Фейс лифт стопове ъпгрейд?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от kalingk » 28 Авг 2016, 19:08

Лцм3-а е моя

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от Ivo_Borisov » 28 Авг 2016, 20:00

И на 3 става. Ако светят стоповете, изключи ги с нцс-а да не заместват габаритите ако са изгорели и няма да светят повече.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от kalingk » 29 Авг 2016, 6:05

Добре де,но реално при ретрофита отпада единият габарит и колата вече би трябвало да не пуска напрежение по втората линия за габаритите,което ще рече,че щом светка габарита тя си търси да мери и втората габаритна крушка или иначе казано не е станал ретрофита.Аз така го разбирам,не съм мерил честно казано какъв ток тече на кабелите след опита за ретрофит,но след като така светва (а така стана и при мен със стопа,значи не се е ретрофитнала.Другото което,специално през нцс,ако се смени в лцм модула опцията при един презапис след време на модула ще ресетне тази опция.6та година карам с тея резистори и не съм имал ядове засега и ми е по спокойно.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от Ivo_Borisov » 29 Авг 2016, 8:16

Ами не знам, окабеляването си го има. Аз сложих лсм 3б заради автоматичните фарове и пак има ток по втория кабел. Но при мен след ретрофита нямам проблеми с допълнително светещи крушки. Само в началото ми се включваше стопа, но като го деактивирах остана само габарита да си свети и всичко е точно.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от BRAAT » 30 Авг 2016, 2:21

ЛЦМ3 е, но нз. коя версия е. Предполагам че е от първите защото колата е '98-ми набор.
А чека за задните светлини не е изключен и го записва като грешка.
Не знам момчето с коя програма е, но ще се обадя да изключим и чека на стоповете. Мери колеги, като го направя ще пиша пак.
А ако не стане и се налага да слагам съпротивления, то само на външните светлинили или и на самата врата, макар че не виждам смисъл, а къде точно се започват на комбито

Sent from my A0001 using Tapatalk
SHARK-а му е майката!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 19.02.2008
Местоположение: София
Кара: E39

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от sando81 » 29 Сеп 2016, 20:39

Ivo_Borisov написа:Ами не знам, окабеляването си го има. Аз сложих лсм 3б заради автоматичните фарове и пак има ток по втория кабел. Но при мен след ретрофита нямам проблеми с допълнително светещи крушки. Само в началото ми се включваше стопа, но като го деактивирах остана само габарита да си свети и всичко е точно.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Cold check-a ли си им спрял,за да спре да свети стопа? Защото при мен е зададено,че е с фейс стопове,изключен е check-a,който изписва на таблото,но cold check-a e включен и стоповете светват, като за изгоряла крушка от време на време

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от gentata » 30 Сеп 2016, 19:11

Всички чекове трябва да са изключени на LED светлините. А това което изписва на таблото няма общо с чековете а просто ти показва какво е установил LCM-а. И ако са изключени чековете на светлините а не е изключено показанието на борда то борда няма да има какво да показва по отношение на изключените чекове.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 15.11.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E39, Z3, E36
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Сложно е!

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от Suprpecko » 21 Дек 2016, 16:57

Колеги,някой може ли да качи пак схемата за сързване на стоповете или да мие прати на ЛС.Ще си монтирам фвйс лифт хела на е93 1997г.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от gentata » 23 Дек 2016, 0:35

:OT:
Suprpecko написа:Колеги,някой може ли да качи пак схемата за сързване на стоповете или да мие прати на ЛС.Ще си монтирам фвйс лифт хела на е93 1997г.

На някой май не му се чете какво е писано.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 27.10.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 525 TDS
Детайли за колата: 525 TDS 99G.

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от niki lazarov » 15 Фев 2017, 14:27

схема за комби стопове валео как да ги свьржа за седан има но за комби не намирам мерси.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от Nickelback » 03 Юни 2017, 12:32

Някой опитвал ли е да подмени дефектирали светодиоди на светловодите на фейслифтови стопове?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 380
Регистриран на: 19.12.2004
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 98' е39 520i
Мечтае да кара: V8

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от ДаниД » 03 Фев 2018, 11:01

Здравейте, може ли някой да качи работеща схема, изчетох цялата тема но не видях да има 100% работеща схема за свързването, имам баластите, не съм сигурен колко работят, но и след слагането на резистори габаритите премигват
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от KUMHO » 05 Фев 2018, 15:51

ДаниД написа:Здравейте, може ли някой да качи работеща схема, изчетох цялата тема но не видях да има 100% работеща схема за свързването, имам баластите, не съм сигурен колко работят, но и след слагането на резистори габаритите премигват


Кодирай лайт модула с нцс за Лед стопове....ако нямаш тази опция спри чека на задния габарит :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от Hristo » 07 Юли 2019, 15:09

От прочетеното стигам до извода, че за пре-фейсова е39 най -добре е да се търси ретрофит сет на хела, който си върви с букси и баласти. Няма блъскане с чук по купето, само няколко дупки евентуално. С баластите ще работи и с лцм 2.
Аз обаче съм с лцм3 и мога да го кодирам за лед задни светлини. Въпросът е дали ретрофит хелата понася да бъде управлявана от лцм-3 директно без баласти, ако ги откача. Ще трябва ли да се модифицира нещо по буксите и баластите, понеже буксите са с разклонения за баластите, а на фейслифта са директно?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Фейс лифт стопове ъпгрейд?

Мнение от gentata » 07 Юли 2019, 22:34

Най-вероятно ще стане работата, но за да е сигурно какво правиш ще трябва да се сравни какво е направено вътре в ретрофит-стопа и фейсов такъв. Това за да е 100% сигурно.
Но ме съмнява да е има разлики в свързването на светодиодите и самите светодиоди в двата вида стопове.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook