Размер и местоположение на тонколони

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 19.08.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525dA
Мечтае да кара: BMW E39 M5

Размер и местоположение на тонколони

Мнение от audi_rulzzz » 01 Авг 2012, 15:27

Здравейте колеги.Ползвах търсачката но не успях да намеря това което ме интересуваше.Та интересува ме какви като размер (в сантиметри) и къде се намират тонколоните при Е39?Благодаря предварително

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 139
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 520d

Re: Размер и местоположение на тонколони

Мнение от popov_chris » 07 Авг 2012, 11:31

Ситуацията в предната част е следната: На всяка от предните врати имаш по една 13см. колона в удължена кутия (акустика) и една пищялка отгоре в предния ъгъл до стъклото. Чувал съм, но не знам дали е вярно е че има бас под мокета някъде - така ми казаха в един сервиз за такава техника.
Отзад под задната кора има 2 колони от двете страни пак по 13см. в акустични кутии.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Размер и местоположение на тонколони

Мнение от deyan-enchev » 07 Авг 2012, 16:33

Ами зависи с какво оборудване е автомобила.

При мен няма 6 както си описал, а са 10.

По 3 във всяка предна врата и по 2 във всяка задна.
Размерите им не ги знам :)
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Размер и местоположение на тонколони

Мнение от gentata » 07 Авг 2012, 16:55

В предните врати са по 3 - Hi, Mid, Midbass, в задните врати има само по един средночестотен (Mid) намира се в предната част на лайсната под прозореца. Отзад са останалите два като в зависимост дали е комби се намират на тавана в багажника или на задната кора (под прозореца). Тези говорители за същите като в предните врати - Midbass. Ако е с profesional DSP има и subwoofer местоположението на който пак зависи от това дали е комби или не. При комбито се намира отзад в дясно над акумулатора а при седана е под задната кора в багажника (под прозореца). Говорителите в предните врати са двунамотачни ако има и телефон колата. Има и разлика в импедансите на говорителите в зависимост от това дали има DSP или не. В зависимост от това какво е оборудването на колата може да ги няма някои от говорителите (Mid-овете и subwoofer-a).
:driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Размер и местоположение на тонколони

Мнение от anttonev » 19 Мар 2014, 17:17

Понеже не ми свири преден десен, нискочестотен говорител, да търся втора употреба такъв или да взема 2 нови говорителя и да сменя и левия? Е39 комбаин, със суббуфер над акумулатора. Това нямам представа как се води като конфигурация. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Размер и местоположение на тонколони

Мнение от Хрuсто » 08 Авг 2017, 19:42

Хайде да повдигна темата. Става дума за комби със субуфер в багажника и телефон(явно има значение). Та озвучението му е под всяка критика и ако ще я карам тая кола ще се мисли ново аудио. Предните говорители ми стана ясно, че са 13см, а колко сантиметра са тези на тавана и в субуфера? Също така как е устроена системата? Субуфера от къде се захранва, със собствено стъпало ли е, ако е със собствено, то да не захранва и други говорители(тези на тавана)? Ако го изкормя този "буфер" ще мога ли да ползвам сигнала му за да подам сигнал на афтърмаркет стъпало и бас каса?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Размер и местоположение на тонколони

Мнение от gentata » 09 Авг 2017, 20:35

Щом имаш subwoofer над акумулатора най-вероятно си с DSP или HI-FI (не съм сигурен в този случай има ли subwoofer). Ако си с DSP за всеки един високоговорител в колата има отделно стъпало. Погледни в ляво в багажника какъв е усилвателя, черен алуминиев или бял алуминиев. Усилвателя е най-близо до калника (външния панел).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 23.04.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530I M sport
Мечтае да кара: //M5
Детайли за колата: Saloon Manual Transmission

Re: Размер и местоположение на тонколони

Мнение от g_dobreff » 10 Авг 2017, 8:59

anttonev написа:Понеже не ми свири преден десен, нискочестотен говорител, да търся втора употреба такъв или да взема 2 нови говорителя и да сменя и левия? Е39 комбаин, със суббуфер над акумулатора. Това нямам представа как се води като конфигурация. :bchug:


Имах проблем със шофьорския мидбас. Колата е с ДСП. 99.9% заминал канал на усилвателя.
Поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Размер и местоположение на тонколони

Мнение от Хрuсто » 12 Авг 2017, 19:08

След чейнджъра имам само нещо сиво оребрено, предполагам за това ме питаш?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Размер и местоположение на тонколони

Мнение от Хрuсто » 22 Окт 2017, 14:29

Ъп.
Ще бъда благодарен ако някой се включи и каже дали мога да изкормя смотания суб(нокия) и на негово място сложа афрърмаркет.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Размер и местоположение на тонколони

Мнение от gentata » 22 Окт 2017, 15:37

Колата ти е с HiFi не DSP. Но всичко също е закарано при усилвателя в ляво (сивото оребрено зад CDC).
За да ти хареса резултата след смяна на говорители не е достатъчна само смяната на самите говорители, доста по-голяма е заигравката. Има писано из форума по въпроса и тук в Е39 и в аудио-раздела има и теми из разни други форуми със снимки, размери и конкретни модели говорители. Става въпрос за подмяна на всички озвичителни тела в колата в това число и кутиите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Размер и местоположение на тонколони

Мнение от Хрuсто » 22 Окт 2017, 16:28

Дай номер за да се чуем или да си драснем някой ред. Не искам нещо мега яко, а просто малко повечко бас и мисля, че с добавянето на една бас каса нещата ще ме задоволят. Обаче от къде да взема зигнал за афтърмаркет усилвателя?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Размер и местоположение на тонколони

Мнение от gentata » 22 Окт 2017, 20:31

Най-лесния вариант е да вземеш сигнала от кабелите влизащи в суба, който ще махнеш. Remote-а от този на усилвателя, обикновенно е бяла жица, не съм сигурен в случая дали е така, ще трябва малко ровене в схеми и мерене.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Размер и местоположение на тонколони

Мнение от Хрuсто » 23 Окт 2017, 7:57

Това ми е идеята. Суба пасивен ли е или има усилвател в него? Ако има усилвател да не захранва говориелите на тавана? Remote ще го изровя от снопа, не е проблем да измисля и някакъв друг вариант.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Размер и местоположение на тонколони

Мнение от gentata » 23 Окт 2017, 12:55

Хрuсто написа:Това ми е идеята. Суба пасивен ли е или има усилвател в него? Ако има усилвател да не захранва говориелите на тавана? Remote ще го изровя от снопа, не е проблем да измисля и някакъв друг вариант.
Пасивен, усилвателя който кара колоните си го намерил.

Sent from my MX5 using Tapatalk

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook