Как да накарам мигачите да мигат при заключване

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Как да накарам мигачите да мигат при заключване

Мнение от jorfii » 13 Дек 2017, 18:27

vanko0504 написа:И със скенера става ,също се слага отметка на DWA -колко хора от форума разпитвах и никой не иска конкретно да ми каже ,но човек се учи.

Колега то и аз бях като теб. Сигурно цяла година се мъчих и разпитвах с NCS-а и не става и не става. Мислех си че колегите си мълчат за да не им изяде някой хляба. На практика се оказа че си е сложничко и отговорно да се работи с тази програма. Може би за това никой не се нае да обясни стъпка по стъпка как стават нещата. И аз не се наемам да го направя защото не съм работил скоро с програмата и със сигурност ще пропусна нещо. Но ще дам някой жокер. С NCS expert не можеш да слагаш просто отметки. Там нещата излизат с надписи излиза дадена опция и от долу пише aktiv или nich aktiv съответно активно или неактивно. За да станат нещата по лесни трябва да се свали и инсталира във виртуалката NCS dummy това е един вид притурка към експерта. Там вече нещата излизат с отметки и английски превод на опциите, които може да се кодират. Знам че не помогнах много и аз, но обещавам следващия път когато ползвам програмата да направя клип с обяснения и да го кача във форума за да се изясни на повече колеги как точно стават нещата.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 30.03.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: Как да накарам мигачите да мигат при заключване

Мнение от vanko0504 » 13 Дек 2017, 19:59

Където не разбирам не пипам,но специално за мигачите стана само с една отметка на DWA :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Как да накарам мигачите да мигат при заключване

Мнение от jorfii » 13 Дек 2017, 20:22

vanko0504 написа:Където не разбирам не пипам,но специално за мигачите стана само с една отметка на DWA :yes:

Ама това със скенера предполагам. А с експерта е по сложно но пък възможностите на програмата са неограничени. В смисъл там можеш да кодираш всичко което е възможно да се кодира в колата. А за скенера фактически не знам не съм работил с него.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Как да накарам мигачите да мигат при заключване

Мнение от Elesar74 » 15 Дек 2017, 10:20

Аз за скенера говорех в предния си пост, сбърках софтуера :oops: Общо взето и с двете програми можеш сериозно да си счупиш колата, ако не знаеш какво правиш. A с NCS-a e малко по-трудно от скенера.
Последна промяна Elesar74 на 22 Дек 2017, 11:07, променена общо 1 път
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 16.02.2011
Местоположение: Козлодуй
Пол: Мъж
Кара: 530 D

Re: Как да накарам мигачите да мигат при заключване

Мнение от ghostbobi » 18 Дек 2017, 11:57

Кодиране с NCS:

За мигане на мигачите при заключване/отключване
кодира се в GM модула следните 3 неща:

DWA - aktiv
заключване QUIT_OPT_SCHAERF - aktiv
отключване QUIT_OPT_ENTSCH - aktiv
Изображение

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook