Изкарване на 3.5мм аудио жак?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Каквото запали

Мнение от NAPSTERS » 20 Дек 2008, 20:49

чакам колегата да се обади, аз съм на линия 8)
когато умен човек спори с глупак, спорят двама глупаци.
http://www.vbox7.com/play:a44cbadb
Изображение
Изображение

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Мнение от Giorceto » 21 Дек 2008, 12:27

Това нещо предава само аудио сигнал нали.. без видео .. че гледам в началото на темата някой беше писал че е гледал нещо на навито.. което ми се струва невъзмжно :)
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 28.12.2007
Местоположение: Враца
Кара: e46

Мнение от karo_1 » 21 Дек 2008, 18:10

Giorceto написа:Това нещо предава само аудио сигнал нали.. без видео .. че гледам в началото на темата някой беше писал че е гледал нещо на навито.. което ми се струва невъзмжно :)


Мисля, че колегата беше писал, че вместо МП3 плеар е сложил МП4 или някъв на който може да се гледат клипове или филми, а само звука е от колоните.

Колеги, продължаваме да си чакаме снимките, че с тая касетка е умирачка!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Каквото запали

Мнение от NAPSTERS » 21 Дек 2008, 22:45

такааа... след като свалите радиото, има писано как става.
отваряте капака и отвивате винчетата на механиката за да я извадите.

след това се запояват на късо кабелчетата на следния ключ които се намира под механиката
Изображение

след това на мястото на двата фабрични кондензатора които махаме се заместват ц 1Мф неполярни като на крачетата които отиват към чипа(предусилвателя) се запояват ляв и десен канал, масата може да я запоите и на корпуса на тунера
[Изображение


Изображение


накрая сглобявате всичко по обратния ред и готово
Изображение
незнам как да го обясня по-подробно, ако някои има вапроси да пита ;)

Изображение

благодарности на колегата FKING без които нямаше да е вазможен снимковия матерял.

ВАЖНО: при колегите с БИЗНЕС РДС схемата е различна и там се правят други нешта които са доста по-лесни без да се налага укъсяване на ключове и смяна на кондензатори.

чакаме колега с такъв за изкарване на вход 3,5мм за да има снимки и на този модел
когато умен човек спори с глупак, спорят двама глупаци.
http://www.vbox7.com/play:a44cbadb
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 12.11.2008
Местоположение: Бургас

Мнение от ALFA155Ts » 21 Дек 2008, 23:20

добре де моя кастофон е абсолютно същия не е бизнес рдс на точно това място където съм обградил (пред черната букса дето се закача платчицата от главата) има фабрични оставени 3 точки на едната пише R сиреч десен канал на другата L-ляв канал и още една 3-та точка има над тях там пише M-за масата защо е нужно да се подменят кондензатори и да се зема масата от корпуса като си има фабрични точки точно там..... само запояваш кабела на точките ляв десет канал и масата на точка М и това е ............ да не би моя да е друг чешит аз така и не го снимах виновен съм бях обещал на колегите....

Изображение
Последна промяна ALFA155Ts на 21 Дек 2008, 23:30, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Каквото запали

Мнение от NAPSTERS » 21 Дек 2008, 23:30

ALFA155Ts написа:добре де на моя кастофон на точно това място където съм обградил има фабрични оставени 3 точки на едната пише R сиреч десен канал на другата L-ляв канал и още една 3-та точка има над тях там пише M-за масата защо е нужно да се подменят кондензатори и да се зема масата от корпуса като си има фабрични точки точно там..... само запояваш кабела на точките ляв десет канал и масата на точка М и това е ............ да не би моя да е друг чешит аз така и не го снимах виновен съм бях обещал на колегите Изображение


незнам колега, но този няма нито точки нито обозначения, кондензаторите се подменят защото входа към предусилвателя трябва да е около 700 миливолта иначе започва да криви, а всички останали МП3-та и тн. подават сигнал над 1-волт защото изходите им излизат от краен усилвател.
когато умен човек спори с глупак, спорят двама глупаци.
http://www.vbox7.com/play:a44cbadb
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 12.11.2008
Местоположение: Бургас

Мнение от ALFA155Ts » 21 Дек 2008, 23:33

NAPSTERS написа:
ALFA155Ts написа:добре де на моя кастофон на точно това място където съм обградил има фабрични оставени 3 точки на едната пише R сиреч десен канал на другата L-ляв канал и още една 3-та точка има над тях там пише M-за масата защо е нужно да се подменят кондензатори и да се зема масата от корпуса като си има фабрични точки точно там..... само запояваш кабела на точките ляв десет канал и масата на точка М и това е ............ да не би моя да е друг чешит аз така и не го снимах виновен съм бях обещал на колегите Изображение


незнам колега, но този няма нито точки нито обозначения, кондензаторите се подменят защото входа към предусилвателя трябва да е около 700 миливолта иначе започва да криви, а всички останали МП3-та и тн. подават сигнал над 1-волт защото изходите им излизат от краен усилвател.
да разбирам те и аз първо бях го направил по твоя начин точно тъка но наистина звука беше пресилен после видях тези точки и такъв шамар си пляснах по челото ..... споко утре ще снимам моя и ще стане "белни" работата може да има някакви разлики в платките иначе касетофона е единтичен на външен вид...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 28.08.2007
Местоположение: София
Кара: Рейдж Ровър 4,4

Мнение от Mitaran » 22 Дек 2008, 9:15

господ здраве да ви дава и много палави секс робини по празниците а и след това ;) :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 21.11.2007
Местоположение: Свищов
Пол: Мъж
Кара: 7er

Мнение от twistermpm » 22 Дек 2008, 16:00

Евала на такива като вас, Господ здраве да ви дава... Айде да видим и от другия колега снимките и да правиме касетофона, че не се издържа вече:)))
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 21.11.2007
Местоположение: Свищов
Пол: Мъж
Кара: 7er

Мнение от twistermpm » 22 Дек 2008, 22:00

абре колеги сега разглобих касетофона BMW REVERSE RDS и като гледам нищо не пише по платката...по логиката на NAPSTERS трябва да запоя кабелите на мястото на кондензаторите оградени с 4ервено на първата снимка... а по логиката на ALFA155Ts на мястото на кондензаторите оградени със синьо пак на първата снимка... кажете сега със сигурност каде да ги запоявам, има ли значение от кабела каква дебелина е, защото този кабел който съм нагласил като го свържа към колоните на компа свирят малко по слабо отколкото техния им кабел.... а и още нещо на втората снимка тези ли са двете кабелчета които трябва да дам на късо (синия и кафевия) ИзображениеИзображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Каквото запали

Мнение от NAPSTERS » 23 Дек 2008, 21:50

twistermpm написа:абре колеги сега разглобих касетофона BMW REVERSE RDS и като гледам нищо не пише по платката...по логиката на NAPSTERS трябва да запоя кабелите на мястото на кондензаторите оградени с 4ервено на първата снимка... а по логиката на ALFA155Ts на мястото на кондензаторите оградени със синьо пак на първата снимка... кажете сега със сигурност каде да ги запоявам, има ли значение от кабела каква дебелина е, защото този кабел който съм нагласил като го свържа към колоните на компа свирят малко по слабо отколкото техния им кабел.... а и още нещо на втората снимка тези ли са двете кабелчета които трябва да дам на късо (синия и кафевия) ИзображениеИзображение



1. това са кондензаторите които се подменят
2. това са кабелите на ключа които се дават на късо
3. няма значение колко е дебел кабела , ние с колегата използвахме кабел от малки слушалки за МП3-ка.
когато умен човек спори с глупак, спорят двама глупаци.
http://www.vbox7.com/play:a44cbadb
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 28.12.2007
Местоположение: Враца
Кара: e46

Мнение от karo_1 » 27 Дек 2008, 15:03

Колега NAPSTERS, може ли да обясниш с думи как става работата при БИЗНЕС РДС, аз ще го направя и ще ти пратя снимки.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: F10

Мнение от Govando » 27 Дек 2008, 23:06

Колега, аз съм с бизнес рдс дай някакиви координати, пък и аз ще пусна снимки за останалите колеги, сигурен съм, че ще ти бъдем благодарни всички от сърце, че си ни отървал от фм трансмитерите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 28.12.2007
Местоположение: Враца
Кара: e46

Мнение от karo_1 » 27 Дек 2008, 23:47

Govando написа:Колега, аз съм с бизнес рдс дай някакиви координати, пък и аз ще пусна снимки за останалите колеги, сигурен съм, че ще ти бъдем благодарни всички от сърце, че си ни отървал от фм трансмитерите.


Виж на 1 страница има телефона на колегата НАПСТЕР. И после чакаме снимки, че днес аз разглобих моя касетофон (БИЗНЕС РДС) и май няма нищо общо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 28.12.2007
Местоположение: Враца
Кара: e46

Мнение от karo_1 » 30 Дек 2008, 14:31

NAPSTERS, ето снимки на платката на моя БИЗНЕС РДС, можеш ли по тях да кажеш кво да се прави, че оня ден залудо го разглабях.

Изображение
Изображение
Изображение

Извинявам се за качеството на снимките!!!

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook