Изгорели пиксели - решението!

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 09 Юни 2009, 23:00

Днес смених кабела, инсталацията е много пипкава, но в същото време е супер елементарна, защото не се налага запояване или лепене на кабела.Просто се напасва и се пристяга.Ще сканирам упътването и ще го направя на един .pdf.

Снимки не съм правил, защото бях сам и не ми достигаше една ръка :D
От втория път светнаха всички пиксели на табло, за което си мислех, че е загубено безвъзвратно.Сега остава да видим колко време ще издържи, защото стария метод с притискането издържаше до седмица-две максимум.

Ако колегата @ggatwo работи със същия качествен кабел, а не от тези китайските по 20-25$, се чудя какво чакате още, че не ги сменяте ;)

Таблото става неузнаваемо, когато няма нито едно изгоряло пикселче :D


P.S Работата си отнема доста време, познания и сръчна ръка, така че ако не притежавате някое от горните качества, ви съветвам да търсите услугите на @ggatwo, защото лично аз, на посочената от него цена не бих се хванал да го правя :D

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 9.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: `01 525dA

Мнение от ggatwo » 10 Юни 2009, 9:21

Честито, колега!
...и благодаря за препоръката :uups:


Лентовите кабели, както и всички други продукти, които предлагам, са директен внос от немската фирма, с която работя.
Те ми гарантират качеството и съответно аз мога да го гарантирам на моите клиенти!



Остана една отстъпка от 20 %!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 26.05.2009
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: E60 '07 530xd М-пакет
Мечтае да кара: M5 F10 :-P

Мнение от varosi » 15 Юни 2009, 13:37

Колегии, супер съм щастлив! :lalala: Вече всичките ми пиксели светят!
Първо се опитах да реализирам това, което пишеше в PDF-а в предните постове. Разпробих си таблото, свалих LCDто и подложих. Обаче без особен ефект... Подобри се малко, но далеч от желаното. Бяха ми изгастнали доста пиксели. Тогава ми отне към 4-5 часа и нямах повече време. Отказах се и потърсих човек с готова услуга и гаранция. Попаднах на поста на ggatwo от Пловдив. Реших да не си правя експерименти, а не ми се и даваха пари за ново табло. Не исках и втора ръка да си купувам, защото може абсолютно същият проблем да се получи (и най-вероятно ще се случи един ден). Затова реших направо да ми се подмени кабелът. Отидох тази неделя до Пловдив. Там се запознах с ggatwo и неговият колега. Свестни хора и знаят за какво иде реч. Те все пак се занимават предимно с поправката на всякакви дисплеи за коли. Пипат внимателно! Но за мое съжаление, се оказа че проблемът при мен не е само в кабела. Монтираха ми новият кабел и го подкарахме на тест. Пак имаше проблемни пиксели. Пробвахме с притискане - не стана нищо. Оказа се, че някой от контактните електроди на LCD екранчето са заминали (предполагам или поизтрити от вибрациите или от времето). Смениха ми (пред мен) и екранчето и всичко тръгна перфектно! :lalala: Зарадвах се много да си видя всички пиксели на място! Почистиха ми таблото от вътре също от прашинки и подобни внимателно и сглобиха всичко.
Много съм доволен от цялата операция и според мен си залужава. Хората дават и гаранция - а това повечето "майстори" не смеят да направят!

И така хора! Вече съм щастлив с нов кабел и дисплей! бтв, само да добавя. Старият кабел беше в доста отчаяно положение - беше си загубил гъвкавостта и беше и пожълтял. Странно за кабел, който не е осветен от слънце. Но както и да е. Аз съм доволен от крайният резултат!

Благодаря на ggatwo и колегата му отново за добрият резултат! :bchug:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 9.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: `01 525dA

Мнение от ggatwo » 15 Юни 2009, 15:48

Благодаря на колегата за гласуваното доверие 8)
Вярвам, че оправдахме очакванията му и резултатите са налице.

Снимки от манипулацията можете да разгледата тук в галерията: http://snimka.bg/album.php?album_id=389651

А ето и клипче от ремонтираното табло: http://www.youtube.com/watch?v=zRKe969LtZA

Операцията е наистина пипкава и изисква време. Работихме внимателно, защото таблата са малко недомислени и трябва да се внимава, но накрая таблото свети така, както е светило, когато автомобила е излязъл от завода :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 15 Юни 2009, 19:11

@ggatwo, само един-двавъпроса, кабела лепиш ли го или е направен да си пасва перфектно и само го притискаш?Пластмасата на дисплея (посочил съм на снимката) в повечето случаи е нацепена и винтчето там няма как да стегне, как процедираш в такъв случай?
Изображение

На предната страница съм показал, аз как го правя с алуминиев профил и болтчета М2.5.

@mikanelo, в твоят случай май е най-добре да си търсиш някое управление за климатроника от морга ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 9.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: `01 525dA

Мнение от ggatwo » 16 Юни 2009, 10:52

@mad_presley: кабелът или по-скоро подложката му, е изработен от странна материя, която има адхезионни свойства и прилепва директно на платката и дисплея - гумичките само притискат и така се осъществява здрав контакт. Измислено е и пасва перфектно :)
Колкото до пластмасата: на колегата му беше изрядно всичко и не сме го имали този проблем...
Все пак това беше първата ни смяна и тепърва ще изскачат някакви питанки :confused:

@mikanelo: наистина ще се наложи да си потърсиш втора ръка... :(

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 30 Юни 2009, 13:55

Айде колеги, малко да направя конкуренция на колегата @ggatwo :D

Имам лентови кабели и мога да предложа монтаж.Цените са близки до тези на колегата @ggatwo, но поне района е друг :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е39

Мнение от Noob4o » 02 Юли 2009, 7:10

mad_presley написа:Айде колеги, малко да направя конкуренция на колегата @ggatwo :D

Имам лентови кабели и мога да предложа монтаж.Цените са близки до тези на колегата @ggatwo, но поне района е друг :D

Евала приятелю, още днес ще се чуем и когато имаме време (дано да е тез дни) съм при тебе.
The Ultimate Driving Machine

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Мнение от badsharki » 02 Юли 2009, 17:04

mad_presley, намери ли друг начин за сваляне на кабела или пак с пробиване?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 03 Юли 2009, 1:02

badsharki написа:mad_presley, намери ли друг начин за сваляне на кабела или пак с пробиване?

Няма друг начин, само с пробиване става.Ама като му свикнеш, вече ти става рутина :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 402
Регистриран на: 4.01.2005
Местоположение: montana
Пол: Мъж
Кара: е65 750i
Мечтае да кара: V12 но без притеснения
Детайли за колата: N62B48

Мнение от ljubo72 » 07 Юли 2009, 21:40

и моето вече е готово.утре ще кача снимки
MAD_PRESLEY РАДВАМ СЕ ЧЕ ИМА ХОРА КАТО ТЕБ
ТИ СИ №1 ПРИЯТЕЛЮ.ЩЕ ЧЕРПЯ

наистина сега все едно че съм с нова кола,а пък да се поровя в указателя на телефона от волана е уникално

това не е реклама , това е човекът който го може
успех PRESLI и до скоро
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38

Мнение от Me4eee » 17 Авг 2009, 23:13

Благодаря на ggatwo и неговия колега. Направиха ми таблото като ново и то за отрицателно време. Жоре, успех и занапред!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 18.08.2006
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: E38 740i
Детайли за колата: individual

Мнение от sety » 07 Сеп 2009, 13:02

евала на пича дето си е играл да направи темата със снимките.при мен не светеше почти ништо от днес вече свети всичко без забележки.сам си го оправих благодарение на форума разбирасе :mhihi: .направих го с картончета и други подръчни материяли.стана перфектно.
колкото до лентовите кабели ми казаха че не се сменят а само се почистват и пак се слагат. :shock:
каза ми го човек дето ушким разбира от тия работи
ремонта ми отне три часа.
струва ми точно 0 лева :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Мнение от spacepl » 07 Сеп 2009, 16:07

и шти работи за съжаление точно 2 дена - аз 3 пъти съм я правил процедурата :) и някрая разпробих задната (бялата пластмаса която претиска кабела) и затегнах с болтчета и гайки и пак след два до три дена най много се прецаква - трябва си нов кабел и тва е :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 07 Сеп 2009, 19:38

sety написа:колкото до лентовите кабели ми казаха че не се сменят а само се почистват и пак се слагат. :shock:
каза ми го човек дето ушким разбира от тия работи

Няма как да свалиш оригиналния кабел и пак да го сложиш, просто отлепиш ли го веднъж се отлепят и пистите от него.Това е и реално проблема с тези лентови кабели.Ако не бяха залепени, нямаше да дават толкова дефекти.
Вярвай ми, отворил съм и съм отремонитрал над 20 табла и така, както ти го е обяснил твоят човек не става.

А иначе, както ти каза @spacepl, радвай му се на таблото, защото след максимум две седмици, пак ще цъфнат пикселите :)

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook