ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Мнение от павката » 01 Апр 2008, 20:56

то хубу,че не са ви се отпрали задните мостове от купето,тия тампончета са ви бели кахъри и не ги чакайте съвсем да заминат
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 14.02.2007
Местоположение: София
Кара: C вратите

Мнение от BmwE46 » 01 Апр 2008, 21:30

И аз го имам тоя проблем като фкарам 1ва и тупка .. след което почва да вие дифа. но тфа е нормално ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 6.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 LCI 3.0d; E46 LCI 330i
Мечтае да кара: BMW

Мнение от cfk » 02 Апр 2008, 19:15

Мойта оня ден като я заслушах и тя се е разтупкала при първа и задна:evil: Та в крайна сметка има ли някой който да е сменил този тампон и да му е спряло тупкането, защото явно че при някои това не помага и може ли тампона да е единствения причинител

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: back to diesel(Ld)

Мнение от motor » 02 Апр 2008, 19:37

При мен всички тампони са здрави и си тупка пак. Някой ден ще сваля и предпазните ламарини и ще проверя карета, лагери и тн. ама на дали. Според мен тупа в дифа гадината и тва си е.
БЯЛ ЛЯП И КОЛАТА ПО ИНЕРЦИЯ(НА ГАС)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 3.03.2008
Местоположение: Стара Загора
Кара: Е46 2.0d 99'

Мнение от IvaN66 » 05 Апр 2008, 14:06

Аз смених задния тампон на диференциала и спря да тупка,поне засега:).Сложих на Лемфьордер-52лв е цената на дребно.

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 05 Апр 2008, 15:59

И странно че не тупка всеки път, поне при мен рядко се случва :dunno: Но както казва един приятел - няма чукане и тракане, има слаба музика :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Мнение от spower » 05 Апр 2008, 19:07

и при мен е така качих я на канал и тупкането спря забелязвам че като е студена тогажа го прави :(( развартях кардана ама нищо и така и не разбрах ,от къде е тоя звук да локализирам местото....
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 10.05.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 318
Мечтае да кара: Porsche Carrera.
Детайли за колата: най-хубавата :)

Мнение от Jamaika » 05 Апр 2008, 19:36

И моята кола, която купих преди 3 дена на старо тупка по същия начин.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 28.01.2008
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнение от Kostadinov » 05 Апр 2008, 21:39

И при мен го има същия проблем, само при 1ва обаче. Питах моя майстор, който не твърдя, че е голям специалист, но доста разбира и ми каза като започне да хлопа по силно идваш и сменяме каретата. Преди 2 седмици сменях диференциал и той ми показа два леки луфта от дифа към гумата( забравих как се казва тая част) но се усещат като се опиташ да въртиш гумата. Като сменя карета ще пиша.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Мнение от spower » 06 Апр 2008, 9:56

а колко струват тия карета
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 28.01.2008
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнение от Kostadinov » 07 Апр 2008, 23:02

около стотина лева, но не знам точно колко, утре ще питам и ако те интересува ще ти кажа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Мнение от spower » 08 Апр 2008, 8:42

да, ако може иначе снощи пак я качих на канала и се услушвах ама нищо по скоро шума идва от скоростната кутия при смяна на предавките :( но това прословуто тупкане го забелязах , че се появява като е студена колата покарм ли я малко спира да го прави ..
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 22.10.2007

Мнение от kali_2000 » 08 Апр 2008, 14:49

spower написа:да, ако може иначе снощи пак я качих на канала и се услушвах ама нищо по скоро шума идва от скоростната кутия при смяна на предавките :( но това прословуто тупкане го забелязах , че се появява като е студена колата покарм ли я малко спира да го прави ..


И при мен е така :confused:
Студена ли е тупка ,загрее ли няма го звука.Утре съм в сервиза за смяна на филтър н аклиматика и ще проверя и това и ще пиша отговор,защото е често срещан проблем пък като гледам диагнози много и се различни :help: :shock:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Мнение от spower » 09 Апр 2008, 15:34

супер айде Кали ще чакаме да видим какво ще кажат специалистите , че ако се налага да го сменям и аз тоя тампон
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 26.11.2007

Мнение от g3n40 » 09 Апр 2008, 20:35

Айде.... :) BMW :arrow: BMW ... сега си му понасяме ... и косурите...
Знам, че това е един от често срещаните проблеми на BMW ... истината е че много се дразня на всякакви такива чукания и тракания ... и искам да го оправя този проблем. Пичовете които ми обслужват колата ми казаха, че трябва да сменям Диференциал преди да взема решението, диференциал или да я продавам искам да чуя вашето мнение....
Та вкарвам леко много бавно на 1-ва и няма проблем реша ли обаче ряско да вкарам 1-ва и се чува тупкането от зад...
Прегледаха ми тампона за който става дума по горе ... но ми казаха, че са здрави тампоните и чукането се чува вътре в диференциала....
Незнам какво да правя ... :help:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook