Предстои ми смяна на предни амортисьори въпроси ???

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 30.11.2011
Местоположение: Македония
Пол: Мъж
Кара: 525d M-Sport

Re: Предстои ми смяна на предни амортисьори въпроси ???

Мнение от tazzboy » 19 Фев 2013, 21:56

MPOWERfan написа:Май и на мен ми предстой смяна на амортесьори,ще ходя на шок тест тези дни.Днес ми преложиха Monroe на прилична цена,с Mteh 1 съм,та мисълтта ми е някой кара ли с такива да знам какво да очаквам.И колата дали ще се "вирне" ако сменя само предните,не би трябвало но все пак знам ли? :bchug:

Сложих Мonroe Reflex (само предни амортесьори) преди месец и малко предницата се повдигна, с 2-3 см. Колата е с М-tech II. Цената им е 200 евро комплект (в Македонија). Возията е добра, но ме дразни тва дето се подигна малко. В момента не можех да дадам повече пари и за тва спрах на евтиния вариянт. Ако имаш пари по добре е bilstain или koni да си сложиш (мое мнение). И ако вече слагаш Monroe сложи за M-tech II ,както казах се по високи с 2-3 см от оригинала, но на М-tech I ще пасне супер (пак мое мнение).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: Предстои ми смяна на предни амортисьори въпроси ???

Мнение от MPOWERfan » 19 Фев 2013, 22:02

tazzboy написа:
MPOWERfan написа:Май и на мен ми предстой смяна на амортесьори,ще ходя на шок тест тези дни.Днес ми преложиха Monroe на прилична цена,с Mteh 1 съм,та мисълтта ми е някой кара ли с такива да знам какво да очаквам.И колата дали ще се "вирне" ако сменя само предните,не би трябвало но все пак знам ли? :bchug:

Сложих Мonroe Reflex (само предни амортесьори) преди месец и малко предницата се повдигна, с 2-3 см. Колата е с М-tech II. Цената им е 200 евро комплект (в Македонија). Возията е добра, но ме дразни тва дето се подигна малко. В момента не можех да дадам повече пари и за тва спрах на евтиния вариянт. Ако имаш пари по добре е bilstain или koni да си сложиш (мое мнение). И ако вече слагаш Monroe сложи за M-tech II ,както казах се по високи с 2-3 см от оригинала, но на М-tech I ще пасне супер (пак мое мнение).

Обмислям го Monroe мн.сериозно,а като поведение на колата и возия как е колега? И защо казвах да сложа за Мтех 2,по ниски ли са?
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 30.11.2011
Местоположение: Македония
Пол: Мъж
Кара: 525d M-Sport

Re: Предстои ми смяна на предни амортисьори въпроси ???

Мнение от tazzboy » 20 Фев 2013, 3:22

MPOWERfan написа:Обмислям го Monroe мн.сериозно,а като поведение на колата и возия как е колега? И защо казвах да сложа за Мтех 2,по ниски ли са?

Значи ако прочетеш по внимателно ще разбереш. M-tech II е по ниска от M-tech I. Казвам че сложих Monroe по номер като за M-tech II (това е моита кола) и излезна да е по висока за 2-3 см от оргинала, така че ако сложиш такива като за M-tech II на твоита с M-tech I ще пасне по височина. Казвам ти пак че това е мое мнение. Не знам точно височината на амортисиорите... А като возия няма някоя разлика дето мога да усетам. Твое е да решиш кво ще слагаш, но и питай някои с повече опит.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 4.10.2016

Re: Предстои ми смяна на предни амортисьори въпроси ???

Мнение от vladurcheto » 06 Окт 2016, 0:24

Sachs - най-доброто, немско оригинално, пасват идеално. 255лв. бр. стантартен има и по-високи класове като m-tech 1,2 но ценита скачат доста повече за брой. KYB също много добри (японски) и на трето място слагам Monroe

Sent from my HUAWEI Y625-U51 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 14.03.2014
Кара: 535i e39

Re: Предстои ми смяна на предни амортисьори въпроси ???

Мнение от spitfire924 » 29 Окт 2017, 15:30

Да посъбудя темата. Някой да е слагал на е39 седан с нормално окачване Монро рефлекс , за да сподели отзиви, защото цената им е доста апетитна.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 16.02.2011
Местоположение: Козлодуй
Пол: Мъж
Кара: 530 D

Re: Предстои ми смяна на предни амортисьори въпроси ???

Мнение от ghostbobi » 04 Ное 2017, 21:16

Колега, аз сложих Monroe Reflex, обаче за M-sport окачване, защото моето такова излиза. Засега се държи доста прилично, автомобила е доста стабилен в завоите. Возията за спортното окачване е добра. За съжаление и при мен се вдигна предницата, въпреки, че пружините са си оригиналните и амортисьора го дават за M-sport окачване. Да ползвам и аз темата, в крайна сметка защо се повдига предницата? От всички изчетени теми дотук, се обяснява, че амортисьора не влияе на височината, защо тогава се получава това повдигане?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Предстои ми смяна на предни амортисьори въпроси ???

Мнение от Dirty M5 driveR » 04 Ное 2017, 22:05

И аз сложих Монро за sport suspension settings и не съм забелязал да се е вдигнала, поне не значително. Обикновено се вдига леко от новите тампони на макферсъните (старите се слягат), но може и самите амортисьори да имат леко изместени точки на монтаж към шенкела. Моите нови ги наложих до старите и изглеждат едно към едно. Другото, което ми идва на ум е чашката, в която ляга пружината да е малко по-вдигната. Така или иначе аз след смяната не съм забелязал колата да седи странно, тъй че при мен всичко е ок. Цената за такъв амортисьор е доста добра, да. Дано изкарат повече км. :)

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 16.02.2011
Местоположение: Козлодуй
Пол: Мъж
Кара: 530 D

Re: Предстои ми смяна на предни амортисьори въпроси ???

Мнение от ghostbobi » 05 Ное 2017, 7:36

Dirty M5 driveR написа:И аз сложих Монро за sport suspension settings и не съм забелязал да се е вдигнала, поне не значително. Обикновено се вдига леко от новите тампони на макферсъните (старите се слягат), но може и самите амортисьори да имат леко изместени точки на монтаж към шенкела. Моите нови ги наложих до старите и изглеждат едно към едно. Другото, което ми идва на ум е чашката, в която ляга пружината да е малко по-вдигната. Така или иначе аз след смяната не съм забелязал колата да седи странно, тъй че при мен всичко е ок. Цената за такъв амортисьор е доста добра, да. Дано изкарат повече км. :)


При мен майстора каза, че тампоните са здрави и не са сменени,само амортисьорите и цялото останало окачване. Дано изкарат, то по нашите родни пътища не знам какво би издържало много :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Предстои ми смяна на предни амортисьори въпроси ???

Мнение от Dirty M5 driveR » 05 Ное 2017, 9:31

Еми тези на Монро уж били доста здрави, а предвид цената им явно са изкушаваща покупка. Приятел е с такива на е91 със спортно окачване и вече 4 години в неговите ръце нямат грешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Предстои ми смяна на предни амортисьори въпроси ???

Мнение от Cyberloner » 05 Ное 2017, 18:52

ghostbobi написа:От всички изчетени теми дотук, се обяснява, че амортисьора не влияе на височината, защо тогава се получава това повдигане?

Масленият не влияе, газовият влияе ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 14.03.2014
Кара: 535i e39

Re: Предстои ми смяна на предни амортисьори въпроси ???

Мнение от spitfire924 » 06 Ное 2017, 8:58

В крайна сметка се чудих чудих, сложих Закс амортисьори и Лесьофорс пружини, че старите бяха счупени, а амортисьорите на колата - единия газа му беше изпуснал и не се връщаше, другия беше ок, но и двата бяха тръгнали да текат, за 350к толкоз. Колата се вдигна, но много се подобри хендлинга.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Предстои ми смяна на предни амортисьори въпроси ???

Мнение от Oblivion » 06 Ное 2017, 10:38

Здравейте, колеги днес ще вкарвам колата в бокса, че предницата тропа и имам няколко въпроси към миналите по този път.

Предишния собственик е сменил предните амортисьори с M-Tech Sachs преди 10,000 км на предварително четене ги отписваме като проблемни.

Колата е 99-та по вин е с S704 M Sports suspension интересува ме какво ще препоръчате като марки/модели за всички останали неща по окачването - биалетки, носачи, тампони и т.н. Също така ползвам добра отстъпка от Тех-ко там според вас от там да напазарувам частите ок ли е :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Предстои ми смяна на предни амортисьори въпроси ???

Мнение от Dirty M5 driveR » 06 Ное 2017, 18:32

Доста доволни хора има от Besa, които са реално As Metal стока. По спомен правия носач беше към 65лв, кривия към 75. Аз заложих на тях, но съм минал малко километри от смяната. Иначе от другите бих сложил Мейле, или бих пробвал с ИТН :mhihi: , че на е34 ИТН биалетки за 3 години не мръднаха. Но там качеството варира много според това каква точно е частта и за каква марка автомобил е. ИТН за Рено примерно е пълно дърво...

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook