подава си сама газ TDS от какво може да е !? РЕШЕНО

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 867
Регистриран на: 21.02.2006
Местоположение: гр. Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: е34,е39, МL320, е70 4.8 и F 15

Мнение от маречков » 05 Яну 2009, 20:22

Така, ми ти си стигнал до верния отговор, слагай абсолютно еднакви гуми и проблема ти се решава ;) Дано не си пипал нещо по колата.
Да живее БЪЛГАРИЯ!

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Мнение от VRPerformance » 05 Яну 2009, 20:26

маречков написа:Така, ми ти си стигнал до верния отговор, слагай абсолютно еднакви еднакви гуми и проблема ти се решава ;) Дано не си пипал нещо по колата.
този мит за гумите....нее верен :mhihi: няма да му се оправи колата.....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 8.11.2007
Местоположение: София

Мнение от wmb » 05 Яну 2009, 20:36

Много е възможно да е от гумите, имал съм го същия проблем като ми бяха различни отпред и отзад, но при тебе разликата е много малка. Сложи други за проба :idea:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 867
Регистриран на: 21.02.2006
Местоположение: гр. Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: е34,е39, МL320, е70 4.8 и F 15

Мнение от маречков » 05 Яну 2009, 20:37

VRPerformance написа:
маречков написа:Така, ми ти си стигнал до верния отговор, слагай абсолютно еднакви еднакви гуми и проблема ти се решава ;) Дано не си пипал нещо по колата.
този мит за гумите....нее верен :mhihi: няма да му се оправи колата.....

А ти от къде знаеш? Да ти се е случвало или.......... :evil: , поне говоря от опит, който не е базиран от четене, а от практика. И да спомена, че на мен ми се е случвало и на един пасат 4, дето от разлика във ВИСОЧИНАТА на грайфера го направи проблема и се изредиха една чанта "експерти" да обясняват как компютър, че помпи, че блокове на управления, че датчици и ....... накрая гуми. Нека колегата сложи 4 еднакви гуми и ще си покаже дали съм прав, смятам че 20 лв. за смяна на гуми не е болка за умиране, а ако е покрай Търново му давам веднага да проба моите.
Да живее БЪЛГАРИЯ!

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Мнение от VRPerformance » 05 Яну 2009, 20:51

маречков написа:
VRPerformance написа:
маречков написа:Така, ми ти си стигнал до верния отговор, слагай абсолютно еднакви еднакви гуми и проблема ти се решава ;) Дано не си пипал нещо по колата.
този мит за гумите....нее верен :mhihi: няма да му се оправи колата.....

А ти от къде знаеш? Да ти се е случвало или.......... :evil: , поне говоря от опит, който не е базиран от четене, а от практика. И да спомена, че на мен ми се е случвало и на един пасат 4, дето от разлика във ВИСОЧИНАТА на грайфера го направи проблема и се изредиха една чанта "експерти" да обясняват как компютър, че помпи, че блокове на управления, че датчици и ....... накрая гуми. Нека колегата сложи 4 еднакви гуми и ще си покаже дали съм прав, смятам че 20 лв. за смяна на гуми не е болка за умиране, а ако е покрай Търново му давам веднага да проба моите.
базирано е на много неща...можеш ли да ми кажеш тогава в какви граници ако има разлика в гумите ще оказва влияния?можеш ли да ми кажеш какво се променя като са различни гумите?какво за теб е диференциала?как работи?какво е АСЦ?как работи?кои са тези датчици който следят разлика от милиметри и правят колата да полудява???аиде светни ме малко?и накрая значи искаш да кажеш че колите който имат като резервна гума различна от другите почват да полудяват ли??? използването на еднакви гуми е единствено зареди диференциала,понеже се разваля.... никакви разлики в гумите немогат да доведат до такива проблеми с електрониката!!!
Последна промяна VRPerformance на 05 Яну 2009, 20:58, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Мнение от anzak » 05 Яну 2009, 20:53

не съм чел постовете по нагоре ама виждам че за гуми пишете няма значение марката искам да вметна важното е да са един и същи размер и цолаж

ентусиаст
Аватар
Мнения: 867
Регистриран на: 21.02.2006
Местоположение: гр. Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: е34,е39, МL320, е70 4.8 и F 15

Мнение от маречков » 05 Яну 2009, 21:04

[quote="VRPerformance"][/quote] Без коментар..................... щото се смаях. Автора на темата да пише. А после можем да се пообясняваме с колегата за агрегати и принципи.
Да живее БЪЛГАРИЯ!

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 8.11.2007
Местоположение: София

Мнение от wmb » 05 Яну 2009, 21:11

Ами ако предположим че АСЦ получава информация от четците на ABS и при различни гуми се получават различни инпулси.
Последна промяна wmb на 05 Яну 2009, 21:34, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Мнение от anzak » 05 Яну 2009, 21:27

това е така но ако има разлика в диаметъра на гумата извън допустимите граници

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Мнение от VRPerformance » 05 Яну 2009, 21:30

и АСЦ-то какво прави???газ ли подава???или го отнема :idea:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Мнение от VRPerformance » 05 Яну 2009, 21:32

маречков написа:
VRPerformance написа:
Без коментар..................... щото се смаях. Автора на темата да пише. А после можем да се пообясняваме с колегата за агрегати и принципи.
и аз се смайвам от това че си твардо убеден че с различни гуми колата ще си дава газ сама,ама сигорно си имал този проблем и от практика го споделяш.... :mhihi: пък и немисля че има ко да коментираш то си трябват и знания за тази цел,които ако ги имаше даже нямаше и да спориш :lol:

П.С немисля че тука трябва да се присмиваме на некомпетентните,защото ако беше така трябваше доста да ти се смея :)
Последна промяна VRPerformance на 05 Яну 2009, 22:21, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Мнение от anzak » 05 Яну 2009, 21:45

поне при бензиновия мотор асц няма как да подаде газ и твърде вероятно е и при дизела да е така

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 8.11.2007
Местоположение: София

Мнение от wmb » 05 Яну 2009, 21:51

VRPerformance написа:и АСЦ-то какво прави???газ ли подава???или го отнема :idea:


Защо като изключиш от скорост оборотите са малко по високи когато колата се движи и като спреш се нормализират?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Мнение от VRPerformance » 05 Яну 2009, 22:14

anzak написа:поне при бензиновия мотор асц няма как да подаде газ и твърде вероятно е и при дизела да е така
еми именно :idea: има проблем в електрониката на колата и по точно в ЕКУ-то което управлява мотора :idea: а тука бесни спорове с тез гуми :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Мнение от VRPerformance » 05 Яну 2009, 22:16

wmb написа:
VRPerformance написа:и АСЦ-то какво прави???газ ли подава???или го отнема :idea:


Защо като изключиш от скорост оборотите са малко по високи когато колата се движи и като спреш се нормализират?
това е нормално за повечето коли с електронно управление на мотора,без значение бензин или дизел :)

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook