Рестартиране на Радио 16:9

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 4.06.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530D

Рестартиране на Радио 16:9

Мнение от lowlevel » 25 Фев 2009, 18:49

Имам една забила радиостанция в менюто с налични станции, която не мога да избера, нито пък се ресетва при изгасяне. Има ли начин на ресетна радиото или е нужно цялата навигация или кола ?

Поздрави,

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Мнение от spacepl » 25 Фев 2009, 19:16

Откачаш акомулатора колега. След 5 мин. закачаш и би трябвало да се оправи, не съм имал такъв проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 9.10.2008
Местоположение: Троян
Кара: 03'BMW525DA;06'BMWX5 3.0DSportpaket
Мечтае да кара: Волга комби

Мнение от joropc » 25 Фев 2009, 20:48

spacepl написа:Откачаш акомулатора колега. След 5 мин. закачаш и би трябвало да се оправи, не съм имал такъв проблем.

:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 25.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10

Мнение от bobih » 25 Фев 2009, 21:02

Ами примерно съм пуснал радио Вероника и след 1 - 2 минути си го сменя на БГРадио това как се оправя :uups: :help:
DSC OFF - STEPTRONIC ON - KICK-DOWN!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 25 Фев 2009, 21:14

bobih написа:Ами примерно съм пуснал радио Вероника и след 1 - 2 минути си го сменя на БГРадио това как се оправя :uups: :help:

Пак като не ти го сменя на Z-Rock се радвай :mrgreen: Явно имаш анти-чалга защита :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Аз за такива симптоми за първи път чувам.Мисля, че е важно да уточните, дали тези станции са ви от запаметените или не!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 519
Регистриран на: 11.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39

Мнение от twake » 25 Фев 2009, 21:28

bobih написа:Ами примерно съм пуснал радио Вероника и след 1 - 2 минути си го сменя на БГРадио това как се оправя :uups: :help:


Ами при мен примерно когато не хваща добре една станция само почва да търси и сменява на друга. Това търсене се изключа като натиснеш бутона М (manual).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: Варна

Мнение от cecoboy » 25 Фев 2009, 22:09

На мен ми прави някакви номера да сменя честотите но като изключа РДС-а няма проблем.Пробвай!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Рестартиране на Радио 16:9

Мнение от nightdriver » 04 Сеп 2010, 14:01

здравейте колеги , знаете ли как се влиза в менюто на радиото 16/9 или по-точно ме интересува регулирането на автоматичното усилване на звука при движение ?

пс намерих в търсачката , но говорят за някакъв бутон (м) , а аз нямам такъв? мерси!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Рестартиране на Радио 16:9

Мнение от mad_presley » 04 Сеп 2010, 16:07

nightdriver написа:здравейте колеги , знаете ли как се влиза в менюто на радиото 16/9 или по-точно ме интересува регулирането на автоматичното усилване на звука при движение ?

пс намерих в търсачката , но говорят за някакъв бутон (м) , а аз нямам такъв? мерси!


Виж прикачените файлове.

Вие като сложихте МК4 и големия монитор, как прекодирахте навигацията....накратко, сега разделен ли ти е екрана, като си на радио или си е na cql ekran?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 534
Регистриран на: 9.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re:

Мнение от Nikolay86 » 04 Сеп 2010, 17:04

mad_presley написа:
bobih написа:Ами примерно съм пуснал радио Вероника и след 1 - 2 минути си го сменя на БГРадио това как се оправя :uups: :help:

Пак като не ти го сменя на Z-Rock се радвай :mrgreen: Явно имаш анти-чалга защита :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Аз за такива симптоми за първи път чувам.Мисля, че е важно да уточните, дали тези станции са ви от запаметените или не!


При мен същото го прави от времена време.И друго,когато слушам да кажем запаметена станция и реша да увелича от волана,пак я сменя,при натискане на + или - от волана :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Re:

Мнение от mad_presley » 04 Сеп 2010, 17:56

Nikolay86 написа:При мен същото го прави от времена време.И друго,когато слушам да кажем запаметена станция и реша да увелича от волана,пак я сменя,при натискане на + или - от волана :dunno:

Това дето ти сменя станцията, когато усилваш или намаляваш е от мултито на самия волан. И аз имах един такъв и така и не разбрах, защо така прави. Определено не е нещо физическо, защото отворих и разгледах бутоните на платката. Доволно далеко са един от друг, за да се мешат.

Смени си платката с бутоните само от лявата страна и гарантирам, че ще се оправи ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 11.03.2009
Местоположение: burgas
Кара: E39 525d

Re: Рестартиране на Радио 16:9

Мнение от GIOSS » 04 Сеп 2010, 18:10

здравейте колеги, аз имам подобен проблем с моята 01' с 16:9, когато слушам радио спира звука, може за 30 мин и после изведнъж се появява. Когато спре натискам левия кръгъл бутон(за спиране-увеличаване), след 10 сек го пускам и радиото тръгва. Понякога го прави понякога не. От месец забелязах че неиска да запаметява станции, запаметило си е две и толкова.От волана мога да сменям само запаметените, от копчетата на навито < / > търся подробно станции и ги намирам но немога да запаметя. Проблемът с изключването на радиото го имам от близо 2 години, ако някой знае какво му е ,ще съм му благодарен да сподели.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Рестартиране на Радио 16:9

Мнение от nightdriver » 07 Сеп 2010, 10:33

mad_presley написа:
nightdriver написа:здравейте колеги , знаете ли как се влиза в менюто на радиото 16/9 или по-точно ме интересува регулирането на автоматичното усилване на звука при движение ?

пс намерих в търсачката , но говорят за някакъв бутон (м) , а аз нямам такъв? мерси!


Виж прикачените файлове.

Вие като сложихте МК4 и големия монитор, как прекодирахте навигацията....накратко, сега разделен ли ти е екрана, като си на радио или си е na cql ekran?



...не успявам да се справя :oops: натискам бутона (селект) за 8сек и нищо...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Рестартиране на Радио 16:9

Мнение от mad_presley » 07 Сеп 2010, 12:25

Даваш на контакт, изключваш радиото, включваш радиото и веднага натискаш бутона Tone Select, от страната на Select.

Tрудно е, но става от 3-4 път :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Рестартиране на Радио 16:9

Мнение от nightdriver » 07 Сеп 2010, 13:03

...добре , пак ще го мъча :D
Изображение

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook