подава си сама газ TDS от какво може да е !? РЕШЕНО

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 8.11.2007
Местоположение: varna

Мнение от hellbull » 18 Яну 2009, 16:23

хаха открихте топлата вода :)
а искам да попитам как така на колегата колата му като е с автопилот му е без темпомат.
явно аз съм имал грешна представа за двете работи.
ако може да ми обясните за какво служи темпомата ще съм много благодарен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 867
Регистриран на: 21.02.2006
Местоположение: гр. Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: е34,е39, МL320, е70 4.8 и F 15

Мнение от маречков » 19 Яну 2009, 10:35

maniakabg написа:Колеги най накрая ми остана време да се заема с 5цата че не я карах много проблема които много ме очуди се оказа че е от гумите защото са ми били различни евалата на колеги които ми подсказаха че може да е от тях е мерси на всички за обърнатото внимание по темата ми живи и здрави да сте всички и не слагайте различен размер гуми поне при мен не го понесе ;) сега съм с 4 еднакви 225 45 17 и няма ядове ;)

Я, те тея гуми чудеса правят :mhihi: и не че чета много и знам достатъчно, ама за неща дето съм ги патил, няма кой да ме убеди в нещо друго.
А за колегата, дето поспорихме, не искам да оставаме с лоши чувства и казвам, че в друга ситуация може и той да е прав и проблема да е в електрониката, но в случая проблема е в размера на гумите.
Както и да е, важното е, че колата вече в кондиция и ти служи вярно.
Да живее БЪЛГАРИЯ!

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 8.11.2007
Местоположение: varna

Мнение от hellbull » 19 Яну 2009, 10:51

ако може и някой да отговори на моя въпрос.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Мнение от spacepl » 19 Яну 2009, 11:06

темпомат = автопилот :)
както и типтроник = стептроник :mhihi:

при мен имаше подобен ефект, бях със 2х2 еднакви отпред и отзад (задните бяха малко по-широки и високи) и във завой ми се включваше АСЦ-то и ми връщаше газта :) , но не ми е подавало газ никога

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 8.11.2007
Местоположение: varna

Мнение от hellbull » 19 Яну 2009, 17:31

spacepl написа:темпомат = автопилот :)


е и аз така си мисля ама колегата дето е пуснал темата е написал че има автопилот а няма темпомат, и аз за това се зачудих :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Мнение от badsharki » 19 Яну 2009, 20:33

spacepl написа:темпомат = автопилот :)


Ней 'баш тъй. Макар, че темата не е за това, само накратко - темпомата е това дето го слагат на нашите коли (на които го имат), т.е. просто поддържане на определена скорост, предварително зададена от "задкормилния модул". Автопилот е по сложната система, която освен скоростта следи и обстановката на пътя, сама отнема газта, задейства спирачките, предупреждава и т.н.

Един вид нашето може да се нарече пасивен автопилот, а по-модерния вариант е активен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 5.08.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е30,Е36 344i

Re: подава си сама газ TDS от какво може да е !? РЕШЕНО

Мнение от zashevBMW » 10 Дек 2010, 12:39

Здр.колеги та и аз имах същият проблем след като влезе в турбото започва да си дава сама газ изключвам АСЦ-то и отнема газта,от зад бях с 16цолови а отпред с 15-ки,незнам какво толкова влияе и какви датчици има но с еднакви гуми няма проблем,а също така имах същия ТДС но без АСЦ при него няма проблем с каквито и гуми да караш,но този проблем ме съсипа докато разбрах от каде идва то блокове,компютри какво ли не се сменява :banghead: дано и други които ги мъчи този проблем да открият темата поздрави :dummy:
Изображение Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 26.03.2018
Пол: Мъж

Re: подава си сама газ TDS от какво може да е !? РЕШЕНО

Мнение от tds-fan » 06 Дек 2018, 19:49

Здравейете колеги в момента имам същият проблем,но за сметка на колегата съм с еднакви гуми като размер но различни марки 195/65/15 отпред дебица отзад ласа,та въпроса ми е при мен какъв е вариянта от какво може да е колата е 39 2.5 тдс 98

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook