подава си сама газ TDS от какво може да е !? РЕШЕНО

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: NesebaR-SF

Мнение от Ca_Ma » 30 Дек 2008, 9:49

асц-то не беше ли само на задните две колела, а дсц на 4-те колела
мисля че не е от гумите, вече ако отзад бяха 2 различни да но не са

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Мнение от anzak » 30 Дек 2008, 9:52

и в предните и задните ако има разлика е възможно да изключи асц-то ама тя му е малка разликата не вярвам да е от това

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Мнение от VRPerformance » 30 Дек 2008, 12:35

нее в гумите проблема,те нямат нищо общо,проблема му е свързан с подаване на газ,АСЦ-то отнема газ-та,единствено ЕКУ-то подава газта и в него е проблема :idea: :idea: :idea:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 24.12.2005
Местоположение: sofia

Мнение от maniakabg » 30 Дек 2008, 14:54

VRPerformance написа:нее в гумите проблема,те нямат нищо общо,проблема му е свързан с подаване на газ,АСЦ-то отнема газ-та,единствено ЕКУ-то подава газта и в него е проблема :idea: :idea: :idea:

е добре ако не е в асц-то проблема защо като го исключа спира да имам проблем и всичко си е ккато трябва и колата си върви и спира нормално !?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Мнение от VRPerformance » 30 Дек 2008, 15:07

maniakabg написа:
VRPerformance написа:нее в гумите проблема,те нямат нищо общо,проблема му е свързан с подаване на газ,АСЦ-то отнема газ-та,единствено ЕКУ-то подава газта и в него е проблема :idea: :idea: :idea:

е добре ако не е в асц-то проблема защо като го исключа спира да имам проблем и всичко си е ккато трябва и колата си върви и спира нормално !?
точно това забрах да напиша в предния си пост че точно като изключиш АСЦ-то ще ти спре проблема...отсега мога да ти кажа какво ще се случва и занапред ако продалжиш да караш така,ще почне дане можеш да изключваш и включваш АСЦ-то и проблема няма да го има,но няма да имаш АСЦ и лампичката му ще свети :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 24.12.2005
Местоположение: sofia

Мнение от maniakabg » 30 Дек 2008, 18:31

VRPerformance написа:
maniakabg написа:
VRPerformance написа:нее в гумите проблема,те нямат нищо общо,проблема му е свързан с подаване на газ,АСЦ-то отнема газ-та,единствено ЕКУ-то подава газта и в него е проблема :idea: :idea: :idea:

е добре ако не е в асц-то проблема защо като го исключа спира да имам проблем и всичко си е ккато трябва и колата си върви и спира нормално !?
точно това забрах да напиша в предния си пост че точно като изключиш АСЦ-то ще ти спре проблема...отсега мога да ти кажа какво ще се случва и занапред ако продалжиш да караш така,ще почне дане можеш да изключваш и включваш АСЦ-то и проблема няма да го има,но няма да имаш АСЦ и лампичката му ще свети :)

еми в случея какво да направа да си търса друг компютър ли !?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Мнение от VRPerformance » 30 Дек 2008, 20:36

не намери някои който да разбира в твоя град и да ти го ремонтира има проблем в него,има вероятност да може да се оправи...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 24.12.2005
Местоположение: sofia

Мнение от maniakabg » 03 Яну 2009, 17:43

VRPerformance написа:не намери някои който да разбира в твоя град и да ти го ремонтира има проблем в него,има вероятност да може да се оправи...

ще трябва добра диагностика но на няколко бях вече и не се оправя проблеми е секи вика по нещо за смяна къде може някои да ми помогне компететно че само пари за диагностика давам на кви ли не компютри я качвах и в bosh и къде ли не!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Мнение от VRPerformance » 03 Яну 2009, 17:58

е стига бе немойе ж софия никой дане може да я оправи :) пък и ти казах каде е проблема.... ако няма найстена такъв виж поне някои който може да ти обучи нов компютър към колата,или да махне имото на другия компютър,понеже няма начин да сложш друг само за проба,при тези коли всеки компютър си има имо което е обучено за твойта кола и си пали и работи само когато е на нея....абе много сложно го напрайх...с едно изречение вземи на някой твой със сащия мотор и върви при някой майстор който има мозък да ти накара неговия комп да тръгне на твойта кола,покарай малко и виж как е :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 24.12.2005
Местоположение: sofia

Мнение от maniakabg » 04 Яну 2009, 13:35

VRPerformance написа:е стига бе немойе ж софия никой дане може да я оправи :) пък и ти казах каде е проблема.... ако няма найстена такъв виж поне някои който може да ти обучи нов компютър към колата,или да махне имото на другия компютър,понеже няма начин да сложш друг само за проба,при тези коли всеки компютър си има имо което е обучено за твойта кола и си пали и работи само когато е на нея....абе много сложно го напрайх...с едно изречение вземи на някой твой със сащия мотор и върви при някой майстор който има мозък да ти накара неговия комп да тръгне на твойта кола,покарай малко и виж как е :)

странното е днеска го забелязах че ако не влиза в турбото тоест над 2000-2500 оборота не си дава сама газ само като я изръчкам..... ми тука поне аз незнам някои които може да го направи поне от тези 10-тина места на които ходих

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 388
Регистриран на: 25.03.2007
Местоположение: Варна

Мнение от emok » 04 Яну 2009, 16:59

Малко късничко се включвам , но мисля че мога да помогна. Аз имах същия проблем - когато дам рязко газ и колата се форсира докрай - успокоявах я като вкарам 4-та или 5-та и пусна съединителя(доста тъпо се чувствах).При мен се оправи след центровка на помпата. Разбрах го не от диагностики а след като ми сменяха гарнитури на ГНП - понеже течеше. При тази операция ГНП се разглобява и след това задължително и се прави центровка. След центровката форсирането изчезна. Оказа се че има логика - центровката на ГНП се прави като електронната глава се мести в посока към купето или към радиатора. Моята беше настроена на 1.8 - заводското е между 4 и 6 доколкото знам. направиха мия на на 3.5 или на 4 и проблема изчезна.
Чел съм постове на колеги който сами са си правили центровка и когато сместа е много богата и плочката е много към купето в момента който запалят колата и тя се форсира докрай. Надявам се да ти е от полза.
Доста кончета в един обор.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 24.12.2005
Местоположение: sofia

Мнение от maniakabg » 04 Яну 2009, 22:45

emok написа:Малко късничко се включвам , но мисля че мога да помогна. Аз имах същия проблем - когато дам рязко газ и колата се форсира докрай - успокоявах я като вкарам 4-та или 5-та и пусна съединителя(доста тъпо се чувствах).При мен се оправи след центровка на помпата. Разбрах го не от диагностики а след като ми сменяха гарнитури на ГНП - понеже течеше. При тази операция ГНП се разглобява и след това задължително и се прави центровка. След центровката форсирането изчезна. Оказа се че има логика - центровката на ГНП се прави като електронната глава се мести в посока към купето или към радиатора. Моята беше настроена на 1.8 - заводското е между 4 и 6 доколкото знам. направиха мия на на 3.5 или на 4 и проблема изчезна.
Чел съм постове на колеги който сами са си правили центровка и когато сместа е много богата и плочката е много към купето в момента който запалят колата и тя се форсира докрай. Надявам се да ти е от полза.

има логика колега в това което си написал и аз така мислих като тебе отидох в bosh service където всички казват че са добри нн сервиз и там ми казаха че помпата си работи добре и че не е разцентрована впръсквала си нормално !? но все пак някои да знае какво точно да мръдна на центровката да пробвам все пак че не е весело без асц-то мерси на всички отзова ли се дано най накрая я оправим заедно че в сервизите където ходих все друго ми говорат и не го оправят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 661
Регистриран на: 2.12.2006
Местоположение: София,Бургас
Пол: Мъж
Кара: x5 e70 3.0d,е46 318i

Мнение от zlobicar » 05 Яну 2009, 0:06

Не пипай сам помпата,след като не разбираш.Като съвет колега,не е толкова просто.
обичам BMW

ентусиаст
Аватар
Мнения: 867
Регистриран на: 21.02.2006
Местоположение: гр. Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: е34,е39, МL320, е70 4.8 и F 15

Мнение от маречков » 05 Яну 2009, 11:51

:mhihi: Я кажи с какви гуми си ??????? РАЗМЕР ТОЧЕН :!: , сега бързам, но довечера ще ти пиша - проблем нямаш с колата !
Да живее БЪЛГАРИЯ!

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 24.12.2005
Местоположение: sofia

Мнение от maniakabg » 05 Яну 2009, 13:15

маречков написа::mhihi: Я кажи с какви гуми си ??????? РАЗМЕР ТОЧЕН :!: , сега бързам, но довечера ще ти пиша - проблем нямаш с колата !

аз поназад в постовете бях написал задните са 235 45 17 предните 225 45 17 мисля че в интерес на истината след като смених гумите се получи така но не съм сигурен

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook