подава си сама газ TDS от какво може да е !? РЕШЕНО

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1261
Регистриран на: 8.09.2008

Мнение от WALL » 05 Яну 2009, 22:35

Мненията са изтрити от WALL
Последна промяна WALL на 29 Юли 2009, 21:20, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 661
Регистриран на: 2.12.2006
Местоположение: София,Бургас
Пол: Мъж
Кара: x5 e70 3.0d,е46 318i

Мнение от zlobicar » 05 Яну 2009, 22:40

И аз мисля,че не е от гумите,защото и мойте са различни 205-60-15 отпред и 205-65-15 отзад и нямам проблеми.
обичам BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 24.12.2005
Местоположение: sofia

Мнение от maniakabg » 06 Яну 2009, 10:52

колеги филма е голям не ми е проблем да зема да смена тези гуми само за проба да видиме наи малкото да разрешим спора за гумите въпреки че вече незнам какво да си мисла и при кои да хода а еку-то няма някои компетентен които да свърши тази работа.незнам озадъчен сам и затова и не се хвърлям по ремонти които ми казаха на няколко диагностики смени това онова и т.н. радвам се че доста хора се включват дано намерим това решение което би помогнало и на други закъсали като мене.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1258
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525 tds ЧЕРНАТА ПИЧЕЛОВКА
Детайли за колата: С чио чипс :D

Мнение от **Novobraneca » 07 Яну 2009, 0:08

Колега смея да твърдя че теорията за различните гуми не е верна, в смисъл че на всяка ос трябва да са еднакви съм съгласен, но може да са различни отпред и отзад. Аз карам с 225/55/16 отпред и 205/55/16 отзад, доволен сам как се държи в снега и нямам проблем с АСЦ-то също така имам и темпомат и с него всичко е ок

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Мнение от VRPerformance » 07 Яну 2009, 13:51

забравих да добавя че колега който има проблем най-вероятно е без темпомат :lol: ма да си каже :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 24.12.2005
Местоположение: sofia

Мнение от maniakabg » 07 Яну 2009, 17:25

VRPerformance написа:забравих да добавя че колега който има проблем най-вероятно е без темпомат :lol: ма да си каже :)

без темпомат е !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Мнение от VRPerformance » 08 Яну 2009, 12:55

maniakabg написа:
VRPerformance написа:забравих да добавя че колега който има проблем най-вероятно е без темпомат :lol: ма да си каже :)

без темпомат е !
:YES: ами по-рано споделих мойто мнение от какво ме съмнява че е :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 24.12.2005
Местоположение: sofia

Мнение от maniakabg » 17 Яну 2009, 16:47

Колеги най накрая ми остана време да се заема с 5цата че не я карах много проблема които много ме очуди се оказа че е от гумите защото са ми били различни евалата на колеги които ми подсказаха че може да е от тях е мерси на всички за обърнатото внимание по темата ми живи и здрави да сте всички и не слагайте различен размер гуми поне при мен не го понесе ;) сега съм с 4 еднакви 225 45 17 и няма ядове ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 8.11.2007
Местоположение: София

Мнение от wmb » 17 Яну 2009, 18:38

VRPerformance написа:и АСЦ-то какво прави???газ ли подава???или го отнема :idea:


добре че не си сменил ECUто :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Мнение от VRPerformance » 17 Яну 2009, 19:20

wmb написа:
VRPerformance написа:и АСЦ-то какво прави???газ ли подава???или го отнема :idea:


добре че не си сменил ECUто :D
каде прочете че съм му казал да отиде да смени компютъра???казах че това е мойто мнение и че съм имал такава кола с този проблем,като той се реши не със смяна а с малък ремонт,понеже имаше късо в него!!!аз несъм баба ванга да оправям коли по интернет!!!дадох си мнението....

п.с нека си покара малко колата момчето дане вземе пак да изкочи проблема :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Мнение от VRPerformance » 17 Яну 2009, 19:24

maniakabg написа:Колеги най накрая ми остана време да се заема с 5цата че не я карах много проблема които много ме очуди се оказа че е от гумите защото са ми били различни евалата на колеги които ми подсказаха че може да е от тях е мерси на всички за обърнатото внимание по темата ми живи и здрави да сте всички и не слагайте различен размер гуми поне при мен не го понесе ;) сега съм с 4 еднакви 225 45 17 и няма ядове ;)
какви са били тези различни гуми?я кажи на всяко колело с каква гума си бил?и какви са сега?вземи покарай малко колата че дане вземе да се появи пак....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 8.11.2007
Местоположение: София

Мнение от wmb » 17 Яну 2009, 22:06

VRPerformance написа:е стига бе немойе ж софия никой дане може да я оправи :) пък и ти казах каде е проблема.... ако няма найстена такъв виж поне някои който може да ти обучи нов компютър към колата,или да махне имото на другия компютър,понеже няма начин да сложш друг само за проба,при тези коли всеки компютър си има имо което е обучено за твойта кола и си пали и работи само когато е на нея....абе много сложно го напрайх...с едно изречение вземи на някой твой със сащия мотор и върви при някой майстор който има мозък да ти накара неговия комп да тръгне на твойта кола,покарай малко и виж как е :)


не се пали толкова :arrow: на колко BMWта и то E39 си сменил ECU че не работи като хората? За LCM и ZKE съм съгласен че се развалят.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Мнение от VRPerformance » 17 Яну 2009, 22:40

wmb написа:
VRPerformance написа:е стига бе немойе ж софия никой дане може да я оправи :) пък и ти казах каде е проблема.... ако няма найстена такъв виж поне някои който може да ти обучи нов компютър към колата,или да махне имото на другия компютър,понеже няма начин да сложш друг само за проба,при тези коли всеки компютър си има имо което е обучено за твойта кола и си пали и работи само когато е на нея....абе много сложно го напрайх...с едно изречение вземи на някой твой със сащия мотор и върви при някой майстор който има мозък да ти накара неговия комп да тръгне на твойта кола,покарай малко и виж как е :)


не се пали толкова :arrow: на колко BMWта и то E39 си сменил ECU че не работи като хората? За LCM и ZKE съм съгласен че се развалят.
пак казвам че нее сменяно ЕКУ-то а ремонтирано....и този мотор нее само в е39 :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 24.12.2005
Местоположение: sofia

Мнение от maniakabg » 18 Яну 2009, 11:31

VRPerformance написа:
maniakabg написа:Колеги най накрая ми остана време да се заема с 5цата че не я карах много проблема които много ме очуди се оказа че е от гумите защото са ми били различни евалата на колеги които ми подсказаха че може да е от тях е мерси на всички за обърнатото внимание по темата ми живи и здрави да сте всички и не слагайте различен размер гуми поне при мен не го понесе ;) сега съм с 4 еднакви 225 45 17 и няма ядове ;)
какви са били тези различни гуми?я кажи на всяко колело с каква гума си бил?и какви са сега?вземи покарай малко колата че дане вземе да се появи пак....
ми колега предните две гуми ми бяха зимни мисла че пирели 225 45 17 а задните бяха нокиан пак зимни но 235 45 17 предполагам че ако бях сложил отпред вместо 225 45 / 225 50 за да компенсират големината на задните можеше и да го няма проблема но сега сам с 4ри еднакви зимни ;) смисал като размер отпред сложих 2 почти нови бриджестон а пирелито отиде отзад ;) и засега всичко е наред и сам доволен и щаслив така че не слагаите различни гуми ;) дори да са 2 х 2 :)

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 27.12.2006
Местоположение: Варна

Мнение от na$ko » 18 Яну 2009, 13:22

:yes:

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook