Предстои ми смяна на предни амортисьори въпроси ???

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 21.01.2006
Местоположение: София
Кара: e60 530d M Sport, X3, X6

Re: Предстои ми смяна на предни амортисьори въпроси ???

Мнение от DroW » 26 Мар 2009, 0:01

hobotqnin написа:
DroW написа:Здравейте колеги,
Предстои ми смяна на предните амортисьори. Случката е следната отидох профилактично да прегледам окачването понеже имах някакво припукване и скърцане при въртене на волана в спряло положение на колата (това от време на време. Оказа се че сапредна биалетки сухи са отвътре което се оказа че е причината. Дотук добре обаче като дигнахме колата монтиора ми вика изтекал ти е амортисьора и наистина беше текло доста около амортисьора става въпрос за преден ляв само.

До колкото разбрах амортисьорите се сменят 2 по 2 като биалетките. Аз съм с оригинални за момента. Прочетох из форума и се спрях на Billstein които е препоръчван от колегите като марката най-надеждни за нашите коли.

От тук следват и въпросите ми:
Б4 /стандартни за модела/ до колкото разбрах.
Ако си купя Billstein Б5 ще бъде ли по издръжлив амортисиора от Б4 освен че ще вози и малко по твърдо.

Какво друго трябва да сменя заедно с амортисиорите?
:roll:
Дотук разбрах че смяната на следните неща е задължителна:

амортисиорите ги намерих за 280бр.
опорен лагер амортисиор 2 броя х 77лв. бр.
прахоловители 2 броя х 4,70 лв. бр.
демпфер /ударен тампон на амортисиора/ 2 броя х 30лв. бр.
Дотук се връзват към 800лв. по цени от Вари.

Въпросът ми е всичките неща ли трябва да ги сменя задължително и какъв е ефекта ако нещо се смени или не от тези допълнения към амортисиорите, понеже гледам че има колеги от форума които просто сменят един амортисиор вместо два или пък само амортисиорите. Моля даите информация някои които разбира повечко относно това. Също така все още не съм сигурен това ли са всичките нужни неща за смяната на амортисиорите или трябва и още нещо ? :confused:

Освен това след смяна на биалетките и амортисиори трябва ли да направя реглаж предница ?

Мерси предварително. :)

колега къде си ходил на преглед на ходовата част,в София ли?Доволен ли си и каква е цената,че и аз съм май за смяна на предни ама и на още нещо,че скоро минах през един висок бурдюр и сега волана ми бие леко в дясно


В дунев мотор спорт на червено знаме ходя обикновено. Доволен съм от всичките приемчици без един дядка има с бяла коса. Само него го избягвам иначе другите 2ма приемчика заедно с Румен Дунев които също приема колите винаги са ми вършили работа когато съм ходил там. Съответно обаче винаги ходя през седмицата понеже няма опашки от коли. Ако ходиш събота и неделя там се редят като на битака в тоя сервиз и неможе да се доредиш.
Изображение

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 21.01.2006
Местоположение: София
Кара: e60 530d M Sport, X3, X6

Мнение от DroW » 26 Мар 2009, 1:01

Lucky написа:Машината на ДиН показа че изтеклия амортисьор си работи, добре че не и повярвах, вече бях почнал да изпускам завоите с неравности.


За съжаление според мен колегата Lucky е прав. След като покарах 1000 км някъде чувам по леки неравности едно потропване отпред в ляво където беше изтелкият амортисиор. Смятам да сменя амортисиорите в наи-скоро време за да си нямам ядове като изляза на дълъг път. Като се има предвид че биалетките съм ги сменил с оригинални БМВ преди 1000км. и със сигурност не е от тях нито от носачите. Даже съм сигурен че е въпросният амортисиор без да съм разбирач просто се усеща.
Изображение

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 21.01.2006
Местоположение: София
Кара: e60 530d M Sport, X3, X6

Мнение от DroW » 31 Мар 2009, 18:19

И така колеги купих си аз нови амортисиорчета Billstein B4 и днес отидох да ми ги сложат. След като внимателно ги инсталираха и махнаха старите се оказа че колата стана малко по висока отпред. Съответно това се получи от амортисиора които се оказа че е малко по дълъг от оригиналните ми амортисиори. Аз естествено се уплаших. Амортисиорите са нови със собствени чашки заедно с прашници и буфери и тампони съм взел. Общо взето всичко е ново отидох веднага на реглаж. Регулираха ми предния мост. Височината на предницата не се промени обаче това е което ме тревожи. Казаха ми че в момента мога да си карам така. Въпроса ми е това дали е поправимо. В момента колата ми просто е по висока от пред от колкото отзад и това някак си разваля стоиката и на пътя... :evil:

Амортисиорите са по каталожен номер VNE-B107. Чисто нови с гаранция.
Изображение

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 5.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 525тдс.98

Мнение от juvenilo » 09 Май 2009, 15:18

Ако са ти добре задните амортисьори и прожини си вземи повдигащи тампони за прожините да си вдигнеш и задницата и всичко си идва на мястото :) .
Това е най евтиния вариант, освен ако не ти е много вирната предницата ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 28.08.2007
Местоположение: София
Кара: Рейдж Ровър 4,4

Мнение от Mitaran » 12 Май 2009, 11:10

е за тва билщайна го ненавиждам, защото имат някви минимални разлики с оригиналните и ти късанервите после... имах подобен проблем преди с един накрайник на билщайн.. ама друга тема....

И аз съм за предни амортисьори на е39тката и съм изтрещял кво да купя.. ама май Закс ще е...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Мнение от Elesar74 » 12 Май 2009, 16:35

Сменях скоро предни амортисьори заедно с биалетките, амортисьорите Закс, вече над 2000 км. никакви грижи. Колата просто заспа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 9.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E63 650
Мечтае да кара: BMW М6

Мнение от simke78 » 05 Юни 2009, 7:09

Колеги искам да питам къде мога да проверя дали амортисиорите са ми за смяна,защото при неравни участъци чувам похлопване в предницата все едно нещо се е разхлабило.Всичко по предницата ми е сменено и оня ден я гледаха на канал и казаха,че няма нищо хлабаво.Вие как мислите,дали е от амортисиорите?Мерси!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 05 Юни 2009, 9:25

simke78 написа:Колеги искам да питам къде мога да проверя дали амортисиорите са ми за смяна,защото при неравни участъци чувам похлопване в предницата все едно нещо се е разхлабило.Всичко по предницата ми е сменено и оня ден я гледаха на канал и казаха,че няма нищо хлабаво.Вие как мислите,дали е от амортисиорите?Мерси!

Mного вероятно е това потракване да е от опорния лагер на амортисьора ;)
Номер 1 от схемата http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=31&fg=10

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1263
Регистриран на: 29.01.2003
Местоположение: ... p0d n€b€t0, n@ m0r€t0 ...
Пол: Мъж
Кара: e39 525dA
Мечтае да кара: м6

Мнение от moni76 » 05 Юни 2009, 10:47

Mitaran написа:е за тва билщайна го ненавиждам, защото имат някви минимални разлики с оригиналните и ти късанервите после... имах подобен проблем преди с един накрайник на билщайн.. ама друга тема....

И аз съм за предни амортисьори на е39тката и съм изтрещял кво да купя.. ама май Закс ще е...

"кони" казаха хората
My BMW history:
'91 E36
'97 E36
'00 E46
'01 E46
'99 E39
'03 E39

Изображение
http://www.youtube.com/watch?v=plxNfU-PA2c&NR=1 8)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 28.08.2007
Местоположение: София
Кара: Рейдж Ровър 4,4

Мнение от Mitaran » 05 Юни 2009, 15:53

чух бе Мони слагам Кони ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 9.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E63 650
Мечтае да кара: BMW М6

Мнение от simke78 » 07 Юни 2009, 17:41

Не е от опорния лагер колега мад_пресли,защото и двата са сменени с лагери закупени от дарукар.Друга е причината.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 226
Регистриран на: 30.05.2009
Местоположение: София
Кара: 3.0H6 boxer AWD

Мнение от eddy » 09 Юни 2009, 17:11

Вносителя на Koni май беше Руди 96 или нещо подобно. Намират се на отбивката за Лозен. Купувал съм от там амортесьори за др кола и продават и на дребно. Мисля там цените са най-добри, но тр да се провери.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 9.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E63 650
Мечтае да кара: BMW М6

Мнение от simke78 » 15 Юни 2009, 8:29

Бях на тест за амортисиори и се оказа,че двата предни са в червения сектор,затова е хлопало.Смениха ги с амортисиори закс и сега колата ми стъпва като козле в дупките!Много добре се държи на пътя и те стимулира да натискаш газта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 2.08.2008
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: Bmw

Мнение от dimitar_kodoshev » 14 Юли 2009, 19:50

Незнам дали тук е мястото, но искам да попитам дали при Е39 има вариант за смяна само на пълнителите в самите амортисьори и дали си заслужава. И ако си струва коя марка е за предпочитане. :?:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: Предстои ми смяна на предни амортисьори въпроси ???

Мнение от MPOWERfan » 19 Фев 2013, 21:09

Май и на мен ми предстой смяна на амортесьори,ще ходя на шок тест тези дни.Днес ми преложиха Monroe на прилична цена,с Mteh 1 съм,та мисълтта ми е някой кара ли с такива да знам какво да очаквам.И колата дали ще се "вирне" ако сменя само предните,не би трябвало но все пак знам ли? :bchug:
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook