Ремонт на ABS блок

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от predel » 11 Сеп 2018, 14:34

izzzo написа:
Ahilles написа:Колеги, смених ABS модула с втора ръка. Сега ми трябва някой да го препрограмира.
Оказа се че в Търговище няма кой да свърши тази работа.
Предлагайте сервиз за програмиране на ABS на BMW e39. И да е на 100-200 километра от Търговище , нама проблем.

Какво ще му програмирате на тоя модул? Ако е същия номер като оригиналния - слага се и всички лампи си гаснат. Само се чистят грешките за да заработи темпомата и другите подобни...


Програмира се :mhihi: Може да се ползва някой с "БОШ" система или насочена към БМВ. Когато е изгорял модула, индикаторите светят червено, като се сложи новия светват жълто. Трябва да му се "каже" на модула с какво ще се сработва, каква е скоростната кутия, какъв е двг. и т.н.
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 17.03.2005
Пол: Мъж
Кара: '04 330xi touring

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от izzzo » 14 Сеп 2018, 17:03

predel написа:
izzzo написа:
Ahilles написа:Колеги, смених ABS модула с втора ръка. Сега ми трябва някой да го препрограмира.
Оказа се че в Търговище няма кой да свърши тази работа.
Предлагайте сервиз за програмиране на ABS на BMW e39. И да е на 100-200 километра от Търговище , нама проблем.

Какво ще му програмирате на тоя модул? Ако е същия номер като оригиналния - слага се и всички лампи си гаснат. Само се чистят грешките за да заработи темпомата и другите подобни...


Програмира се :mhihi: Може да се ползва някой с "БОШ" система или насочена към БМВ. Когато е изгорял модула, индикаторите светят червено, като се сложи новия светват жълто. Трябва да му се "каже" на модула с какво ще се сработва, каква е скоростната кутия, какъв е двг. и т.н.

Ако слагаш нов да, пак казвам: сложих модула, запалих колата - всички лампи изгаснаха, не работеше само темпомата и сервотроника; изчистих грешките - всичко си заработи.
Лампите в червено не са светели никога, дори когато карах без модула.
А и още нещо- моята кола беше 2.5 бензин, колата от която го свалих беше 3.0 дизел.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Много коли
Мечтае да кара: M4

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от kiky_7 » 01 Окт 2018, 5:04

Колеги, смених АБС модула 001 който го свалям от кола на която работи + датчиците, кодирам го с NCS-a, но все още лампите си светят. На живи данни си отчита 4-те колела. През ИСТА излиза грешка " ABS Fault stored". Някакви идеи какво може да е вече?
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от bam-bam » 16 Окт 2018, 15:32

Читав майстор за ремонт на абс-а ?
Предимно по София, ако някой знае.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 27.11.2015
Пол: Мъж

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от М.Калинчев » 16 Окт 2018, 21:17

delservice.bg Моят модул там ми го ремонтираха.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от bam-bam » 21 Окт 2018, 18:27

Колко време ти работи след ремонта ?
Нещо на сайта им не бачкат разделите и не мога да видя цена и дали дават гаранция.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 6.04.2014

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от малкия256 » 15 Май 2019, 7:01

Здравейте,след като прочетох мненията по темата не ми стана ясно ако като се вземе електроника за АБС 001 от друга кола трябва ли кодиране или прословутите лампи на АБС И АСЦ ще изгаснат сами.Благодаря.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от bioz » 12 Юни 2019, 20:52

И аз увиснах с развален АБС модул. Какво ще посъветвате - на старо или рециклиране?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от Monky » 20 Юни 2019, 15:11

Аз бих взел от кола с десен волан където този модул е поставен така, че да не е изложен на толкова много топлина (особено при дизелите) и има по-малка вероятност да си отиде.
Преди 4г купих от десняк и още работи. Вече 40к км. Може и късмет да е.. :lol:

Ремонтирането е силно съмнително, според мен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от bioz » 20 Юни 2019, 18:39

Monky написа:Аз бих взел от кола с десен волан където този модул е поставен така, че да не е изложен на толкова много топлина (особено при дизелите) и има по-малка вероятност да си отиде.
Преди 4г купих от десняк и още работи. Вече 40к км. Може и късмет да е..

Ремонтирането е силно съмнително, според мен.
Че те на англичанките от другата страна ли е абс модула. Иначе за редиклаж искат 360лв което е бая при положение, че след година пак може да си в изходна позиция

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от bioz » 13 Авг 2019, 21:31

Някой слагал ли е модул от дсц на асц кола? Иначе казано 005 да замести 001

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от FaceOff » 01 Ное 2019, 23:09

Здравейте колеги, от много вереме ако мина с ниска скорост през неравност (релси или дупка) и в този момент натисна спирачката, педала започва да рита, все едно се включва АБС-а, но колата не спира, продължава напред, все едно педала не е натиснат. Не ми пречеше особено, защото се случва в много конкретен случай, и доста рядко, но от месец насам ми се случва и на съвсем равен участък да натисна спирачката, педала започва да рита ситно, но колата си продължава напред, все едно не е натисната спирачката. Лампи на таблото не светят, и грешка за АБС нямам. Някакви идеи? С 005 модул съм.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от drifty » 02 Ное 2019, 9:02

Преди ден два във фейс групата един колега се беше оплакъл от некоректен търговец. До колкото разбрах проблемът е бил в електрониката на АБС модула. Не помня дали колата е приритравала като от АБС, но колегата описа проблема като тотално отказване на спирачките.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от FaceOff » 08 Ное 2019, 22:47

Закачих инпа-та, грешка в АБС няма, но в движение като искам да видя wheel speed, светват лампите за абс, дсц и след секунди инпа-та бъгва, но ми се стори, че имаше различни скорости на колелата. След малко ще я закача пак, и ще пусна бандикам-а, че в движение нищо не се вижда..

Едит - пускам да видя wheel speed, на таблото светват лампите за абс, дсц и удивителната, тръгвам от място, и стигне ли скоростта 19 и нещо км/ч и поне едно колело (понякога и повече от едно) дават различна скорост, в този момент инпа-та спира (нямам идея защо) и лампите на таблото изгасват?? Като най-странното беше, че при 5-тия опит волана ми се удърви жестоко, с две ръце не можеше да се върти, изгасих, и след като запалих беше ок..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Ремонт на ABS блок

Мнение от FaceOff » 13 Ное 2019, 17:41

Колеги, някой може ли да ми каже къде е релето на АБС-а? Е39 фейс с М57 и модул на 005

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook