Възможно ли е 4ип-тунинга да създаде проблеми?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 10.09.2006

Възможно ли е 4ип-тунинга да създаде проблеми?

Мнение от иван 525Д » 25 Дек 2006, 14:56

Претеснявам се за работата на двигателя 4увал съм от приатели 4е са имали проблеми с тунингован двигател.става дума за Е39!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 10.04.2006
Местоположение: Годеч / Берлин
Пол: Мъж

Re: Възможно ли е 4ип-тунинга да създаде проблеми?

Мнение от Brezel » 27 Дек 2006, 1:27

иван 525Д написа:Претеснявам се за работата на двигателя 4увал съм от приатели 4е са имали проблеми с тунингован двигател.става дума за Е39!


Зависи от чипа . Ако е добър нема да имаш ядове с години. Ако е скапан ще правиш мотора.
Kleinigkeiten sind es, die Perfektion ausmachen, aber Perfektion ist alles andere als eine Kleinigkeit.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 25.11.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0sd
Мечтае да кара: по често

Мнение от RuM6n » 27 Дек 2006, 22:53

Ако не те устройва как върви, продай го и си вземи 530д

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: тук-там

Мнение от МАЧКАТОР » 28 Дек 2006, 8:41

RuM6n написа:Ако не те устройва как върви, продай го и си вземи 530д
Или 535d :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 29.08.2006
Пол: Мъж
Кара: F01 750LI Xdrive

Мнение от jivko81 » 28 Дек 2006, 13:10


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 26.02.2006
Местоположение: Сан Андреас

Мнение от hienata » 30 Дек 2006, 19:33

По принцип чип тунинга си е риск, малко или много ти пипа електрониката на колата, преди време и аз бях решил да го правя - прочетох доста мнения в немските сайтове, и в крайна сметка отговорите се свеждаха до два - ако е ръчна скоростната ти кутия - слагай чип и не се притеснявай много.... шансовете да стане проблем са сравнително малко, но ако си автоматик - не се доближавай до подобно нещо - често свършва лошо подобно нещо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: тук-там

Мнение от МАЧКАТОР » 30 Дек 2006, 22:23

hienata написа:По принцип чип тунинга си е риск, малко или много ти пипа електрониката на колата, преди време и аз бях решил да го правя - прочетох доста мнения в немските сайтове, и в крайна сметка отговорите се свеждаха до два - ако е ръчна скоростната ти кутия - слагай чип и не се притеснявай много.... шансовете да стане проблем са сравнително малко, но ако си автоматик - не се доближавай до подобно нещо - често свършва лошо подобно нещо.
Аз вече 95000км. съм с чип и нищо не ми се е счупило, ни скорости ,ни ДВГ. това е доста тенденциозно :D Имам три дизела с чип и до сега не съм брал ядове, единият е Рено мастер :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 16.05.2005
Местоположение: София

Мнение от MaxMan » 30 Дек 2006, 23:16

Не дърпай Дявола за опашката. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: тук-там

Мнение от МАЧКАТОР » 31 Дек 2006, 10:39

MaxMan написа:Не дърпай Дявола за опашката. :mhihi:
Според мен всичко опира до дисциплина на каране, защото повечето хора след този вид тунинг много обичат да се отпускат и по един съвсем традиционен начин си трошат колите като кракът им е заварен за газта, просто повечето мощ увлича и често става белята :mhihi: Чиптунингът не означава непременно по-голяма максимална скорост , аз -лично го правя заради по-динамичните данни, с по-малко газ се кара,на повече мощност можеш да разчиташ при изпреварване, всичко това ме прави по-спокоен на път :D В повечето случаи това даже не е тунинг, а просто автомобила се изважда от златната среда ,в която среда се стреми да го вкара всеки производител, тоест-вредни емисии(екология), шум, вибрации, и чак на последно място идва ресурсът ;)

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook