Ремонт на ABS блок

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 15.08.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 02

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от Mamar4o » 07 Яну 2017, 19:24

Виж си кабелите :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от Dimitar_VN » 08 Яну 2017, 9:43

Здравейте, да попитам колата е 525д 2000г. преди фейса, не винаги но като загрее колата ми светва АБС и АСЦ то и системите отказват.
При студен двигател няма грижи.Това главно от абс ли се получава или някой кабел по колелата? Също не със се заглеждал абс с какъв номер е 001 или 005. Лека от мен

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 3.09.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530d

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от draka006 » 19 Юни 2017, 18:13

Mamar4o написа:Имам два успешни ремонта и един неуспешен,но мисля,че след като се "опарих" схванах идеята.Търся си опитно зайче някой с прецакан абс 001,който го е прежалил,ако го оправя няма да му струва нищо и ще почвам да ги правя на символични цени :bchug:

Колега, започнал ли си да ги оправяш тия АБС-и, мога да ти пратя моя, прежален е.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 14.07.2017
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW 520i , 150 bhp , 4/1997 , sedan

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от MadnesBMW » 14 Юли 2017, 20:04

Здравейте
Нека да ви кажа и за моят проблем от отминалата зима :)
При едно спиране започна abs да ме рита странно и така няколко дена , докато един ден светнаха лампите за abs и asc и всичко приключи .
На диагностиката отчете грешка липса на сигнал от задно ляво колело ( датчик обороти ) , при което веднага беше сменен но излезна доста трудно защото се беше заварил ( наложи се използването на бормашина :kuku: ) .
Но за съжаление проблемът не беше решен , колата продължава да изключва и двете системи след опит за прибуксуване или използване на спирачки .
Но интересното в случая е че asc и abs работят на заден ход без никакви проблеми до включване на първа и потегляне напред :) .
Също така не работят скоростомерът / разходът / нивомера на горивото плава +- 10литра гориво и те също работят при изчистване на грешката и движение само на заден ход :driving: .
Сега се чудя дали да сменя отново датчикът (20лв е за мен) защото може да е дефектен или да се е повредил при монтирането ( отново беше изключително трудно ваденето на стария и слагането на новия ) или направо да търся специалист на abs модули ?

Също да попитам за някой свястен майстор електроники/abs във пловдив ако имате да ми препоръчате.

Благодаря предварително :bowdown: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от AGT » 16 Юли 2017, 15:42

Имаш Л.С. колега .
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от ozBMW » 29 Авг 2017, 18:48

Понеже наближава зимата и се сетих за моя АБС какви мизерии ми прави миналата зима.... Значи колата е 2000г 525д модула е 001 и миналата зима като падна сняг и всичко по колата стана в лед и сняг ми светнаха АБС и АСЦ,километража си ми работеше като се постопли малко времето и колата се размръзне и изсъхне и изгасват АБС и АСЦ и така докато пак не се намокри или не замръзне,на диагностика мисля че ми излизаше задните 2 датчика,ама не съм сигурен трябва да я закача пак за по сигурно.Какво да правя че тая зима да си имам АБС и АСЦ защото си трябва особено халф мода на АСЦ-то :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 30 Авг 2017, 22:00

ozBMW написа:Понеже наближава зимата и се сетих за моя АБС какви мизерии ми прави миналата зима.... Значи колата е 2000г 525д модула е 001 и миналата зима като падна сняг и всичко по колата стана в лед и сняг ми светнаха АБС и АСЦ,километража си ми работеше като се постопли малко времето и колата се размръзне и изсъхне и изгасват АБС и АСЦ и така докато пак не се намокри или не замръзне,на диагностика мисля че ми излизаше задните 2 датчика,ама не съм сигурен трябва да я закача пак за по сигурно.Какво да правя че тая зима да си имам АБС и АСЦ защото си трябва особено халф мода на АСЦ-то :D


Закачи си отново на диагностика ,за да видиш дали там пак дава грешка , и огледай кабелите към задните 2 датчика дали някъде не са протрити или накъсани , ако пак дават и двата датчика грешка си смени датчиците

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 30.05.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от spartan4o » 02 Яну 2018, 19:07

Здравейте, колеги.
И аз имам проблеми с прословутия АБС блок. Познатите симптоми(неработещи скоростомер, разход на гориво и километраж) със познаните светещи индикации(ABS и ръчна спирачка в оранжево). ABS системата работи при пързаляне при спиране-педала рита. Вариантите са ясни:нов, втора ръка или изпращане за ремонт. Поради незнание от моя страна, аз имам друг проблем: хидравлични блок е с номер 0 265 225 005, а ел. модула е с номер 0 265 950 002. Въпросите ми са: Номерата трябва ли да са еднакви или не? Къде мога да проверя или към кого да се обърна за да разбера с какъв номер трябва да са хидр. блок и ел. модул за моя модел БМВ??? :dunno: :dunno: Колата е Е39, май 2002г., М54В22.
Благодаря на отзовалите се :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от Ivo_Borisov » 04 Яну 2018, 8:49

А диагностика правил ли си, нещо сменял ли си? Или понеже щом светят лампите, направо модула? :dunno:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 30.05.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от spartan4o » 04 Яну 2018, 14:00

Ivo_Borisov написа:А диагностика правил ли си, нещо сменял ли си? Или понеже щом светят лампите, направо модула? :dunno:


Диагностиката показа заден ляв датчик. Размених заден ляв и десен, и на диагностиката пак показа заден ляв. За това съм се насочил към смяна на блока. Но не съм сигурен дали този който имам в момента(...002) е подходящият за модела на колата. Сега като се замисля не съм преглеждал кабела от синия конектор(от към датчика) до конектора на модула. Но ако беше от кабела предполагам че симптомите щеше да ги има постоянно, а то ту ги има, ту ги няма. Намерил съм блокове втора ръка-и 002, и 005. Хората дават по една две седмици пробен период, но не съм сигурен кой трябва да взема. Ако в момента съм с правилния блок(002), може би ще е по-добре да го ремонтирам от колкото да купувам друг втора ръка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от ildivvy » 04 Яну 2018, 16:33

Може да е само датчика на задното колело! Проверете го първо него!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 30.05.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от spartan4o » 05 Яну 2018, 14:10

ildivvy написа:Може да е само датчика на задното колело! Проверете го първо него!


Това означава че и двата задни датчика са за смяна, т.като ги разменях и грешката оставаше една и съща!

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 29.03.2008
Местоположение: София
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от ulra_power » 16 Яну 2018, 21:57

Колеги, изчетох цялата тема от до въпреки това искам съвет - моля препоръчайте ми някой от София, който да ремонтира ABS модули и по-конкретно 001, тъй като вече повече от месец се тормозя с този проблем, а държа тези две системи да функционират безупречно. Същото така, нека все пак ако може човекът да я закачи с адекватна диагностика, защото правих вече 3 , два пъти с Делфи а другия не знам с каква, първо излизаха предните два датчика, после само преден ляв, посля internal malfunction (може и да бъркам за последното) а новото двайсе е липсата на километраж, разходомер, стрелката на горивото и такива екстри като цяло. Интересното е че от време на време системите взимат че сработват, единия път изкараха два дни и към 300 км , после почнаха по все по-малко и т.н
Като цяло знам отлично за Софтелектроникс, но нека всв пак ако има адекватен човек който първо да я прочете и ако се наложи да може ремонтира модула.
Благодарности на отзовалите се.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.03.2016
Пол: Мъж

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от Ahilles » 29 Авг 2018, 11:54

Колеги, смених ABS модула с втора ръка. Сега ми трябва някой да го препрограмира.
Оказа се че в Търговище няма кой да свърши тази работа.
Предлагайте сервиз за програмиране на ABS на BMW e39. И да е на 100-200 километра от Търговище , нама проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 17.03.2005
Пол: Мъж
Кара: '04 330xi touring

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от izzzo » 30 Авг 2018, 9:46

Ahilles написа:Колеги, смених ABS модула с втора ръка. Сега ми трябва някой да го препрограмира.
Оказа се че в Търговище няма кой да свърши тази работа.
Предлагайте сервиз за програмиране на ABS на BMW e39. И да е на 100-200 километра от Търговище , нама проблем.

Какво ще му програмирате на тоя модул? Ако е същия номер като оригиналния - слага се и всички лампи си гаснат. Само се чистят грешките за да заработи темпомата и другите подобни...

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook