Изкарване на 3.5мм аудио жак?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от Ivo_Borisov » 11 Фев 2016, 8:45

Така ли? Не знаех. Мислех че като е за цифров сигнал ще е оптичен ама явно съм грешил :)


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от jorfii » 12 Фев 2016, 8:20

Благодаря за отговорите колеги това обяснява защо нямам нищо вързано на тази букса колата за съжаление не е DSP
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 19.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от alchnia » 27 Мар 2016, 16:23

Здравейте колеги. Искам да попитам при моя радио модул БМ54 как може да се изкара AUX ?
IMAG0292.jpg
IMAG0296.jpg
С голяма CD навигация съм 16:9 Мк3. Зад нея нямам подведен кабел за AUX. Имам направен кабел за AUX с който избробвах доста вариянти с пинове отзад при модула но така и не излиза на монитора AUX-a. :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от dreadx » 16 Май 2016, 20:16

Днес изкарах AUX на такова BMW REVERSE RDS 65.12-8 377 004 - BE32.51 Приблизително по тази снимка, която е дал колегата bobixaka по-долу, тук: Заглавие: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Само че вдигнах и крачетата 7-мо и 24-то, на квадратния чип CXA2510AQ, понеже са изходи и да не пречат. Няма нужда да се поставят кондензатори, понеже си има.

Проблемът ми е, че не мога да се отърва от механиката. Не мисля да я ползвам, и реших че може на нейно място да се монтира някакъв mp3-плейър. Окъсих мястото, където отива едно ключе, което е задействано при поставена касетка, обаче когато се избере касетофон, прави нещо и дава грешка. После окъсих нарисуваното с черно на снимката на колегата и пак нищо по-различно - иска си механиката. Някой успял ли е да премахне изцяло механиката на такова BE3251?

В момента не съм окъсил нищо, ами само щракнах механизма все едно, че има касетка в него. Когато го пусна си намества главите и тръгва да върти (и зацепва относително бавно - AUX-ът тръгва след 3-4 секунди). При изключване съответно си прибира главите.

Опитах да му изключа моторчето, поне да не върти -- обаче пък тогава не може да си мести главите и пак дава грешка в механиката.

(Сигурно ще стане с някакво по-сложно залъгване, ама ще трябва да си поиграя повече. За съжаление нямам друго такова радио за скрап -- да ми е под ръка и да не трябва всеки път да го свалям от колата.)

Вашите от този модел, при ползване на AUX винаги ли въртят - по някой от начините, с/без касетка?
Много ми се иска да махна механиката.

bobixaka написа:Колега,
мисля, че тези касетофончета си имаха фабрично място на платката за AUX.
Пробвай така и пиши дали работи:
034047138-big.jpg
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от Драгослав » 30 Май 2016, 14:54

Някой ползва ли такъв адаптер ?

http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-5-00-03-E ... SwfZ1WabBc

Излиза по-евтин от грома.Въпроса е върши ли същата работа?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от dreadx » 30 Май 2016, 19:12

Между другото забележи една работа: -- всичките снимки на кутийката са различни. Етикетът изглежда евтинджос изпълнение. На първата снимка отдолу на картинката не пише нищо, на второто има надпис RoHS, а на третото RoSH ;)

-- а снимката на кутията също е с обърканото RoSH :) -- китайците обикновено правят такива грешки. И вероятно адаптерът е някъде от там - най-много някой да му сменя етикетите, че да не пише от къде се купува за $15.. ;)

То няма значение от къде е - важното е да са реализирали протокола на чейнджъра и да има що-годе правилно изпълнена аналогова част. Много хора могат да си направят такъв "чейнджър" стига да се хванат, ама на никой не му се занимава за 1 бр.

Може все пак да потърсим дали не излиза някъде по-евтино. Ако не намерим, тогава да си поръчаш от там.

edit: APPS2CAR е фирмата, по китайските сайтове са между $18-$25 за количества - 50-100 бр.
- обаче греда - за единични бройки виждам цени от $35-40-60 (за по-скъпите марки коли са по $60).

За по-евтино ще трябва още да търсим - или да изчакаме продуктът да остарее с някой месец.. :)

- я виж това е по $40: http://www.aliexpress.com/item/Brand-ne ... 76417.html
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от RORO » 06 Сеп 2016, 21:35

Аз си поръчах подобно струваше 50 евро и при мен не сработи ??? Нямам сд но имам малката правоъгълна буксичка за управление на сд-то на оригиналният касетофон на е38 пратиха ми го с кабела преходник .... всичко свързах както трябва но изобщо не тръгна надявах се да ми излезе сд на борда от където да го активирам но, уви !И го върнах.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 19.09.2016
Пол: Мъж

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от Никола Николов » 28 Сеп 2016, 18:28

Здравейте колеги ,по прегледах темата,но тъй като съм много скаран с електрониката искам да попитам дали няма някои колега в Пловдив които може да искара въпросния жак и евентоално чинчове за усилвател.Аз съм с business клас,а пък каквото си струва аз ще си платя.За информация само да кажа,че съм разглобил касетофона и съм махнал механиката аз маи съм свършил по-сложното :D Благодаря предварително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от jorfii » 15 Дек 2016, 17:57

Здравейте изкарах си aux от тези готовите кабели където ги продават направо на свободната букса зад навигацията всичко заспа излезна си аукс в менюто но звукът е слаб някъде наполовина от този от сд то или радиото някакви идеи от какво е
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 3.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525 dA Touring
Мечтае да кара: BMW F11

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от feron » 17 Дек 2016, 10:22

jorfii написа:Здравейте изкарах си aux от тези готовите кабели където ги продават направо на свободната букса зад навигацията всичко заспа излезна си аукс в менюто но звукът е слаб някъде наполовина от този от сд то или радиото някакви идеи от какво е

Има опция за усилване на звука от бутоните от дясно със стрелките. По памет 6 е максималната степен.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от jorfii » 17 Дек 2016, 23:33

feron написа:
jorfii написа:Здравейте изкарах си aux от тези готовите кабели където ги продават направо на свободната букса зад навигацията всичко заспа излезна си аукс в менюто но звукът е слаб някъде наполовина от този от сд то или радиото някакви идеи от какво е

Има опция за усилване на звука от бутоните от дясно със стрелките. По памет 6 е максималната степен.

Имаш предвид тези за сменяване на песните където са не знаех ще пробвам
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от svetliol » 18 Дек 2016, 11:01

jorfii написа:
feron написа:
jorfii написа:Здравейте изкарах си aux от тези готовите кабели където ги продават направо на свободната букса зад навигацията всичко заспа излезна си аукс в менюто но звукът е слаб някъде наполовина от този от сд то или радиото някакви идеи от какво е

Има опция за усилване на звука от бутоните от дясно със стрелките. По памет 6 е максималната степен.

Имаш предвид тези за сменяване на песните където са не знаех ще пробвам


Аз вече пробвах и наистина звука вече е с нормална сила при натискане на станция 6.

Бях се отчаял, че AUX-а е пълен боклук и вече 2 кабела смених заради слабия звук.

Колга feron много благодаря :yes: .
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 10.08.2010
Местоположение: София/Г.О.

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от spirco » 20 Дек 2016, 10:42

Аз искарах изход за усилвател от бизнес рдс като премахнах напълно крайните стъпала. Изхода ми е всъщност входа на интегралните схеми които ги няма. Проблемът обаче е че се чува някакъв паразитен шум (брум). Довечера ще проверявам дали е от усилвателят, кабелите до него или самият касетофон. Докато свързах кабелите на усилвателя обаче не ми направи впечатление да има нещо подобно така че той може би отпада. Някъква идея каква може да е причината за този шум?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 10.08.2010
Местоположение: София/Г.О.

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от spirco » 22 Дек 2016, 11:23

И да си отговоря сам на върпоса. Проблемът беше когато се допират управлението и касетофона. Проблемът го реших като облякох цялото управление с текстилен изолирбанд, но всичко друго под ръка би свършило работа. Не знам защо се получи така, но изглежда масата на касетофона, управлението и усилвателят не са една и съща. Някой ако има идея бих се радвал да сподели.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от Dimitar_VN » 08 Яну 2017, 16:20

Здравейте ,някой от Варна който прави тази работа с жака?

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook