Изкарване на 3.5мм аудио жак?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от Ivo_Borisov » 29 Яну 2014, 12:48

ares2 написа:кажете как става този номер с малката навигация и БМ24?
може ли на мястото на касетата да се извади 3.5 mm от самия телевизор?

Един колега беше изкарал сигнал от самия радиотунер, по точно от АМ. Намери в темата къде точно беше!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от turbo » 29 Яну 2014, 15:17

bohcho написа:Не е лошо като идея , ще го пробвам ама в тоя сняг въобще не ми се занимава да си разтурям колата :) :clap:


То няма да е на колата ами на този щекер за запалката, за да се сложи едно такова чудо да си филтрира там и това е.
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от ares2 » 29 Яну 2014, 15:35

http://forum.bmw5.co.uk/topic/52692-byp ... oon/page-2
това ли е начина? за Бм24?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от turbo » 29 Яну 2014, 15:43

ares2 написа:http://forum.bmw5.co.uk/topic/52692-bypassed-bm54-and-fitted-a-4-channel-amp-this-afternoon/page-2
това ли е начина? за Бм24?


Мммба! По-скоро е това: viewtopic.php?f=35&t=121018&p=3621251&hilit=bm24#p3621251 ама не четете, бре!

П.П.: Ха-ха-ха!!! Линк в същата тема от същата тема!!! УжасТ!!! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 26.03.2012
Местоположение: Tryavna
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i 1998 М52B20 / M54B20
Детайли за колата: ебати бавареца :)

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от bohcho » 29 Яну 2014, 17:55

turbo написа:
bohcho написа:Не е лошо като идея , ще го пробвам ама в тоя сняг въобще не ми се занимава да си разтурям колата :) :clap:


То няма да е на колата ами на този щекер за запалката, за да се сложи едно такова чудо да си филтрира там и това е.



Направил съм го друго яче , запоил съм си зарядно + и - с кабелчета и съм го вързал директно към запалката защото сега ми стои таблет закачен на таблото. Ще пробвам да прекъсна + и да прекарам филтъра през него. Мисля ,че би трябвало да свърши работа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от ares2 » 30 Яну 2014, 14:07

колеги това от снимката е малката навигация и радиото и .
дали мога да изкарам AUX от нея? и по специално на мястото на главата на дека? идеята ми е да си стои вътре една касета която само да задвижва механиката, поддавания сигнал да е от AUX?
дали има и по лесен начин за този модел?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от gentata » 30 Яну 2014, 18:50

ares2 написа:.....

На две места може да се подава външен сигнал от някакъв източник. Едното място е на изходите (19, 6) на интегралната схема BA3430FS, която е предусилвателя на сигнала от главата на касетофона. Второто място е на входовете (2,6) на интегралната схема TDA7053, която е НЧУ с мощност 2X1W но в случая играе роля на усилвател на сигнала излизащ от монитора (касетката) и заминаващ назад до багажника. Според мен втория начин е по-удачния защото BA3430FS има разни честотни корекции (необходими за касетката), които не са необходими в случая. Огледай сините (електролитни) кондензатори около TDA7053. Най вероятно два от тях имат връзка с входовете на интегралната схема. Разкачаш ги от страната, която не е към интегралната схема (ТДА-то) и подаваш сигнала (ляв и десен канал) на освободения им край и маса (някъде по платката).
ПП Това е да са качествени снимките :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от ares2 » 30 Яну 2014, 20:14

gentata написа:
ares2 написа:.....

На две места може да се подава външен сигнал от някакъв източник. Едното място е на изходите (19, 6) на интегралната схема BA3430FS, която е предусилвателя на сигнала от главата на касетофона. Второто място е на входовете (2,6) на интегралната схема TDA7053, която е НЧУ с мощност 2X1W но в случая играе роля на усилвател на сигнала излизащ от монитора (касетката) и заминаващ назад до багажника. Според мен втория начин е по-удачния защото BA3430FS има разни честотни корекции (необходими за касетката), които не са необходими в случая. Огледай сините (електролитни) кондензатори около TDA7053. Най вероятно два от тях имат връзка с входовете на интегралната схема. Разкачаш ги от страната, която не е към интегралната схема (ТДА-то) и подаваш сигнала (ляв и десен канал) на освободения им край и маса (някъде по платката).
ПП Това е да са качествени снимките :yes:


Мерси за подробното описание колега. Да кажем, че избера вариант 2 с ТDА7053. това значи ли че ще заместя сигнала идващ от касетата и няма да я има вече kato опция? да и махна ли изцяло механиката?

На самото радио в багажника БМ24 имам едни пинове на едната малка букса които ги дават за AUX по схемите. дали ако сложа там нещо прeз MODE ще заработи както следва или ? не става. някои каза че е пробвано и не работело. :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от gentata » 30 Яну 2014, 20:42

В същата тема по назад писах как може да си остане всичко по старо му (функционално) + AUX (работещ).
На предната страницата преди горното пък съм писал за кабела със кондензаторите и съпротивлението (OEM-кабела) и разпознаването му от BM24.
Имаше и някъде писано кое и как да се направи че да няма нужда от наличието на касетка в механиката че да тръгне TAPE-входа. Май пак тук в темата някъде назад.
ПП Вярно тази тема станала 1000 страници :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 9.11.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 530DA
Мечтае да кара: автобуса на Victoria's Secret(пълен)
Детайли за колата: Е39 530DA wagon

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от bumer530 » 31 Яну 2014, 5:53

gentata написа:В същата тема по назад писах как може да си остане всичко по старо му (функционално) + AUX (работещ).
На предната страницата преди горното пък съм писал за кабела със кондензаторите и съпротивлението (OEM-кабела) и разпознаването му от BM24.
Имаше и някъде писано кое и как да се направи че да няма нужда от наличието на касетка в механиката че да тръгне TAPE-входа. Май пак тук в темата някъде назад.
ПП Вярно тази тема станала 1000 страници :mhihi:


Браво,колега!!!Прочетох темата 3 пъти(чета я 6 часа).Твойто решение е най-хитро за мен.Тези дни мисля да действам по този начин.Автомобила ми е с ВМ24, Top hi-fi-DSP,чейнджър и 16:9.Надявам се крайния резултат да е без паразитни шумове.Аз лично държа касетката да работи,не че ще я ползвам.
Благодаря за хитрото решение на нещата.
image.jpg
:mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Моят свят не е твоя,искам сам да вървя,но преди да пропадна поне за миг да полетя!!!
Караш,каквото караш.......Рано или късно,пак BMW ще си купиш!!!
https://www.youtube.com/watch?v=9j4XQ-Ayogg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от ares2 » 31 Яну 2014, 10:31

до тук добре. но ще изкривя малко темата..
успоредно с AUX как може да се извади LIne OUT от БМ24 от ТДА7310?
дали е това което съм оградил на схемата?

и дали може да ми очертаете кои са тия пинове на снимката.. защото ми изглежда че чипа ми е обратно спрямо схемата от пдф-а :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от gentata » 31 Яну 2014, 21:48

bumer530 написа:......:

Ако са качествени (добре екранирани) кабелите няма никакви нежелани шумове :yes:

ares2 написа:.....

От радио-модудла излизат 4 канала - предни ляв/десен и задни ляв/десен.
Тези които си посочил на схемата са задните.
Ето я твоята снимка, нанесъл съм номерата на изводите на тда-то.
DSCN9669-1.jpg

Зад ламарината се намират нискочестотните усилватели на БМ24-ката. Сигнал може да се вземе и от техните входове (изходите на tda7310 през кондензатори заминават във входовете на усилвателите). Просто трябва да се прецени къде ще е по удобно да се запоява по платката.
На кабела за Line Out oсвен разделителните кондензатори е хубаво да има и допълнителни резистори последователно за да не се влияе НЧ-сигнала в БМ24 от входното съпротивление на допълнителния усилвател, които ще се закача да свири. Стойността на съпротивлението на допълнителните резистори трябвада се определи експериментално но обикновенно от порядъка на килооми (зависи от усилвателя).
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от ares2 » 31 Яну 2014, 22:13

колега наистина съм ти задължен за обстойната информация! благодаря
утре ще се залепя и ще видя какво ще стане.
-------------------------------------------------------

тук добавям две малко по ясни снимки за БМ24 и AUX от тунера АМ
на първата съм оградил местата , на втората какво трябва да се махне и кое трябва да се прекъсне като писта
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 18.05.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: E39 530D
Детайли за колата: E39 3.0d Touring 07.2001

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от mavro1978 » 01 Фев 2014, 7:58

Някой да удари едно рамо - С Бизнес СД и МИД съм фейс е колата а СД е и плоските пинове Модела му е - CD53 E39/53 SW/NO 50 HW/NO 50 Мога ли да изкарам отзад аукс на една от двете букси и на коя по точно и кои пинове? Благодаря предварително на колегите :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от ares2 » 01 Фев 2014, 11:16

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook