези, които са сложили фейс лифт стопове на стара Е39), като изключва или включва чека за изгоряла крушка, пускане на дневни светлини, като дава възможност да се избира, дали да светят късите светлини или дългите на намален процент и още много, много други опции.

Ето и няколко скрийна от програмката:
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение


За да тръгне програмката, трябва да имате инсталирани няколко .OCX файла на компютъра.Инсталацията става така:
Изтегляте си OCX файловете, които ви трябват от тук
http://www.afreeocx.com/ocx/info/mscomm32_ocx.html
http://www.afreeocx.com/ocx/info/mscomctl_ocx.html
http://www.afreeocx.com/ocx/info/comdlg32_ocx.html
http://www.afreeocx.com/ocx/info/msinet_ocx.html

Копирате ги в папка C:\WINDOWS\system32, стартирате команд промпта Start->Run пишете cmd и OK. В конзолата пишете regsvr32 mscomm32.ocx и Enter.Повтаряте командата regsvr32 и след нея написвате останалите OCX файлове с точните им имена.
Ако msinet.ocx ви даде някава грешка, изтеглете този архив http://www.megaupload.com/?d=RON5SCJ6 и го инсталирайте, както е показано на шота:
Изображение

Aко ви даде грешка Runtime error 13., пробвайте този метод:

1.Влез в Start->Control Panel->Regional and Language Options.Oт първото меню Regional Options избери да е на English от Advanced ибери пак да е на English и OK (може да те накара да рестартираш РС-то)

2.Деинсталирай програмата и влез в регистрите Start->Run-> пишеш regedit и ОК. В отворилия се прозорец влизаш в HKEY_USERS\<твоето ID>\Software\VB and VBA Program Settings\NavCoder и изтрий цялата папка VB and VBA Program Settings.

3.Стартирай програмата и ако не ти вади тази грешка повече, си върни регионалните настройки на Български.Ако продължава да ти вади тази грешка, пак влизаш в регистрите и пак изтриваш VB and VBA Program Settings, след това изтегляш програмата на ново и инсталираш.


А за тези, които имат нужда от RS232 интерфейс като този:
Изображение
Изображение
Изображение

Цената е 20лв и се прави от колегата @Dien .Качеството е един път, а размера има значение ;)
В момента има налични 5бр.


Поддържа следните модели:
* BMW 3-series E46 (1998-2007)
* BMW 5-series E39 (1995-2004)
* BMW 7-series E38 (1994-2001)
* BMW X3 E83 (2004-current [expected to be produced until 2010])
* BMW X5 E53 (1999-2006)
* BMW Z4 E85 E86 (2002-2008)
* BMW New Mini One and Cooper R50 (2001-2006)
* BMW New Mini Convertible R52 (2005-2008)
* BMW New Mini Cooper S R53 (2001-2006)
* BMW Range Rover L30 (1999-2003)
* BMW Rover 75 R40 (1999-2005)
* BMW MG ZT X10 / ZT-T X11 (2001-2005)
* BMW Rolls Royce Phantom RR1 (2003-??)

P.S Не ме питайте за кракове и серийни номера!!!Програмката е разработена от един истински ентусиаст и струва смешните 20 евро.Платете си я, за да може да се развива и да става по-добра!!![/b]

P.S 2 Не знам дали мястото на темата е тук, но просто аз влизам само в този форум.Ако Модераторите преценят, могат да я преместят където сметнат за добре.

P,S 3 Сега забелязах, че клавиатурата ми "яде " З-то, ще го поправя веднага :uups:
Последна промяна mad_presley на 02 Авг 2009, 8:25, променена общо 6 пъти

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Мнение от badsharki » 29 Юни 2009, 6:12

Няма по-голям ентусиаст от теб пресли. :clap: :bowdown:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1261
Регистриран на: 8.09.2008

Мнение от WALL » 29 Юни 2009, 9:43

badsharki написа:Няма по-голям ентусиаст от теб пресли. :clap: :bowdown:


:yes: Eдиници са хората като него...

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Мнение от Ilko Ivanov » 29 Юни 2009, 9:59

Имам програмата в благодарение на колегата mad_presley,справил се е чудесно с превода :yes: А колкото до програмата-върши чудесна работа,всеки ентусиаст трябва да я има .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2832
Регистриран на: 4.09.2007
Местоположение: Sofia
Кара: E70

Мнение от El Diablo » 29 Юни 2009, 11:18

евалата играч 8)

я издаи таината, може ли да се направят да светат само дългите, без нищо друго, (нито табла, нито стопове, нито габарити, нито километраж, нито тия на задния номер) и то не да светат на 100% , а да кажем на 60%, и как ще стане :?: щото тва си е нещо като дневни светлити, като на аЛди почти наи новите а6/а8 ?
и как ще се пускат тези дневни светлини ?

поздрави и елава за ентусиазма 8)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 29 Юни 2009, 11:18

Определено, това е програмка, която всеки трябва да има :D
Интерфейса към нея е елементарен и всеки с опит с поялника може да си направи интерфейс както му харесва.Ето го и моят интерфейс:
Изображение
Изображение
Изображение

Ето я и схемата:
Изображение

Има още малко да се поработи над превода, особено където съм допускал правописни или технически грешки и ще се радвам ако някой има забележки към превода, за да го редактирам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 20.08.2007
Местоположение: Бургас
Кара: e65

Мнение от Воденичаров » 29 Юни 2009, 12:00

Как се свързва това към колата? Аз такъв кабел май имам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1261
Регистриран на: 8.09.2008

Мнение от WALL » 29 Юни 2009, 12:06

mad_presley не съм на ти с ел. техниката, но единия край в лаптопа, а другия къде.... LCM ? :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 20.08.2007
Местоположение: Бургас
Кара: e65

Мнение от Воденичаров » 29 Юни 2009, 12:09

WALL написа:mad_presley не съм на ти с ел. техниката, но единия край в лаптопа, а другия къде.... LCM ? :roll:


Аз ся четох хелпа, там пише нещо за входовете на чейнджъра или навигацията, ама аз като нямам такива работи? Нормално радио дали става? :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 29 Юни 2009, 12:19

Отговарям на всички подред:
@BMW-E39, да може, като минималния процент за дългите е 30% (точно за това, за което питаше преди е :))

@Воденичаров и @WALL, единия край се включва в лаптопа през COM Port, от другата страна се закача за I-Bus, плюс и минус от колата.Кабела на I-Bus e бял/жълт със сиви чертички.Малката букса на чейджъра е с точно такива кабели, иначе из колата си ги има доста :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 20.08.2007
Местоположение: Бургас
Кара: e65

Мнение от Воденичаров » 29 Юни 2009, 12:25

mad_presley написа:Отговарям на всички подред:
@BMW-E39, да може, като минималния процент за дългите е 30% (точно за това, за което питаше преди е :))

@Воденичаров и @WALL, единия край се включва в лаптопа през COM Port, от другата страна се закача за I-Bus, плюс и минус от колата.Кабела на I-Bus e бял/жълт със сиви чертички.Малката букса на чейджъра е с точно такива кабели, иначе из колата си ги има доста :)


Няма значение къде точно, важното е да е бяло/жълт със сиви чертички, така ли?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 15.12.2005
Местоположение: Софийския див див югозапад
Пол: Мъж
Кара: 525XD LCI

Мнение от Lacho » 29 Юни 2009, 12:54

Воденичаров написа:
mad_presley написа:Отговарям на всички подред:
@BMW-E39, да може, като минималния процент за дългите е 30% (точно за това, за което питаше преди е :))

@Воденичаров и @WALL, единия край се включва в лаптопа през COM Port, от другата страна се закача за I-Bus, плюс и минус от колата.Кабела на I-Bus e бял/жълт със сиви чертички.Малката букса на чейджъра е с точно такива кабели, иначе из колата си ги има доста :)


Няма значение къде точно, важното е да е бяло/жълт със сиви чертички, така ли?


Да ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 29 Юни 2009, 13:05

Воденичаров написа:Няма значение къде точно, важното е да е бяло/жълт със сиви чертички, така ли?

Tочно така.I-Bus кабели из колата има много.В багажника от лявата страна ги има и трите кабела в голямата бяла букса.Aз съм си извел кабели в жабката с букса.

Току що си прекодирах дневните светлини.Ето как изглежда с използване на дългите на 30% като дневни светлини:
Изображение

При това положение, ако светлините са изключени от ключа, при запалване светват само дългите, когато включите ключа от колата за светлини, си светват нормално.Ако оставите ключа от колата на включено положение, при изгасяне на колата изгасват всички светлини (не остава на габарити), при запалване, директно светват късите нормално.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Мнение от anzak » 29 Юни 2009, 13:09

еи пресли хапче изкихало така те искам не да ми хвалиш варна карс и оригиналните части :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 9.10.2008
Местоположение: Троян
Кара: 03'BMW525DA;06'BMWX5 3.0DSportpaket
Мечтае да кара: Волга комби

Мнение от joropc » 29 Юни 2009, 17:46

Перфектен както винаги!!! :bowdown:
Шапка ти свалям....
Уточни все пак ,че дори и със софтуер на български хора,който нищо не разбират от тая работа пак ще си "омажат" колата.......визирам мен ;)

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook