Изкарване на 3.5мм аудио жак?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: Люлин-10
Пол: Мъж
Кара: BMW 525d
Мечтае да кара: E30 DTM

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от Benzino919 » 10 Юли 2011, 19:00

И аз мисля така :mhihi: ,ина4е сам с големиа борд а зашто са сложили такав касетофон нямам представа,имаш ли идея как да си изкарам аудио жак?

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 26.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от KPAKEH » 10 Юли 2011, 19:45

Napster е твоя човек. Преди няколко дни направи моето радио и съм адски доволен от начина по който го направи и от качеството на звука.

Sent from my GT-P1010 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: Люлин-10
Пол: Мъж
Кара: BMW 525d
Мечтае да кара: E30 DTM

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от Benzino919 » 11 Юли 2011, 4:45

Дано да е така Колега,ако Napster има няква идея как да го направя щте сам му много благодарен ако я сподели с мен :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Каквото запали

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от NAPSTERS » 11 Юли 2011, 21:32

Benzino919 написа:Дано да е така Колега,ако Napster има няква идея как да го направя щте сам му много благодарен ако я сподели с мен :yes:

от всички фабрични модели вграждани в Е 39 твоя е различен. със сигурност ще може да се изкара аналогов вход ;) трябва да се разгледа схемата на радиото и да се направи интервенцията както трябва, и на мен ще ми е интересно да видя този различен от другите модел :)
когато умен човек спори с глупак, спорят двама глупаци.
http://www.vbox7.com/play:a44cbadb
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 27.11.2007
Пол: Мъж
Кара: е36 coupe 98г.
Мечтае да кара: ///М

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от drebenj » 16 Юли 2011, 0:20

Колеги на това може ли да се изкара AUX ???


Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.07.2011

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от бим » 17 Юли 2011, 4:19

Здравейте, по съвет на колегата NAPSTERS премествам писанието си от viewtopic.php?f=35&t=259823&p=2862590#p2862590 тук, дано някому е полезно..

Привет, наскоро гледах тема тук за поставянето на допълнителен аудио вход, за съжаление не беше за моя модел.. Загубих доста време да налучкам правилните ходове, и реших че някому може да спести доста време и нерви:P

За начало:
- Отнася се за касетофон Alpine C33, с интеграла TDA 7318. Ако модела ви е друг, съжалявам :roll: Вероятно бих могъл да помогна ако само интегралата е друга но само снимки не вършат работа - платките са двустранно фолирани и по фото само е абсурд да се проследят пътечките.
- губите касетофона - ако това ви е приоритет, ще трябва да търсите друг начин (ако имате CD changer, може да се открадне неговия вход, така или иначе губите един от входовете, за да имате AUX)
- необходими части:
1. поялник с много малка човка, ако не сте хващали досега такова чудо, сте в голям риск и по добре помолете момчето на комшиите:)
2. екраниран стерео кабел около 20 см (от стерео слушалки е идеален)
3. 2 резервни конда – ако бракувате оригиналните. Не забравяйте че на алуминиевите (като тези на платката) е маркиран минуса, а на танталовите (като тези на снимка 3)– плюса!

Входовете от касетофона са на крака 10 (десен) и 14 (ляв). Намирате кондензаторите свързани с тях, ом-метър е много полезен да гарантира че сте налучкали правилно - едната проба към крака на интегралата, другата - към това което мислите че е спойката на конда, трябва да покаже 0 съпротивление. Трябва да са по 2.2 микро фарада - снимка 1 ( !! при мен този на крак 14 беше сбъркан, друг цвят, друг капацитет, все пак се оказа този който ми трябва)
Разпоявате ги и ги изваждате. Който иска, може да опита да отпои само външното краче (не откъм интегралата) но риска да се бракува конда е близо 100% ;).
Запояват се проводниците на кабела ! откъм ! страната на интегралата (снимка 1). Масата/оплетката изрязва от този край да не пречи и да не даде паразитен контакт.
Огъва се кабела да не пречи на касетофона (снимка 2) и се извежда до задния край (ако искате, може и директно на лицевия панел) . Аз съм ползвал RCA изходи, очевидно може и 3.5 жак.
Запоявате минуса! на конд 2.2 МФ за активните краища на изходните букси и плюса! за другия край на кабела (който води към интегралата). Оплетката се запоява (снимка 3) за масите на 2-та изхода -те трябва да имат добър контакт с масата.

Това е, приятно слушане - кристален звук:)

От друга страна, ще съм благодарен ако някой може да даде съвет какво е нужно за да се сложи на БМВ Е39 регулатор сигнала на сензорите като тези от газовите уредби, тези дето които пречат на компютъра да преобогатява горивната смес. Не мисля да слагам газаова уредба а ННО генератор (водород/кислород), проблема е че компютъра решава че сместа е бедна, почва да подава повече и икономията отива на кино... така че ми трябва някакъв контролер като от газовите уредби.

:dummy:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 1.05.2009
Местоположение: София
Кара: E46-330i

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от viper_dg » 05 Авг 2011, 19:44

колеги никой ли не е изкарвал чинчове с изходен сигнал за бас каса
\oOO)_(||||) (||||)_(OOo/
\_o___\\______//___o_/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Каквото запали

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от NAPSTERS » 06 Авг 2011, 21:10

viper_dg написа:колеги никой ли не е изкарвал чинчове с изходен сигнал за бас каса

иди и си купи от Конрад един PAF филтер и нещата заспиват.има схема за монтаж, и е елементарно. ако имаш въпроси Л.С. ;)
когато умен човек спори с глупак, спорят двама глупаци.
http://www.vbox7.com/play:a44cbadb
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 14.02.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi
Мечтае да кара: F25 X3 35i

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от slavyan5 » 14 Авг 2011, 22:18

Здравейте,

Имам следния проблем. Днес с един колега се опитвахме по снимки от темата да извадим 3.5 мм жак от BMW Reversе Radio за E46, но нещо схемата е различна и не знаем къде да вържем кабелите и как да откачим механизма на касетката за да не въртят тези.

За това снимах самото радио и бих искал да попитам дали някой от вас знае на това радио къде трябва да се запоят кабелите. Мерси предварително. :bchug:

Снимки:

Изображение --- Изображение --- Изображение
Изображение --- Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... ;)


Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 30.08.2009
Пол: Мъж
Кара: вече не

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от gogokol » 07 Сеп 2011, 7:34

Здравейте ,
вчера по тъмно се справих с моя 4:3.
За да не подвежда никои днес ще го тества ако всичко е ок , довечера ще кача снимка.
Всичко е супер елементарно

Да мога да кажа че свири перфектно без шумове и с необходимата плътност ниски и високи
http://gogokol.snimka.bg/super-expensiv ... 0.24914332


Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 30.08.2009
Пол: Мъж
Кара: вече не

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от gogokol » 07 Сеп 2011, 17:09

Така не е точно по темата , но е в тази връзка.
Намерих и схемата на двете букси отзад бялата и синята , като от тях може да се хване AV входа на телевизора и да се върже външен видео плеар както и камера за задно виждане , като има опция да се активира автоматично при включване на задна.
Това е от мен , ако някои се интересува мога да помогна .

http://gogokol.snimka.bg/super-expensiv ... 0.24914332


Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 30.08.2009
Пол: Мъж
Кара: вече не

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от gogokol » 13 Сеп 2011, 17:47

Здр
ето ти снимката
с точни
червено - дясна
синьо - лява
кафява - маса
Взимаш едни стари слушалки или кабел примерно за от лаптопа към уредбата /стерео букса на чинчове / , изрязваме чинчовете и на този край ще запояваме .
Оголваш изолацията , вътре ще има в едниния каб червена жичка а в другия най вероятно бяла или синьо . Голите медни жички са ти маса на кафявата точка по снимката .
Най-важно е дали можеш да го разглобиш ?
Местата за запояване ще намериш когато успееш да изтеглиш шината с касетката !
Можеш и да ми се обадиш по тел когато си го свалил и почнеш да разглабяш.
0885878011 Жоро
http://gogokol.snimka.bg/super-expensiv ... 0.24999311

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Каквото запали

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от NAPSTERS » 16 Сеп 2011, 22:54

gogokol написа:Така не е точно по темата , но е в тази връзка.
Намерих и схемата на двете букси отзад бялата и синята , като от тях може да се хване AV входа на телевизора и да се върже външен видео плеар както и камера за задно виждане , като има опция да се активира автоматично при включване на задна.
Това е от мен , ако някои се интересува мога да помогна .

http://gogokol.snimka.bg/super-expensiv ... 0.24914332


Браво :clap: открил си топлата вода,камери за задно виждане и т.н. е разисквано милион пъти.
темата е за изкарване на аудио вход при различните касетофони вграждани в Е39 ;)
когато умен човек спори с глупак, спорят двама глупаци.
http://www.vbox7.com/play:a44cbadb
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 459
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: бухово/хаджи димитър/люлин
Пол: Мъж
Кара: само русо и с 19"
Мечтае да кара: същото (е39) ама М

Re:

Мнение от CA3108KM » 18 Сеп 2011, 22:08

karo_1 написа:Само касетка не си купувай, под секва критика са! Аз си купих такава и все едно хвърлих 15лв. през прозореца.


за 15 лв толкова... купи си за 30 и коментирай пак ;) не го слушай колега мой съвет.. земи си касетка с жак и си ти качеството е същото каквото е и на носителя ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 14.02.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi
Мечтае да кара: F25 X3 35i

Re: Re:

Мнение от slavyan5 » 19 Сеп 2011, 9:02

CA3108KM написа:
karo_1 написа:Само касетка не си купувай, под секва критика са! Аз си купих такава и все едно хвърлих 15лв. през прозореца.


за 15 лв толкова... купи си за 30 и коментирай пак ;) не го слушай колега мой съвет.. земи си касетка с жак и си ти качеството е същото каквото е и на носителя ;)


От къде я купи твоята, качествената, каква марка е и т.н.? За да знаем да не хвърляме пари през прозореца.
Изображение --- Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... ;)

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook