BMW E39- автомобилът на старо!

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 12.01.2012
Мечтае да кара: BMW M5 f10 Бяло, BMW i8

Re: BMW E39- автомобилът на старо!

Мнение от rahonavis » 24 Мар 2013, 20:17

Много добра статия колега, научих много!

:OT: Само 1 въпрос - понеже имам 525TD, как мога да я преправя в TDS модификацията? Какво ми трябва, и каква е тая система за рециркулиране на газовете? :dunno: Иначе по двигателя на TDS има 1 радиатор повече, явно от турбото към въздушния филтър. Този вече съм го инсталирал ама не е като да имам TDS вече де... :/ Сигурно трябва да се препрограмира бордовия или...?

едно време отделя особено внимание и за това си има логично обяснение. От началото на производството до 2000 г. модификациите td и tds се оборудват с моторите М51 с работен обем 2.5 литра. Различават се само по наличието на система за рециркулация на отработените газове и няколко конски сили в мощността.


116 vs. 143, по-точно. Някой колега да знае случайно какво мога да направя по въпроса с трансформацията? Как да кача малко кончетата, само с чип? И дали този чип ще може изобщо да се сложи на TD, дали ще стане с чип за TDS? :roll: Мерси предварително.

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: BMW E39- автомобилът на старо!

Мнение от Bavarcho » 27 Мар 2013, 18:37

rahonavis написа:Много добра статия колега, научих много!

:OT: Само 1 въпрос - понеже имам 525TD, как мога да я преправя в TDS модификацията? Какво ми трябва, и каква е тая система за рециркулиране на газовете? :dunno: Иначе по двигателя на TDS има 1 радиатор повече, явно от турбото към въздушния филтър. Този вече съм го инсталирал ама не е като да имам TDS вече де... :/ Сигурно трябва да се препрограмира бордовия или...?

едно време отделя особено внимание и за това си има логично обяснение. От началото на производството до 2000 г. модификациите td и tds се оборудват с моторите М51 с работен обем 2.5 литра. Различават се само по наличието на система за рециркулация на отработените газове и няколко конски сили в мощността.


116 vs. 143, по-точно. Някой колега да знае случайно какво мога да направя по въпроса с трансформацията? Как да кача малко кончетата, само с чип? И дали този чип ще може изобщо да се сложи на TD, дали ще стане с чип за TDS? :roll: Мерси предварително.


Това е ЕГР-а той вкарва част от изгорелите газове за изгаряне още веднъж. Без него на мотора му е по-добре. ("диша" само чист въздух) За да вдигнаеш конски сили ти е нужно първо интеркулер (разбирам че си сложил) след което ремап при човек който разбира от това. (тук в форума има няколко такива)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 525
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39

Re: BMW E39- автомобилът на старо!

Мнение от Mitaka85 » 29 Мар 2013, 1:58

Сравнително добра статия но не всичко е точно така! Пример с продажбите и тн.

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: BMW E39- автомобилът на старо!

Мнение от boksioraE39 » 30 Мар 2013, 12:33

Ако може да се поправи обема на М62 който е 3.5/4.4L. :yes:
Иначе статията съм я чел преди доста време... Не всичко е точно така но когато е писана тези коли не са били на по 400-700к... та в тоя ред на мисли може да напишем още толкова редове за проблемите с Е39 което е абсолютно нормално за всичкия бой дето са отнесли... :yes:
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 2.12.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e 39 tds

Re: BMW E39- автомобилът на старо!

Мнение от anspa » 07 Апр 2013, 17:54

Статията е добра, като изключим някои технически неточности, за които е писано по-горе. Мисля, че наистина може да се пише още доста неща, но в такъв тип статии се описват масовите проблеми и недостатъци. Автомобил втора ръка се "променя" според грижите или липсата на такива от собственика му. Аз съм доволен от избора си на марка и модел, както и от избора си на доктор за колата ми- Никола - Sachs.
Желая на всички собственици на марката безаварийни километри и умната с газта.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 17.11.2011
Пол: Мъж

Re: BMW E39- автомобилът на старо!

Мнение от dradkov » 12 Сеп 2013, 16:38

Инфото е супер точно,мога да поздравя up-a и да кажа че това е един уникален и здрав автомобил.Е39 и 124-ката са най-споучливите коли(според мен)сравнявайки ги по здравина,качество,визия,возия и подръжка !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: BMW E39- автомобилът на старо!

Мнение от axel.folu » 09 Окт 2014, 0:09

Уникална е доста приятна за каране.Интересува ме 530 или 525 е по здрав

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: BMW E39- автомобилът на старо!

Мнение от Elesar74 » 09 Окт 2014, 8:58

Разликите между двата мотора не са някакви революционни, че да може да се направи такова сравнение.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: BMW E39- автомобилът на старо!

Мнение от axel.folu » 09 Окт 2014, 19:51

Elesar74 написа:Разликите между двата мотора не са някакви революционни, че да може да се направи такова сравнение.


Ясно благодаря :bowdown:

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 24.05.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Комбита
Мечтае да кара: Голе-е-еми комбита
Детайли за колата: E46 330xi Touring

Re: BMW E39- автомобилът на старо!

Мнение от TheRedOne » 25 Фев 2015, 16:26

Колеги, имам желание да докарам някое 540i отвъд Калотина, та в тая връзка искам да помоля някой с такава (ако е комби - още по-добре) от Варна да ме повози, та като тръгна да избирам да имам база за сравнение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 23.03.2007
Местоположение: София
Кара: Е39

Re: BMW E39- автомобилът на старо!

Мнение от FNC_VeNoM » 30 Май 2015, 16:45

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=9qnfvh Колеги дайте мнение че почти съм я купил
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е39 520/540
Мечтае да кара: Е39

Re: BMW E39- автомобилът на старо!

Мнение от Vacheto » 30 Май 2015, 16:57

Изглежда запазена, но няма много екстри. За парите си е идеална.
ИзображениеИзображениеИзображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: BMW E39- автомобилът на старо!

Мнение от c04 » 30 Май 2015, 18:34

Здравейте, колеги. За пръв път пиша, въпреки че отдавна чета :wave:. За колата,основано на мой наблюдения, мога да кажа, че изглежда добре.Фейслифта е малко съмнителен с тези лайсни, че не са в цвета на купето, но други неща говорят, че е фейс.Относно екстрите има такива, но не са всички възможни- напр. подгрев на седалките, парктроник, ел. задна щора...А и ако е 530 би трябвало да е 193 коня... Това от мен и късмет с покупката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 27.08.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ е39 2.0i
Мечтае да кара: Е38 4.4i

Re: BMW E39- автомобилът на старо!

Мнение от SHeRiFa » 31 Май 2015, 12:11

Задната М броня къде е отишла не се знае,но да с тези лайсни стой грозно,но не е болка за умиране,като цяло е добра,но трбява да се види на живо и да се закачи на диагностика.
Andare Dopo Dio!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 23.03.2007
Местоположение: София
Кара: Е39

Re: BMW E39- автомобилът на старо!

Мнение от FNC_VeNoM » 31 Май 2015, 12:19

закачането колега тегава работа закачих я ама не ми дава да влезна в компютъра само живи данни ми изкараНезнам защо така ако има чип примерно нещо да не и дава нз и аз
Другата която ми грабна окото е ето тази http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=9qtww6 "купе" :mhihi: обаче изглежда много добре
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook