Борд. компютър за навигации с Андроид.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от valkov1989 » 15 Май 2018, 19:47

Аз да кажа за моя проблем с PDC-на някои е46(явно преди фейслифта но не е сигурно) колата не изпраща сигнал по ibus и затова не работи.А иначе имам друг въпрос-искам да активирам изпрати/посрещни до вкъщи но четох че трябва навигацията да е свързана към customer shutdown,но нито знам кой кабел къде да свържа нито за какво става въпрос.Някой наясно?

ентусиаст
Аватар

Мнение от PeReZ » 15 Май 2018, 20:59

Да, трябва да свържеш навигацията към consumer shutdown. Това при е39/е53 е червено-жълт кабел, но ще напиша какъв е със сигурност при Е46, когато седна на компютър, и къде може да бъде открит.
А за пдц-то, напълно възможно е да не се поддържа, но със сигурност може да се направи да сработи (някой друг кабел и подмяна на пдц модула). Но въпросът е доколко ти се занимава и харчи за тази функция. Аз ползвам камера за заден ход и пдц в приложението ми е непотребно.

ПП: при Е46 се свързвало реле. Нямам на разположение Е46 (а и възможност), за да видя за какво иде реч, но в wiki-то на приложението е описано, така че с достатъчно мерак ще стане би трябвало да стане.

Потребител
Аватар

Мнение от tegarkov » 16 Май 2018, 15:28

Здравейте колеги!
Имам едно въпросче, като пусна навито на erisin и ми се получава някакъв скрийн сървър щом потегля,в смисъл екрана заспива и ми показва само моментната скорост и следващата маневра. Явно това е някаква функция за безопастно шофиране,ама много ме дразни. И щом докосна екрана се появява картат на навито до следващите 2мин.когато пак заспива!!!
Не мога да я спра тази функция! Ако може някой да помогне с инфо ще съм много благодарен!!!

Потребител
Аватар

Мнение от valkov1989 » 16 Май 2018, 23:10

Това с релето за pdc-то ли е?А иначе в wiki на приложението гледам има много неща ама този немски...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Кара: BMW E39, 520i

Мнение от NewLine » 17 Май 2018, 12:29

@tegarkov, Въпросът не е много за тази тема и се надявам колегата PeReZ да ме извини за отговора тук, но опитай с опция в самата програма за навигация и намери менюто за скрийн сейвър и изключи опцията /махни отметката.
След това не би трябвало да заспива екрана, а да ти стои постоянно на картата.
Ако имам възможност по-късно, ще пусна точно пътя до съответната опция за скрийн сейвър.

Потребител
Аватар

Мнение от tegarkov » 17 Май 2018, 15:26

Колега New Line,благодаря за бързият отговор. Извинявам се,че тук пуснах запитването но предположих,че проблема е в настойките на самата навигация а не в програмата. Разцъках всички възможни опций,но може да съм пропуснал някое меню със отметки! Тази вечер пак ще си поиграя да видя къде е това меню със скрийн сървъра.

ентусиаст
Аватар

Мнение от PeReZ » 17 Май 2018, 16:07

Аз дори не бях видял поста на колегата, явно мозъкът ми е решил да ми спести офтопика, но няма да стане.
Колега, опитай с решението на NewLine и ако то не помогне, влез (с файл мениджър) в папка: iGO/ux и там ще видиш файл със следното (или подобно) име:
ari_Screensaver+HUD_zsiga68
Изтриваш го.

Потребител
Аватар

Мнение от tegarkov » 17 Май 2018, 16:35

Много благодаря за помоща колеги! Още веднъг се извинявам че поомазах темата на колегата!

Потребител
Аватар

Мнение от valkov1989 » 17 Май 2018, 23:24

И аз бях с този проблем и цъках всички настройки и накрая видях това:Изображение

ентусиаст
Аватар

Мнение от PeReZ » 18 Май 2018, 8:38

От тук го спираш еднократно, но следващия път пак се появява.
Но странно, че си си помислил, че колегата е толкова загубен, че не е видял бутона :lol: .

Потребител
Аватар
Кара: е39 523

Мнение от philip_vd » 18 Май 2018, 9:04

Здравейте колеги!
Може би и моят въпрос не е много за тази тема, но да попитам. Монтирах си в колата бмв е39 1997г. китайска навигация(андроид 7, платка рх3) на която инсталирах няколко рома за проба и я оставих на malaysk rom за сега :lol:. Инсталирах и няколко версии на mcu файловете, но при тези инсталации ми изчезна подсветката на всички копчетата на навигацията и се обърна посоката на копчетата за усилване на звука и търсенето на станциите на радиото. Подсветката я оправих лесно в менюто на factory настройките(даже има четири цвята и различни режими на светене), но посоката на въртенето на копчетата не успях. Ако някой се есблъсквал с подобен проблем моля да сподели.

ентусиаст
Аватар

Мнение от PeReZ » 18 Май 2018, 10:09

Посоката на въртене се определя от настройката: knob mode във factory settings.
Забележи как опция0 е обратното на опция1 и
опция2 е обратното на опция3.
В твоя случай просто трябва да избереш противоположната настройка на сегашната.
IMAG0940.jpg

А ако нямаш Knob mode настройка, ще ти трябва друго mcu.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар

Мнение от valkov1989 » 18 Май 2018, 11:54

PeReZ написа:От тук го спираш еднократно, но следващия път пак се появява.
Но странно, че си си помислил, че колегата е толкова загубен, че не е видял бутона :lol: .

Аз явно съм загубен защото не го видях доста дълго време

Потребител
Аватар
Кара: е39 523

Мнение от philip_vd » 18 Май 2018, 16:13

knob mode настройката ми беше настроена на четвъртия ред от горе надолу. След като я настроих на третия ред(2 10K/20K ADC Ports) се оправи и посоката на въртене на копчетата. :bchug:
Благодаря колега PeReZ за бързия отговор. :yes:

Предишна

Назад към E39