е39 520 - гасне като прехвърли на газ

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 29.10.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 520i
Мечтае да кара: 645ci
Детайли за колата: Бандитка

е39 520 - гасне като прехвърли на газ

Мнение от Kystantin » 31 Яну 2014, 10:47

Здравейте колеги,

От 2-3 дни имам проблем с любовта - паля на бензин, вдига си температурата и в момента, в който обърне на газ изгасва. Без пищене или каквото и да е.

Има достатъчно газ. Пробвах при -15, пробвах и при +5, но проблема си стои. Инжекциона е Романо.

Може ли да ми препоръчате газаджии във Варна, които имат софтуера и няма да ми загубят времето?

Мерси предварително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: е39 520 - гасне като прехвърли на газ

Мнение от ивчо » 31 Яну 2014, 11:53

Пуска ли газ въобще ?
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 29.10.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 520i
Мечтае да кара: 645ci
Детайли за колата: Бандитка

Re: е39 520 - гасне като прехвърли на газ

Мнение от Kystantin » 31 Яну 2014, 11:54

Според това, което виждам - не. Как да проверя със сигурност?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: е39 520 - гасне като прехвърли на газ

Мнение от red_bull92 » 31 Яну 2014, 14:50

Провери 2-те игли за оборотите в изпарителя, аз имам същия проблем и газаджията ми каза, че е счуяпена иглата за ниските обороти и като при теб като прехвърля на газ гасне. Пробвай с друг изпарител и ще запали на газ :yes:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 4.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 520i M52B20TU

Re: е39 520 - гасне като прехвърли на газ

Мнение от mishoval » 01 Фев 2014, 13:11

И при мене е така, като обръща от бензин на газ, падат оборотите и гасне. Трябва да подам газ при прехвърлянето, за да не загасне. Иначе на газ си върви нормално. Ходих на диагностика при добър газаджия, малко вдигна оборотите на празен ход, но продължава да го прави - пак ще ходя, да видим дали няма друга причина.


Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 M52 газов котлон
Мечтае да кара: колело на кило ракия

Re: е39 520 - гасне като прехвърли на газ

Мнение от dbanchev » 01 Фев 2014, 15:08

Аз съм брал ядове с гаснене от запушени филтри на газта, беше ми попаднал един компакт на газ наскоро, като обърне на газ ако не пипам педала притропваше и гаснеше гадта. Филтрите на 2те фази бяха задръстени яко с кал, смених ги и заспа...... Тия филтри на 8-10хиляди трябва да се сменят, че газта е под всякяква критика. Това мога дам като идея по повод проблема на колегата.......... :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 25.01.2015
Пол: Мъж
Кара: E36 316i / Е39 520i
Мечтае да кара: E34 с V8

Re: е39 520 - гасне като прехвърли на газ

Мнение от eXed0 » 19 Яну 2018, 0:01

Здравейте, колеги. Гледам темата е стара, но реших да не пускам нова, а да пиша тук. Имам същия проблем. Колата на бензин работи перфектно, без никакви проблеми. Преди няколко дни ми рециклираха рейката и сега на газ върви като на бензин. Само, че когато колата е студена, като загрее до 45 градуса и мине на газ няма празен ход и иска да гасне (в движение няма проблеми) . То направо си гасне ако не дам газ и на светофарите е много дразнещо, особено, когато има трафик :banghead: . Когато колата позагрее стабилно се оправя и няма проблеми с гаснене и празен ход. Филтъра за течна фаза е нов на ококо 50км, а този за газова фаза го смених, когато взех колата (не е на повече от 4000 км). Та вие имали ли сте такива проблеми и от какво се оказа при вас ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 14.02.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E39 520i

Re: е39 520 - гасне като прехвърли на газ

Мнение от kluna_ » 19 Яну 2018, 15:04

Провери си клапана на бутилката и този на изпарителя дали отварят или са се стопили бобините като на моята и пускаха по малко газ. Също така провери и датчика за разпределителните валове дали работи. без него газовия компютър не може,а на бензин работи по данни от коляновия датчик аварийно :bang: :yes: ..също ми се е случвало и това... успех
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 25.01.2015
Пол: Мъж
Кара: E36 316i / Е39 520i
Мечтае да кара: E34 с V8

Re: е39 520 - гасне като прехвърли на газ

Мнение от eXed0 » 20 Яну 2018, 21:13

kluna_ написа:Провери си клапана на бутилката и този на изпарителя дали отварят или са се стопили бобините като на моята и пускаха по малко газ. Също така провери и датчика за разпределителните валове дали работи. без него газовия компютър не може,а на бензин работи по данни от коляновия датчик аварийно :bang: :yes: ..също ми се е случвало и това... успех

Благодаря, колега. Изпарителя ми е нов, но на стария изпарител клапана беше отделен, а на новия е на самия изпарител и имам два клапана за газ отпред. Като вариант остава да проверим този на бутилката. Възможно ли е заради ламбда сондите дами прави такива мизерии, понеже на бензин няма никакви симптоми като завишен разход и неравномерен празен ход ? На диагностика като грешки излизат двете ламбда сонди само, но майстори ми казаха, че грешката била заради газта :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 17.06.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 530I
Мечтае да кара: E39 520I
Детайли за колата: Бавна

Re: е39 520 - гасне като прехвърли на газ

Мнение от Lumornistar » 20 Яну 2018, 23:56

Когато двигателя е студен, газовата инсталация (изпарител, маркучи, дюзи и т.н.) също са студени и съответно не прави същата горивна смес както при загрят двигател, предимно работи по-богато на студено, за да се избегне това, повечето софт-ове на газовите системи имат автоматично регулиране по температура на смесите, но ако е изключено или неправилно настроено, ще има проблем на студен двигател, а на топъл нещатата си идват на мястото и работи ОК. Нека газаджийте да я погледнат колата при студен двигател, когато прехвърля на газ, какви са горивните смеси, за да могат да направят правилната корекция по температура или да локализират ако има друг проблем, който се появява при не загрял двигател....

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook