ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от Драгослав » 23 Фев 2015, 11:53

Относно гуменото каре. Те не са ли две тези карета? Едно при скоростите,едно отзад?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от Gqbriel » 23 Фев 2015, 12:37

Драгослав написа:Относно гуменото каре. Те не са ли две тези карета? Едно при скоростите,едно отзад?


Не гуменото каре е само 1 - от кутията към кардана..

Отзад си е "метално" каре към дифа.
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от NGneer4eto » 23 Фев 2015, 20:04

SlipX написа:Ако е преди фейслифта не изключвайте и откъсването на задния мост от купето. При мен беше това.


А след фейслифта не се ли къса? По здраво ли е направено след фейса?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от Драгослав » 04 Мар 2015, 9:24

streetracing12 написа:
Драгослав написа:Не съм отстранил проблема все още. Един приятел с Е46 купе 323 наскоро смени висящия лагер и гуменото каре на кардана. Каза,че почти е изчезнало тупкането. В близко време ще си ги купя и ще ходя някъде да ги сменят,въпреки ,че вече в три сервиза,включително дару кар ,казват че са здрави.

+1 и от мен след смяна на каре на кардана и висящ лагер разликата е огромна.Като свалихме карето беше цялото разбито и на конци


Смених гуменото каре и висящия лагер.Ефект никакъв. Оказа се,че карето и лагера на колата са си перфектни,оригинални,за разлика от тези които купих от форума за уж оригинални :( .,но поне сега си има оригинални резервни :D Оказа се че и кардана е нов. Майстора беше много изненадан от това,че кардана е сменян. Значи предният собственик на колата ми не ме е излъгал,че е сменял кардан,каре и всички видове тампони зареди това тупкане,което при мен не е при включване на първа,а само когато отпусна по резко съединителя. Вече спирам да ходя по майстори и да сменям здрави неща. И в дару кар ми дадоха този съвет.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от streetracing12 » 04 Мар 2015, 10:42

Драгослав написа:
streetracing12 написа:
Драгослав написа:Не съм отстранил проблема все още. Един приятел с Е46 купе 323 наскоро смени висящия лагер и гуменото каре на кардана. Каза,че почти е изчезнало тупкането. В близко време ще си ги купя и ще ходя някъде да ги сменят,въпреки ,че вече в три сервиза,включително дару кар ,казват че са здрави.

+1 и от мен след смяна на каре на кардана и висящ лагер разликата е огромна.Като свалихме карето беше цялото разбито и на конци


Смених гуменото каре и висящия лагер.Ефект никакъв. Оказа се,че карето и лагера на колата са си перфектни,оригинални,за разлика от тези които купих от форума за уж оригинални :( .,но поне сега си има оригинални резервни :D Оказа се че и кардана е нов. Майстора беше много изненадан от това,че кардана е сменян. Значи предният собственик на колата ми не ме е излъгал,че е сменял кардан,каре и всички видове тампони зареди това тупкане,което при мен не е при включване на първа,а само когато отпусна по резко съединителя. Вече спирам да ходя по майстори и да сменям здрави неща. И в дару кар ми дадоха този съвет.


Сменял ли си 2та тампона на диференцила.. ? Не този централния а малките ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от Драгослав » 04 Мар 2015, 11:16

Не съм ги сменял тях точно. В три сервиза казаха че са здрави,но се замислям те дали се виждат без да е свален дифа?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от streetracing12 » 04 Мар 2015, 11:34

Драгослав написа:Не съм ги сменял тях точно. В три сервиза казаха че са здрави,но се замислям те дали се виждат без да е свален дифа?


Нямам идея дали се виждат без да е свален дифа.. аз сменях каре на кардана и ми казаха че 2та тампона са за смяна даже ги видях и аз...Взех си го от Дару за 70лв двата и края на седмицата ги сменям..

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 23.02.2015

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от codred » 29 Май 2015, 10:07

И аз имах много гадно тупкане при включване на 1 още преди да отпусна съединителя и на 2 пак се чуваше тупкане,смених задния тампон на дифа предните два изглеждаха в добро състояние,но тупкането си остана.В последствие видях че имам малка пукнатина на купето(около 1 см) на задния ляв тампон на магарето,затова я закарах на сервиз дами послилят купето на четирите места където се захваща магарето към купето, смених и четирите тампона на магарето и като си я взех за моя голяма радост вече бях без гадното тупкане в задницата :yes: :driving: ,незнам дали тампоните бяха проблема за тупкането или тази пукнатина на купето но важното е че си реших проблема.Ако някой от Варна го интересува каде ми я правиха да ми пише.

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 13.06.2013
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW 318d; E46;
Мечтае да кара: Mercedes

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от stas » 25 Юни 2015, 12:38

Колеги при мен се усеща туптене не при превключване на предавките, а при потегляне с умерена газ на първа, усеща се даже и на втора. Ако тръгна бавно нищо не се усеща.Потупва 4-5 пъти и това е всеки път при потегляне,все едно някой отзад удря по седалката с юмрук. Като чета из форума симптомите на заминали тампони на дифа са други. Някой има ли идея. Благодаря.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 12.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F30 335i
Мечтае да кара: M3 F80
Детайли за колата: ex:E46 325, E46 330i LCI, E92 330d, E90 330d LCI

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от R1d3r » 27 Юни 2015, 6:19

А сега де ;D При мен пък се случва като пусна по рязко съединителя при всички скорости... тея дни ще ходим в бокса да видим какво е и що е...

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 9.11.2014

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от himik » 27 Юни 2015, 22:40

Здравейте и от мен.

Имам 325xi автомат E46 facelift.
При мен се появи също някакво единично тупване, но не успях да открия някой с това тупкане.

Характеризирам го като тупкане при превключване от 2ра на 1ва. Засичам го точно, когато намалявам от 25km/h на 20km/h и се чува това тупване. Когато не съм натиснал спирачката рядко се появява. Като намалявам и превключа на N не се появява. Струва ми се, че го чувам или в средата на купето или отзад. Това тупкане като се включва първа и задна почти не го чувам.

Препоръчаха ми да сменя маслото на ск. кутия и го направих ефекта беше временен. После трихме адаптациите на ск. кутия пак ефект никакъв.

Сега ще погледна следните неща: тампон на дифа, висящ лагер, гумено каре, луфтове в дифа, откъснат мост от купето.

Някой да има други предложения?
Последна промяна himik на 28 Юни 2015, 17:18, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от Драгослав » 29 Юни 2015, 8:19

Вероятно това тропане ,което се чува от средата на колата,раздатка и скорости е от износени шлици между скоростите и раздатката и луфт в лагера на раздатката за предния кардан. На мен това ми казаха ,но без да е сваляно каквото и да е и да е локализиран проблема с точност. Аз имам малко съмнения в тампона на раздатката,въпреки че изглежда здрав и тампона на скоростната кутия. А нещото което съм установил лично е луфт в предния кардан. Хващам предния кардан,точно където излиза от раздатката и го въртя има около 2 см свободно въртене което е притеснително. В един сервиз ми казаха,че било нормално да има луфтове,но според мен си има износени неща. Лошото е че в вече няколко сервиза сякаш не желаят да се захванат с колата,плаши ги това 4х4. Ходих и в известни в форума сервизи без резултат. До сега съм сменил висящия лагер и карето на кардана без ефект,тампона на дифа не е пипан от мен,но изглежда напълно здрав,не е напукан.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 9.11.2014

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от himik » 29 Юни 2015, 13:42

Мерси за насоката. Ще го погленда :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 30.05.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e 46

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от Neoo » 24 Окт 2015, 21:29

Мога да добавя , че след смяна на маховик , съединител , гумено каре , и тампон на дифа резултата с тупкането беше нулев.Реших да сменя и диференциала и най накрая да се отърва от това досадно тупкане. Уви не ми се получи тупкането продължава , но при монтажа на дифа забелязохме при разкачени полуоски луфт във вътрешното каре на лявата полуоска .Луфта се усеща само ако полуоската е разкачена от дифа иначе луфт няма( в нормални граници е).Сега си търся здрава полуоска без луфтове и след смяна ще пиша! Всъщност знае ли някой дали може да се смени само вътрешното каре на полуоската и дали се продава ново таково?

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 28.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 320д

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от hristo91 » 10 Ное 2015, 0:49

Здравейте, колеги, включвам се и аз. При мен тупкането вече стана доста силно, особено при по-високо натоварване, чувам го на всички скорости от 1-ва до 5-та. Сменил съм висящ лагер, гумено каре, тампони на скоростите, тампон на дифа, бях скъсал и моста, та ми го кърпиха, уж подсилваха и т.н. Кардана ми е перфектен, дифа също, имам минимален луфт на едната полуоска, кръстатото каре също ми е здраво. Направо се побърках вече. Сутринта я изкарах от сервиза, не беше евтино, а подобрение няма. Утре пак ще ходя на сервиз.
Тупкането се чува съвсем най-отзад на колата, поне така ми се струва. При рязко сменяне от 1-ва на втора, на високи обороти, е нещо страшно, имам чувството, че ще си изгубя задния мост някъде. :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :dunno:
Никога не карай по-бързо, от колкото може да лети твоят ангел хранител !!!

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook