BMW - Навигационни карти включващи България!!!

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от ivo1bg » 05 Сеп 2018, 16:46

ДВД версията от първия пост трябва да можеш да я запишеш и на (+) и на(-) . Проблема е някъде при теб, колега.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от swetlioo » 05 Сеп 2018, 16:54

Дава ми, че на диска няма достатъчно място. Има ли значение с коя програма разархвирам, за обема на ISO файла, или начина по който разархивирам?

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от ivo1bg » 05 Сеп 2018, 17:14

Нама значение от програмата, с която разархивираш. Имиджа си е един и същ. Виж си в настройките на ImgBurn да не си ограничил нещо. Сигурен ли си, че ДВД-то, на което искаш да запишеш е читаво? Пробвай с друго.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от swetlioo » 05 Сеп 2018, 17:30

Читаво е, или поне би трябвало, защото от запечатана кутийка го вадя, няколко бройки пробвах. Не съм пипал нищо по настройките на ImgBURN. Като посоча файла, ми изписва, че е 4,703,387,648 байта, а диска има свободни, 4,700,372,992 байта. Файла който опитвам да кача, е този, който в момента може да се свали от линка в първия пост. Това ли е актуалният файл? И има ли грешка в размера на файла или диска, които посочих, защото в момента това показва ImgBURN?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от swetlioo » 05 Сеп 2018, 17:54

Заиграх се с файла, като разархивирах ISO форамата, изтрих в папка TPD папките FRE GER ITA SPA, което предполагам са езици, с общ обем малко над 13 МБ и накрая направих нов ISO файл, без въпросните папки, който е с обем 4,687,951,872 байта.
Та така, както съм направил, предполагам, ще мога да го кача на DVD, защото има място вече, но ще има ли проблем при разчитането му от навигацията?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от swetlioo » 05 Сеп 2018, 20:08

Успях да го запиша на еднослойно DVD+R TDK, без да ми даде грешка при записването.
НО
при поставянето му в навигацията, първо ми даде, че няма CD, после изписа, че CD има проблем, не е правилен формат (или нещо от сорта). Успях да го извадя без проблем от навигацията, не като вчера, да не може да излезе. Поставих отново CD-то, при което ми даде същите грешки, при положение, че преди да пробвам DVD диска, работеше. Извадих CD-то изчаках няколко минути, извадих ключа от контакт и почнах отначало. Ключа на позиция 1, слагам DVD то и пак същите грешки. Вадя ключ, проба отново, но със CD-то, тръгна веднага.
Къде или кое е проблема? Дисковете, последователността при която ги поставям в навигацията или въпросното око на навигацията?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от swetlioo » 06 Сеп 2018, 19:42

Има ли значение, че софтуера на моята навигация е SW 4-2/50, при разчитането на последните DVD версии? Трябва ли да се ъпдейтне и с коя версия?

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от ivo1bg » 06 Сеп 2018, 20:51

2-ката означава, че си с монохроматичен дисплей, демек със стрелки. Такъв ли ти е? Иначе наистина софтуера е стар, но трябва да чете двд-та. Линкове за софт има в първия пост. За пореден път ти казвам да пробваш с друго двд. Един диск струва 20ст. Купи си Вербатим и пробвай пак. До сега, както виждаш в темата, никой не се е оплакал от проблем с недостиг на място на двд-то.

Sent from my SM-T825 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от swetlioo » 06 Сеп 2018, 20:55

Да, монохромен е. Имам и друга кола с 16:9 навигация, но и на двете ми прави проблем. Явно е DVD диска, но не мога да открия Verbatim, където и да търсих. Утре ще обиколя по магазините, да потрся нещо друго и пак ще пробвам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от swetlioo » 07 Сеп 2018, 14:13

ivo1bg прав беше колега, дисковете са били проблемът. Днес взех някакви ментаци, такива намерих DVD-R, които побраха файла и се записаха без проблем. Пуснах ги в навигацията и след 2 секунди ми излезе всичко.
Благодаря :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 5.01.2011
Пол: Мъж

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от Daz » 10 Сеп 2018, 21:07

Здравейте.
Аз имам подобен проблем, като на swetlioo, но не с оригиналния файл от първия пост (Update Europe Map High 2018 East Europe). Проблема при мен е, че изтеглям тази карта, която оригинално е 4.37 ГБ и предполагам ще се събере на ДВД диск 4.37 ГБ, но когато добавя камерите за скорост става 4.45гб, дори и след премахване на езиците (ITA, SPA, GER, FRE) пак е около 4.43гб и не мога да я запиша на ДВД-то. Какво е решението при такава ситауция?

Другият ми въпрос е - има ли добавена секция "БГ забележителности" както при предните карти (доста приятна екстра като тръгнеш на обиколка из България)?
Изображение

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от ivo1bg » 13 Сеп 2018, 12:33

Трябва да махнеш някои от ПОИ-тата. Намират се в TPD\NCCBEUFNM_EUE_20170209\TABLES\0. Има по 2 файла на ПОИ. След като ги изтриеш от там, ще трябва да отидеш в TPD\NCCBEUFNM_EUE_20170209\ENG\ENG.LSC файла и да изтриеш всички записи, указващи наличието на тези файлове, които ти си премахнал. Иначе компа се шашка, започва да търси файловете описани в списъка и като не ги види, изписва, че има грешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 5.01.2011
Пол: Мъж

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от Daz » 13 Сеп 2018, 19:23

Добре. Направих го. Изтрих някои работи и се намали размера на картата. Добавих разни координати на камери за скорост (тхт формат), но като вкарах диска в колата не мога да разбера откъде се пускат тези камери? Трябва ли да създавам отделна категория понеже като отида в Info on location и из всичките менюта няма опция да активирам камерите?
Изображение

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от ivo1bg » 13 Сеп 2018, 21:42

Има отделна тема за вкарване на спийд камери в картата. За да вкараш допълнителни ПОИ-та в картата, трябва да направиш idx и url файлове, в които да ги опишеш и след това да ги добавиш в lsc файла, за да знае компа къде какво има и да ти го показва на екрана.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 5.01.2011
Пол: Мъж

Re: BMW - Навигационни карти включващи България!!!

Мнение от Daz » 14 Сеп 2018, 7:26

Можеш ли да ми пратиш createidxurl.pl скрипта, чрез който се създават Idx и url файловете понеже сайтовете откъдето го намерих не са активни вече? Или какъв е твоят начин за създаване на тези файлове?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook