BMW - Навигационни карти включващи България!!!

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 25.04.2008
Местоположение: Малко в страни от цивилизацията.
Пол: Мъж
Кара: E46 330i седан .03
Мечтае да кара: Това което има
Детайли за колата: Черна.

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от Dream_BMW » 03 Яну 2015, 13:55



Предварително се извинявам за некомпетентността,тъй като от няколко дни я имам колата.
Свалих си iso файла от линка,записах го на DVD диск чрез програмата ImgBurn ,но на екрана на колата изписва,че няма вкаран диск. Навигацията е МК4 версия, на софтуера е SW 4-1/00.Питането ми е дали,пропускам нещо.Колата е Е46 02,2003-а.

Матрицата на SuPeR_FLY
Аватар
Мнения: 3637
Регистриран на: 21.05.2007
Местоположение: 7-мия кръг на Ада!
Пол: Мъж
Кара: E30-327,E36-330i,Е53-4.4i,E70-4.8i
Мечтае да кара: и да е жив и здрав!

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от POL_Starshi » 03 Яну 2015, 17:22

Описанието за записа като гледам не се вижда в първия пост, а особеното беше, че трябва записа да е на най-ниската скорост за запис! Друга особеност беше, че някои навигации са къпризни към носителите когато са поизносини оптиките и четат по-лесно DVD+, а не -! Та опитай на най-ниска и на носител DVD+!
<Правила за поведение във форума на "BMW Club Bulgaria"!>
Най-важното правило е: НИКОГА НЕ ПУБЛИКУВАЙ В ИНТЕРНЕТ ФОРУМА НЕЩО, КОЕТО НЕ БИ ПОСМЯЛ ДА КАЖЕШ В ОЧИТЕ НА СЪОТВЕТНИЯ ЧОВЕК!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 25.04.2008
Местоположение: Малко в страни от цивилизацията.
Пол: Мъж
Кара: E46 330i седан .03
Мечтае да кара: Това което има
Детайли за колата: Черна.

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от Dream_BMW » 04 Яну 2015, 19:35

Пробвах на друг диск DVD-R беше,на автоматична скорост и се получи. Явно причината за неуспеха ми първия път е бил диска.Картата работи благодаря ви колеги. Живи и здрави.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 4.06.2009
Местоположение: Велико Търново
Кара: '05 BMW X5 3.0d

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от nuke » 07 Яну 2015, 20:08

Колеги някой може ли да пусне линк с потвърдено качествени POI-та - актуализирани камери за България

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от ivo1bg » 07 Яну 2015, 20:41

Хм, аз си признавам, че не ти разбрах искането :).

Sent from my SM-T705 using Tapatalk 2

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 4.06.2009
Местоположение: Велико Търново
Кара: '05 BMW X5 3.0d

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от nuke » 07 Яну 2015, 21:27

Файл с актуални камери за България, които да се добавят нави CD-то

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от ivo1bg » 08 Яну 2015, 9:12

В CD версията няма добавени камери, защото навигациите мк1/3 не ги четат. В DVD версиите, камерите са актуални към датата на постване на линковете. Който иска, може да си изтегли оригиналните дискове и да си вкарва камерите ежедневно, за да бъде с актуалните за деня ;).
Наистина не разбирам какво означава "потвърдено качествени POI-та".

Sent from my SM-T705 using Tapatalk 2

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 3.12.2013
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D E39

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от teodor192 » 25 Яну 2015, 19:02

Здравейте,
опитвам се да направя "update" на навигацията защото е на немски и е стара версия на софтуера, но линка с навигационния софтуер на първа страница не мога да го отворя. Някой може ли да ми помогне със търсената версия MKIII: SW 3-1/00 (version 32) или някоя по-нова ако има. Навигацията е с МKIII. Благодаря предварително! :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 3.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525 dA Touring
Мечтае да кара: BMW F11

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от feron » 25 Яну 2015, 23:41

teodor192 написа:Здравейте,
опитвам се да направя "update" на навигацията защото е на немски и е стара версия на софтуера, но линка с навигационния софтуер на първа страница не мога да го отворя. Някой може ли да ми помогне със търсената версия MKIII: SW 3-1/00 (version 32) или някоя по-нова ако има. Навигацията е с МKIII. Благодаря предварително! :)


Пробвай с този линк: ТУК!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 15.07.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от ico83 » 26 Яну 2015, 6:45

feron написа:
teodor192 написа:Здравейте,
опитвам се да направя "update" на навигацията защото е на немски и е стара версия на софтуера, но линка с навигационния софтуер на първа страница не мога да го отворя. Някой може ли да ми помогне със търсената версия MKIII: SW 3-1/00 (version 32) или някоя по-нова ако има. Навигацията е с МKIII. Благодаря предварително! :)


Пробвай с този линк: ТУК!

аз моята МКIII я update-тнах с най-новия и сега показва 3-1/65 нормално ли е това, а преди това беше 3-1/40

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от ivo1bg » 26 Яну 2015, 7:25

Да, нормално е. Последния оригинален е 3-1/63, а твоя е базиран на него, но е модифициран.

Sent from my SM-T705 using Tapatalk 2

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 13.10.2013
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от mag911 » 03 Фев 2015, 23:15

Здравейте колеги, от скоро съм собственик на БМВ, та да дойдем на въпроса БМВ-то беше така да се каже изкормено, всичко, което са успели да вземат са го взели и аз ходя сега по мъките, но няма как вече вкарал съм си главата във торбата и ще вървя напред.Та да си дойдем на въпроса колата е БМВ Е46 КАБРИО било е със Navigation system Professional, тв. и телефон. От всичкото е останало само тв.модула със GPS антена и антена за тв. и продълговата кутия със надпис Сименс на нея.Естествено освен екрана 16:9, са взели и телефона и БМ54 модула и МК3 модула. От всичко изброено до момента съм успял да се сдобия със екран 16:9, МК3 модула,и CD чейнджъра. Като екран 16:9 вземам за 2-ри път защото първият път като го закачих неискаше да тръгне даваше само черен екран и имаше изгорели пиксели(А УЖ БЕШЕ ПЕРФЕКТЕН!!!! :D) .... след вземането на 2-рия монитор 16:9 и отново появата на черният екран бях прочел във друга тема, че ако махна буксите от МК3 модула, монитора ще заработи само със тв тунера. Така и стана е естествено телевизия не хванах(можеби защото колата беше в гаража ли що ли незнам), но когато закача отново МК3 модула монитора остава със черен екран.От там се сетих, че четох във други теми, че трябва да актуализирам софтуера. И тук е моят въпрос, тъй като изчетох всичко написано до тук и не разбрах как да го направя моля за насоки!!!!. За момента съм изтеглил файла със наименование МК3 но вътре във него има 100 папки :
BMW NaviSoft KeyCD CloneCD-Image
BMW_NaviSoft_KeyCD_Clone_cd
v21_1_CloneCD
v32_night_all for mk3
BMW_NaviSoft_KeyCD_Clone_cd.rar
Моля да ми кажете коя от тези папки трябва да запиша разбрах,че трябва да бъде на най-ниската скорост, и също така във самите папки има по 3 файла и от тях евентуално, кой да запиша. Също така, когато съм закачил само тв тунера и монитора светне и натисна бутона за да се отвори екрана и да сложа диск зад него, неиска да го прием, и да се затвори екрана(трябва да го бутнеш).Също така когато сложих аудио диск във CD чейнджъра неми показва на монитора опция CD чейнджър. Искам да кажа, че все още нямам БМ54 модул имам само по старият вариант БМ24 но нямам преходна букса от БМ54 към БМ24, също не успях да намеря схеми на кабелите, кой към кой трябва да запоя за да тръгне затова несъм го барал още.
СЪЖАЛЯВАМ ЗА ПРИМИТИВНИТЕ МИ ОБЯСНЕНИЯ, но несе занимава със записване на дискове ежедневно и затова немога да се справя със тази задача, също така мисля,че направих грешка,че взех всички неща от различни места, но се надявам,че има вариант да ги подкарам.
БЛАГОДАРЯ!!!!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 13.10.2013
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от mag911 » 04 Фев 2015, 10:54

Колеги забравих да кажа, че МК3 модула, който закупих, за него човека ми каза,че е бил на монохромна навигация.И следващият момент е само със ъпдейт на софтуера ще изкара ли цветна картина или четох във една друга тема, че със кабел ИНПА и съответният интерфейс за него има възможност да сменя настройките на КМ3 модула от монохром на цветна картина. Благодаря!

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от ivo1bg » 04 Фев 2015, 12:48

Колега, отиди при този дето ти е продал МК3-ката и му я върни. Щом дава черен екран, значи е умряла. По принцип би могло и да я съживиш, но не си струва. Върни я и си купи МК4 ;). Но винаги когато купуваш такава техника искай да видиш дали бачка. За ъпдейт трябва да запишеш v32_night_all for mk3, но не като папка, а като имидж, с правилната програма. Ето тук е обяснено как се записват имидж файлове. И в тази тема в началото има обяснение, ама са бегАли картинките :mhihi:.
Докато не вържеш радиото, няма да имаш ЦД.
Телевизията няма да я гледаш не, защото си в гараж или далеч от кулата, а защото в България тя вече е цифрова, а тунерите са аналогови. Може да си сложиш цифров тунер за гледане на ТВ, чийто сигнал минава през оригиналния ти тунер, но това е ако много държиш да гледаш ТВ в колата ;).

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 14.02.2015
Пол: Жена

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от kapinkaaa » 14 Фев 2015, 13:22

Здравейте, понеже съм жена и не съм наясно с навигациите моля някой да ми помогне имам BMW seria 5 произведена е 2007 година декември месец :) . Моля някой да ми направи диск с навигация за Източна Европа по принцип България ми е най важна :) по възможност на български език която е за 2015 година и разбрах че имало нещо с камери което не не ги разбирам тези работи. Благодаря предварително на този който се отзове на помощ ще си платя, наясно съм че няма безплатен хляб ;) . :help: :clap:

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook