Ремонт на ABS блок

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от AGT » 07 Май 2016, 16:07

VAT number няма звездичка .... не е задължителен .
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 525D Turing
Мечтае да кара: 530xd Turing

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от shumito » 03 Юни 2016, 14:11

Здравейте,и при мен се появи проблема с abs модула,къде ще ме посъветвате да го дам за ремонт.Благодаря и поздрави

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от Elesar74 » 11 Юни 2016, 9:53

И аз да се включа. Както си карам, светна DSC-то. Закачих я на INPA, precharge pump, error code 88. Замерих напрежението на буксата на помпата, когато колата е запалена 12.5v. Помпата обаче не върти. Подадох й ток от буксата в двигателния отсек + маса от купето и тръгна. Извадих буксата на ABS модула, мерих пин 3 и 4, според WDS-a, няма напрежение на тези пинове. Проблема май е модула.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от Elesar74 » 30 Юни 2016, 8:26

След смяна на модула, нещата се оправиха. Имам сега един за ремонт.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от dreadx » 30 Юни 2016, 18:30

Интересно дали е било възможно да й подадеш външни 12V. (тя постоянно ли трябва да работи?)
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 7.07.2016
Пол: Мъж

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от Todorov 5 » 07 Юли 2016, 13:23

Здравейте на всички.Нов съм във форума и имам няколко въпроса като начинаещ.Въпросите ми са свързани с точно определен автомобил-520 бензин,2002г(2,2-170к.с).Главният проблем идва точно от АБС блока,поради което пиша и в тази тема.Имам и 1-2 странични въпроса,но ако прецените че не им е тук мястото няма проблем. Та...колата е новозакупена в Германия и при пробното шофиране ми направи впечатление ,че светят три сигнални лампи на таблото(символът за ЕСП-незнам как се казва точно в този модел,символът за АБС,и символът Удивителна).Прочетох за мно
жеството оплаквания от този блок,та може ли да се изкаже диагноза по тези симптоми?Скоростомерът работи,почти съм сигурен,че колата отчита и изминатите километри,ако тези неща имат връзка разбира се.Собственичката ме убеждава,че всички системи функционират,просто имало елекрически проблем и затова тези лампи се включвали понякога(по време на теста не изгаснаха нито веднъж).Благодарен съм на всеки отзовал се по проблема.
Два странични въпроса-колата с ремък или верига е?
Ще се опитам да приложа снимка.На превключвателя за пускане на фаровете,в ляво преди позиция нула има също символ фарове,върху който има буква А.Да не би тази кола да има автоматични светлини??
^5A050D497A67E719D42D290AFAE03E6A62C4A41A51719544F0^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от nightdriver » 20 Юли 2016, 19:35

Вчера ми светнаха лампите АБС и АСЦ и съответно километража спря да отчита също (беше голяма жега 38С ) , явно модула си отива...
проблема е , че този модул е вече ремонтиран (преди 6 години и изминати около 140к км на мойта кола) и сега дали ще се наеме някоя фирма да го ремонтира отново , при положение , че един път е бил вече отварян ?
как мислите колеги ?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 823
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от turbonetic » 21 Юли 2016, 20:44

Аз,не вярвам да има някакъв проблем защо да,не го поправят.Поразпитай ги и ако ,не се съгласят тогава търси друг блок

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 24 Юли 2016, 13:59

Todorov 5 написа:Здравейте на всички.Нов съм във форума и имам няколко въпроса като начинаещ.Въпросите ми са свързани с точно определен автомобил-520 бензин,2002г(2,2-170к.с).Главният проблем идва точно от АБС блока,поради което пиша и в тази тема.Имам и 1-2 странични въпроса,но ако прецените че не им е тук мястото няма проблем. Та...колата е новозакупена в Германия и при пробното шофиране ми направи впечатление ,че светят три сигнални лампи на таблото(символът за ЕСП-незнам как се казва точно в този модел,символът за АБС,и символът Удивителна).Прочетох за мно
жеството оплаквания от този блок,та може ли да се изкаже диагноза по тези симптоми?Скоростомерът работи,почти съм сигурен,че колата отчита и изминатите километри,ако тези неща имат връзка разбира се.Собственичката ме убеждава,че всички системи функционират,просто имало елекрически проблем и затова тези лампи се включвали понякога(по време на теста не изгаснаха нито веднъж).Благодарен съм на всеки отзовал се по проблема.
Два странични въпроса-колата с ремък или верига е?
Ще се опитам да приложа снимка.На превключвателя за пускане на фаровете,в ляво преди позиция нула има също символ фарове,върху който има буква А.Да не би тази кола да има автоматични светлини??
^5A050D497A67E719D42D290AFAE03E6A62C4A41A51719544F0^pimgpsh_fullsize_distr.jpg


Относно блока закачете я на диагностика и ще си покаже. Колата е с верига. Фароовете са автоматични ако е с този символ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от Monky » 08 Авг 2016, 8:51

Здравейте колеги,

Не съм сигурен дали съм за нова тема, но...

Колата е 525D, 2000г., преди фейс, автомат, сервотроник, ABS 005. Онзи ден светнаха DSC и ABS лампите, но излязоха и странични ефекти, за които не успях да намеря информация.
Симптомите са следните:
> Светват DSC/ABS, километража работи
> Продължават да светят и километража и разходомера спират
> На следващия ден нищо не свети, всичко точно, но след малко каране пак светват. Този път спира да работи сервотроника.
> След малко каране спира и климатика (WTF?!)
> Колата седи, паля, лампите гаснат, климатика тръгва, сервотроника не работи.
> Лампите светват, сервотроника проработва, климатика не работи.

Тези дни беше към 30-на градуса навън. Сутринта беше хладно и след 10км каране до работа всичко работеше перфектно.

Няколко въпроса: От къде да почна? Към кого да се обърна в София?

Благодаря предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от vlado6669 » 08 Авг 2016, 9:09

Monky написа:Здравейте колеги,

Не съм сигурен дали съм за нова тема, но...


Проверете първо напрежението на зареждането и буксата на патрона на запалването да не са нагорели пластините, че те ошашкват много неща, накрая таблото :idea:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от Monky » 10 Авг 2016, 19:06

vlado6669 написа:Проверете първо напрежението на зареждането и буксата на патрона на запалването да не са нагорели пластините, че те ошашкват много неща, накрая таблото :idea:


Благодаря за съвета! Проверих зареждането, от порядъка на 14.4 волта, което е ок. Няма видими проблеми с патрона, всичко изглежда свежо и не омазнено.

Иначе два дни нямаше проблем и вчера пак светнаха лампите и загубих сервото, а днес сутринта не светеха, но пък сервото не работеше.

Предложения? :) Иска ми се да мога да се доверя на някой сервиз за правилно диагностициране на проблема. Може би Ауто Бавария?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от Monky » 17 Авг 2016, 8:25

Отидох при колегата Милен - NAPSTERS, който откри проблема и оправи колата. Много съм доволен!

От колата обаче не съм толкова доволен :) Оказа се ABS модул. Сменен е с нов (стар) и сега всичко работи коректно. Тайно се надявах да е просто датчик или захабен кабел...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от (bubsa) » 17 Авг 2016, 10:53

Monky написа:Отидох при колегата Милен - NAPSTERS, който откри проблема и оправи колата. Много съм доволен!

От колата обаче не съм толкова доволен :) Оказа се ABS модул. Сменен е с нов (стар) и сега всичко работи коректно. Тайно се надявах да е просто датчик или захабен кабел...

Защо не си доволен от колицата?И някакви други проблеми ли откри Милен?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от Monky » 18 Авг 2016, 9:03

(bubsa) написа:
Monky написа:Отидох при колегата Милен - NAPSTERS, който откри проблема и оправи колата. Много съм доволен!

От колата обаче не съм толкова доволен :) Оказа се ABS модул. Сменен е с нов (стар) и сега всичко работи коректно. Тайно се надявах да е просто датчик или захабен кабел...

Защо не си доволен от колицата?И някакви други проблеми ли откри Милен?


Всичко е 6+ :) Явно при е39 тези модули са си проблем както и рейките.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook