Жило преден капак

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 3.09.2007
Местоположение: София
Кара: BMW 530d

Мнение от ALEX_525tds_2000 » 09 Апр 2009, 14:55

i4koo написа:Здрвейте колеги ,мислех че това ще ме прескочи ,но уви.Днес сутринта се скъса жилото,как да разбера къде се е скъсало ,и как да отворя капака на колата за смяна .Мерси за отговорите ;)


Колега,

Дано жилото да е скъсано при ръчката за отваряне на капака, вътре в купето. Сваля се кората, върху която е прикрепена ръчката (до левия ти крак като седнеш на шофьорската седалка). Дано там да е проблема! Ако е така, и ако има останали "жилки" от жилото, които да стърчат вътре, хваща се с клещи и се дърпа. Така се отваря предния капак и от там насетне не би трябвало да е трудно. Въпрос на малко време и пари, разбира се.

Ако се окаже обаче, че жилото е скъсано на друго място - т.е. по-напред в коша при двигателя... не искам да те плаша... но съм чувал лоши неща. Правили се някакви опити, като се махнат корите под двигателя, да се бърка отдолу, да се хваща жилото и т.н. Ако това се окажело безрезултатно, единствения изход бил да се чупят бъбреците (вероятно само единия), за да се отвори предния капак чрез пряк достъп до бравичката.

ВАЖНО: Жилата са две. Едно по-късо (от ръчката в купето до средата на преден ляв калник) и едно по-дълго (от средата на преден ляв калник до бравичката на предния капак). Двете жила се срещат в средата на предния ляв калник.

Ако греша, моля по-опитните колеги да ме поправят.

Успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 11.01.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Детайли за колата: 520 XD, 2016

Мнение от vladi111 » 09 Апр 2009, 15:24

i4koo написа:Здрвейте колеги ,мислех че това ще ме прескочи ,но уви.Днес сутринта се скъса жилото,как да разбера къде се е скъсало ,и как да отворя капака на колата за смяна .Мерси за отговорите ;)


Ако,е скъсано до ръчката в купето ,ще го видиш,показал съм го на последната снимка-разглобено,но ако е на друго място потърси в другите теми ,имаше някъкви начини за отваряне.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 4.01.2007
Местоположение: България
Кара: BMW E39 520 M52
Мечтае да кара: M5

Мнение от i4koo » 09 Апр 2009, 15:47

vladi111 написа:
i4koo написа:Здрвейте колеги ,мислех че това ще ме прескочи ,но уви.Днес сутринта се скъса жилото,как да разбера къде се е скъсало ,и как да отворя капака на колата за смяна .Мерси за отговорите ;)


Ако,е скъсано до ръчката в купето ,ще го видиш,показал съм го на последната снимка-разглобено,но ако е на друго място потърси в другите теми ,имаше някъкви начини за отваряне.
Мамка му ,не скъсан в купето ,някаде по коша ,не намирам тема за това :roll:
Нищо лично ,Просто бизнес !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 14.02.2010
Местоположение: Blagoevgrad
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i/99г.

Re: Жило преден капак

Мнение от MegaByte » 07 Авг 2013, 22:26

Скъсах жило при ръчката, кажете къде има актуални, магазини с такива жила скъсах го при ръчката. виждам че темата е много стара?
Гледам наляво - няма никой, поглеждам надясно - идват още
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Жило преден капак

Мнение от Elesar74 » 08 Авг 2013, 15:53

Вземи от някоя разглобена тук във форума.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 14.02.2010
Местоположение: Blagoevgrad
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i/99г.

Re: Жило преден капак

Мнение от MegaByte » 08 Авг 2013, 20:33

един жилаp ми се смени с някакво обикновено за 10 лева
Гледам наляво - няма никой, поглеждам надясно - идват още
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 17.04.2012
Местоположение: СОФИЯ,КВ. ВИТОША, УЛ. ПРОФ. ХРИСТО ВАКАРЕЛСКИ 3
Пол: Мъж
Кара: BMW

Re: Жило преден капак

Мнение от de.auto » 09 Авг 2013, 14:54

MegaByte написа:един жилаp ми се смени с някакво обикновено за 10 лева


От теб научавам, че може да се замени това жило с нещо друго. Попринцип само оригинално и цената му е около 45-55лв.. Преди половин година го сменях мойто с оригинално, обаче дойде по-късо и сега ми минава напречно над кутията на въздушния филтър :banghead:
В 90% от случаите се къса при ръчката и трябва с клещи да го издърпаш.
Не ти препоръчвам да го търсиш втора употреба това жило. Не си заслужава риска за разлика в цената от 20-25лв.
ИзображениеDE AUTO LTD.Изображение
ОРИГИНАЛНИ АВТОЧАСТИ И КОНСУМАТИВИ внос от Германия
Може да намерите всичко за вашите автомобили при нас
ОБЯВА--> АВТОЧАСТИ НА ТОП ЦЕНИ!

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 6.02.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e39

Re: Жило преден капак

Мнение от todor_garchev » 12 Авг 2013, 8:17

Колеги, жилото за е39 е от 3 части. Всяка по около 30 лв. За смяна в сервиз ми взеха 15 лв за труд в сервиз в гр. Пловдив.
Поздрави,

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 23.02.2009
Местоположение: Карлово
Пол: Мъж
Кара: Е46
Мечтае да кара: С евтино гориво по хубави пътища

Re: Жило преден капак

Мнение от Bupyc » 11 Яну 2015, 18:44

Здравейте колеги....
Да не отварям нова тема ще питам тук...Става вапрос за е46 жилото е скъсано самото буренце до дръжката.Корите са махнати виждам част от жилото но вапроса ми е как се вади самото жило за да го сменя..на колко части е и ако е на няколко някой да даде акъл как се демонтира/монтира първата част....от темите тук не разбирам как се прави това другото за корите и как да отвориш е ясно...Та значи интересува ме само как се сменя самото жило..Благодаря ви

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Жило преден капак

Мнение от Elesar74 » 12 Яну 2015, 10:34

Сигурно и на Е46 е три части. Но и да не е, поне от 2 е. Обяснявам от Е39 гледна точка. Значи отваряш капака на двигателя и от лявата страна виждаш жилото, което върви отгоре по калника. То влиза в една черна пластмаса и от другата страна продължава към капака. Отваряш пластмасата, държи се с две щипки в двата края. Откачаш този край, който е откъм купето. После просто го издърпваш. Трябва по-силничко, защото жилото има една гумена част, която стои в отвора на купето. После по обратния път монтираш новото. Прокарваш го през купето към двигателя и го издърпваш така, че гумената част да си дойде на мястото. После свързваш с другото в черната пластмаса и в купето към дръжката. Нищо сложно, за 15 мин. работа.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 23.02.2009
Местоположение: Карлово
Пол: Мъж
Кара: Е46
Мечтае да кара: С евтино гориво по хубави пътища

Re: Жило преден капак

Мнение от Bupyc » 12 Яну 2015, 11:31

Elesar74 написа:Сигурно и на Е46 е три части. Но и да не е, поне от 2 е. Обяснявам от Е39 гледна точка. Значи отваряш капака на двигателя и от лявата страна виждаш жилото, което върви отгоре по калника. То влиза в една черна пластмаса и от другата страна продължава към капака. Отваряш пластмасата, държи се с две щипки в двата края. Откачаш този край, който е откъм купето. После просто го издърпваш. Трябва по-силничко, защото жилото има една гумена част, която стои в отвора на купето. После по обратния път монтираш новото. Прокарваш го през купето към двигателя и го издърпваш така, че гумената част да си дойде на мястото. После свързваш с другото в черната пластмаса и в купето към дръжката. Нищо сложно, за 15 мин. работа.


Благодаря..да така е вече го монтирах

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2381
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Жило преден капак

Мнение от Владо » 20 Фев 2015, 22:10

Актуално инфо... Жилото от ръкохватката до снадката в левия калник, 50лв при Вари, 49 и нещо в Дару. Смяна 20 лв.
И да си каже кой ми купи жилото таз сутрин от Вари, та чаках :mhihi: .

Ку изкара 14 години още, ще е добре :wave:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Жило преден капак

Мнение от Elesar74 » 21 Фев 2015, 9:01

Владо написа:Актуално инфо... Жилото от ръкохватката до снадката в левия калник, 50лв при Вари, 49 и нещо в Дару. Смяна 20 лв.
И да си каже кой ми купи жилото таз сутрин от Вари, та чаках :mhihi: .

Ку изкара 14 години още, ще е добре :wave:


Колите ни одъртяха, цените на частите като в годината на производството.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 8.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530D

Re: Жило преден капак

Мнение от d840 » 03 Мар 2015, 10:31

43 лева ми искат за половинката която влиза в купето до копчето.... Та аз си реших проблема за 1.50 :Р ... Съоманено жило от магазин за вело части (много по здраво от това за капака) , без да се разглабя филтъра и да се сваля кожуха , издърпва се старото жило , наденва се новото, препилвате малко пъпката понеже е по голяма, а от вътре устер клема... Та колеги 1.50лв... Ако има желаещи ще обесня какво съм направил и как :) 0884795130
Живота е прекалено кратък за лоша музика, грозни жени, бавни коли и проблемни връзки !!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Жило преден капак

Мнение от doomy525 » 03 Мар 2015, 10:51

бързо го махай и сменяй с оригинално. Как така ще караш BMW и ще правиш евтини ремонти :mhihi: :bchug:
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook