Изгорели пиксели - решението!

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Мнение от badsharki » 09 Апр 2009, 6:23

Едно голямо браво луд :D , а казваше че нямаш нерви да се занимаваш, което ме учуди като се има предвид постижението ти по инсталиране на навигация.

Наистина сега се сетих, че тая пластмаса е доста кекава, дори при мен при ваденето се напука на едно две места и не може да се стегне хубаво. Сега с твоето решение, темата има по завършен вид :yes: и като почнат пак да ми гаснат пикселите, ще я стегна и аз тая решетка като тебе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 28.12.2007
Местоположение: Враца
Кара: e46

Мнение от karo_1 » 09 Апр 2009, 15:36

mad_presley, само да питам как точно свали стрелките, че три пъти пробвам и се отказвам, страх ме е да не ги счупя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 09 Апр 2009, 19:16

karo_1 написа:mad_presley, само да питам как точно свали стрелките, че три пъти пробвам и се отказвам, страх ме е да не ги счупя.

Не съм свалял стрелките, направих го с пробиване, както е дадено в упътването от първата страница http://www.dware.bg/downloads/.bmw/E38% ... win_BG.pdf

Сега мисля, как да оправя притискането от другата страна на кабела, но още не мога да го измисля, защото там няма възможност за притягане :roll:

Принципно, цялата тази процедура работи, само ако не се е отлепил лентовия кабел от платката или от дисплея.Ако вече се е отлепил, спасението е само нов кабел и нищо друго.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е39

Мнение от Noob4o » 09 Апр 2009, 19:18

mad_presley написа:
karo_1 написа:mad_presley, само да питам как точно свали стрелките, че три пъти пробвам и се отказвам, страх ме е да не ги счупя.

Не съм свалял стрелките, направих го с пробиване, както е дадено в упътването от първата страница http://www.dware.bg/downloads/.bmw/E38% ... win_BG.pdf

Сега мисля, как да оправя притискането от другата страна на кабела, но още не мога да го измисля, защото там няма възможност за притягане :roll:

Принципно, цялата тази процедура работи, само ако не се е отлепил лентовия кабел от платката или от дисплея.Ако вече се е отлепил, спасението е само нов кабел и нищо друго.

А мойто си го виждал... спасението при мене какво е? Тъй като не мога да си намеря друго да си купя вече стана бая време... :(
The Ultimate Driving Machine

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 09 Апр 2009, 19:35

Noob4o написа:А мойто си го виждал... спасението при мене какво е? Тъй като не мога да си намеря друго да си купя вече стана бая време... :(

При теб мисля, че спасение няма.Прекалено много пиксели ти липсват, което е 90% гаранция, че лентовия кабел вече се е отлепил (разпоил) от платка и колкото и да го притискаш, ефекта ще е от 2 до 3 дена.
Изгорели пиксели колкото тези са максимума, след който може да се отремонтира според мен:
Изображение

А някой случайно да е срещал по чуждите сайтове лентов кабел?Аз намирам само в някакви китайски сайтове за по 50$, но са ми прекалено съмнителни, за да поръчам от там.

Eто един такъв сайт, цената е 50$ (пуснах запитване) http://lbhydiag.en.ec21.com/BMW_Pixel_R ... 54306.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е39

Мнение от Noob4o » 09 Апр 2009, 20:14

Аз бих жертвал 100-тина лева в името на добрата кауза 8) Тъй като така ли иначе ще трябва да си купувам ново табло :confused:
The Ultimate Driving Machine

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 9.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: `01 525dA

Мнение от ggatwo » 16 Апр 2009, 17:17

Ако има заинтересовани, мога да помогна с този проблем.
След дисплеите на Ауди и Филксваген, вече правим и дисплеите за Е38, Е39 и Х5 - подменя се целия лентов кабел с фабрично нов, а в редки случаи и самия дисплей. Цената още не е уточнена, но ще е около 160 лева с монтажа.
За контакт с мен 0886704412 или на лични
Поздрави :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 16 Апр 2009, 20:58

ggatwo написа:Ако има заинтересовани, мога да помогна с този проблем.
След дисплеите на Ауди и Филксваген, вече правим и дисплеите за Е38, Е39 и Х5 - подменя се целия лентов кабел с фабрично нов, а в редки случаи и самия дисплей. Цената още не е уточнена, но ще е около 160 лева с монтажа.
За контакт с мен 0886704412 или на лични
Поздрави :)

Това вече е мъжка приказка!
Колега, кажи цена само на кабела, без монтажа ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3327
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Мнение от spacepl » 16 Апр 2009, 21:15

или на цялата работа без монтаж - аз ще го пратя по еконт и ще си го монтирам/демонтирам сам

Turbo Pilot
Аватар
Мнения: 1628
Регистриран на: 8.07.2004
Местоположение: www.srautobg.com
Пол: Мъж
Кара: X5 F15 m50d,E30 TURBO
Мечтае да кара: Това което си карам

Мнение от Cobra » 16 Апр 2009, 22:31

Евала за темата,
аз отдавна съм го намислил да разпечатам едно упътване за моя диагностик и да се пробва на Х-а.

Браво!

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 9.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: `01 525dA

Мнение от ggatwo » 17 Апр 2009, 12:37

Ами цената на лентовия кабел ще е 159 лева без монтаж, а на дисплея - 259 лева.
Монтажа ще е към 20-30 лева и в скоро време ще пусна и реални снимки от смяната на един колега от Пловдив, който вече прояви желание...
Ако някой иска и дисплей и лентов кабел, ще има намаление в цената...
Изпращането по Еконт няма да представлява трудност така, че...заповядайте :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 937
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: е60 525 x-drive
Мечтае да кара: M6

Мнение от Sesko » 17 Апр 2009, 13:27

Добре , задължително ли е да се сменя тоя лентов кабел ? Нали колегите писаха , че ставало без смяната само с притискане за по добър контакт :roll:

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 17 Апр 2009, 13:59

Честито темата е в "Детски болести".

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 9.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: `01 525dA

Мнение от ggatwo » 17 Апр 2009, 14:13

Ами за съжаление проблема не е в притискането, а в самата структура на лентовия кабел - "графитния прах", от който е направен кабела, старее и от топлинните разширения, на които е подложен в таблото, се прекъсва, като възстановяването му не е възможно.
Притискането решава проблема, но само в някои случаи и до следващата дупка... а когато е заминал вече самия дисплей, решението е само подмяна на цялото табло... или замяна на самия дисплей... което вече няма да е проблем ;)

Колеги, интервенцията се извършва в Пловдив :)
На по-късен етап може и да пробваме с изпращане само на таблото...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 17 Апр 2009, 14:20

ggatwo написа:
Колеги, интервенцията се извършва в Пловдив :)
На по-късен етап може и да пробваме с изпращане само на таблото...

Колега, не ща интервенция, искам цена само на кабела и поялника, ако вървят в комплект :!:

Мога да ти звънна по телефона да те питам за цената, но няма да е етично, след като вече си пуснал цени за ремонт, аз да пиша цената само на кабела ;)

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook