ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от luizov » 21 Юни 2017, 21:30

Abjabj написа:Здравейте , значи тупкането си го имам откакто съм купил автомобила, но последните месеци започна друг проблем при тръгване по нагорнище думка отзад , същото и при опит да завъртя гуми в смисъл пускам по рязко съединителя и почва да думка като ненормално, да гледам за тампони или проблема ми е по сериозен?


Точно същото думкане го имах аз преди години на един компакт е36 и беше от висящ лагер.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 19.08.2017
Пол: Мъж

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от GeorgiГого » 19 Авг 2017, 20:52

Здравейте колеги дайте мнение относно моя проблем. Става въпрос за Е46 136 к. Когато ускорявам от 3 та нагоре при по рязко подаване на газта се получава много силно тресене от към с.к. и кардана тази област, смених задния тампон на дифа висящите лагери също а карето съм го сменял преди около 3,4 месеца . Благодаря предварително

Изпратено от моят HUAWEI GRA-L09 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от VladiE » 21 Авг 2017, 10:03

Задното каре на кардана към диференциала причинява такива вибрации.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 9.11.2014

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от himik » 03 Сеп 2017, 17:51

При мен се оправи поне за сега (около месец) след като обнових софтуера на скоростната и двигателя.

himik написа:Здравейте и от мен.

Имам 325xi автомат E46 facelift.
При мен се появи също някакво единично тупване, но не успях да открия някой с това тупкане.

Характеризирам го като тупкане при превключване от 2ра на 1ва. Засичам го точно, когато намалявам от 25km/h на 20km/h и се чува това тупване. Когато не съм натиснал спирачката рядко се появява. Като намалявам и превключа на N не се появява. Струва ми се, че го чувам или в средата на купето или отзад. Това тупкане като се включва първа и задна почти не го чувам.

Препоръчаха ми да сменя маслото на ск. кутия и го направих ефекта беше временен. После трихме адаптациите на ск. кутия пак ефект никакъв.

Сега ще погледна следните неща: тампон на дифа, висящ лагер, гумено каре, луфтове в дифа, откъснат мост от купето.

Някой да има други предложения?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от iNfoster` » 16 Сеп 2017, 0:28

Колеги знам, че въпроса ми не е точно по-темата, но все пак ако може да ме насочите. Проблема е следния от известно време на сам се появи едно тресене и тупкане при ускорение. Усеща се отдолу точно под шофьорската седалка. И се усеща само на 1-ва и на 2-ра. Главно при подаване на пълна газ. Но някой път го прави и при нормално подаване на газ на 2-ра примерно.
Аз се съмнявам за висящ лагер или шарнирното съединение на кардана.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 17.03.2014
Кара: X3 E83 3.0I

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от mrtnslavchev » 18 Сеп 2017, 8:18

iNfoster` написа:Колеги знам, че въпроса ми не е точно по-темата, но все пак ако може да ме насочите. Проблема е следния от известно време на сам се появи едно тресене и тупкане при ускорение. Усеща се отдолу точно под шофьорската седалка. И се усеща само на 1-ва и на 2-ра. Главно при подаване на пълна газ. Но някой път го прави и при нормално подаване на газ на 2-ра примерно.
Аз се съмнявам за висящ лагер или шарнирното съединение на кардана.


Това е от гуменото каре на кардана. (връзката м/у кардана и скоростната кутия)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от iNfoster` » 18 Окт 2017, 20:02

mrtnslavchev написа:
iNfoster` написа:Колеги знам, че въпроса ми не е точно по-темата, но все пак ако може да ме насочите. Проблема е следния от известно време на сам се появи едно тресене и тупкане при ускорение. Усеща се отдолу точно под шофьорската седалка. И се усеща само на 1-ва и на 2-ра. Главно при подаване на пълна газ. Но някой път го прави и при нормално подаване на газ на 2-ра примерно.
Аз се съмнявам за висящ лагер или шарнирното съединение на кардана.


Това е от гуменото каре на кардана. (връзката м/у кардана и скоростната кутия)

Така ми казаха и в един сервиз + тампоните на скоростите. Мисълта ми това каре ще мога ли да го сменя сам, за да спестя някой лев от майстори?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 17.03.2014
Кара: X3 E83 3.0I

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от mrtnslavchev » 19 Окт 2017, 11:29

iNfoster` написа:
mrtnslavchev написа:
iNfoster` написа:Колеги знам, че въпроса ми не е точно по-темата, но все пак ако може да ме насочите. Проблема е следния от известно време на сам се появи едно тресене и тупкане при ускорение. Усеща се отдолу точно под шофьорската седалка. И се усеща само на 1-ва и на 2-ра. Главно при подаване на пълна газ. Но някой път го прави и при нормално подаване на газ на 2-ра примерно.
Аз се съмнявам за висящ лагер или шарнирното съединение на кардана.


Това е от гуменото каре на кардана. (връзката м/у кардана и скоростната кутия)

Така ми казаха и в един сервиз + тампоните на скоростите. Мисълта ми това каре ще мога ли да го сменя сам, за да спестя някой лев от майстори?




https://www.youtube.com/watch?v=8E5Mg9MX7C8

Е тоя грозния ще ти обясни (ако знаеш англ) :D (има доста клипове в youtube)

На клипа той сменя и кардана , затова сваля и генерацията. Но мисля ,че само за гуменото каре не е нужно да сваляш генерацията.

Също трябва да видиш новото гумено каре , дали има посока на монтаж и да я спазиш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от iNfoster` » 19 Окт 2017, 22:46

mrtnslavchev написа:
iNfoster` написа:
mrtnslavchev написа:
iNfoster` написа:Колеги знам, че въпроса ми не е точно по-темата, но все пак ако може да ме насочите. Проблема е следния от известно време на сам се появи едно тресене и тупкане при ускорение. Усеща се отдолу точно под шофьорската седалка. И се усеща само на 1-ва и на 2-ра. Главно при подаване на пълна газ. Но някой път го прави и при нормално подаване на газ на 2-ра примерно.
Аз се съмнявам за висящ лагер или шарнирното съединение на кардана.


Това е от гуменото каре на кардана. (връзката м/у кардана и скоростната кутия)

Така ми казаха и в един сервиз + тампоните на скоростите. Мисълта ми това каре ще мога ли да го сменя сам, за да спестя някой лев от майстори?




https://www.youtube.com/watch?v=8E5Mg9MX7C8

Е тоя грозния ще ти обясни (ако знаеш англ) :D (има доста клипове в youtube)

На клипа той сменя и кардана , затова сваля и генерацията. Но мисля ,че само за гуменото каре не е нужно да сваляш генерацията.

Също трябва да видиш новото гумено каре , дали има посока на монтаж и да я спазиш.

Благодаря колега, супер че показва как се сменят и тампоните на скоростите. Един приятел ми беше казвал, че ако се сваля кардана му се правел някакъв стенд преди да се качи има ли такова нещо, защото на мен ми струва безмислено това нещо. След като той само се разкача и закача отново.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 17.03.2014
Кара: X3 E83 3.0I

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от mrtnslavchev » 20 Окт 2017, 9:36

Благодаря колега, супер че показва как се сменят и тампоните на скоростите. Един приятел ми беше казвал, че ако се сваля кардана му се правел някакъв стенд преди да се качи има ли такова нещо, защото на мен ми струва безмислено това нещо. След като той само се разкача и закача отново.


Кардана е от 2 части. Ако се разделят 2-те части е хубаво да му се направи баланс (макар ,че има много колеги които не правят баланс дори и да са го разглобявали и нямат проблеми ) . Но ти трябва да го разкачиш само от скоростната кутия и при теб няма нужда.

И си купи хубаво гумено каре , понеже аз първия път сложих някакъв ментак и изкара 3000км

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от iNfoster` » 20 Окт 2017, 22:00

mrtnslavchev написа:
Благодаря колега, супер че показва как се сменят и тампоните на скоростите. Един приятел ми беше казвал, че ако се сваля кардана му се правел някакъв стенд преди да се качи има ли такова нещо, защото на мен ми струва безмислено това нещо. След като той само се разкача и закача отново.


Кардана е от 2 части. Ако се разделят 2-те части е хубаво да му се направи баланс (макар ,че има много колеги които не правят баланс дори и да са го разглобявали и нямат проблеми ) . Но ти трябва да го разкачиш само от скоростната кутия и при теб няма нужда.

И си купи хубаво гумено каре , понеже аз първия път сложих някакъв ментак и изкара 3000км

Благодаря колега, да ми препоръчаш някоя марка защото утре ще ходя да ги купувам. Аз съм се ориентирал към LEMFORDER или FEBI. Зависи от цената вече.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 17.03.2014
Кара: X3 E83 3.0I

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от mrtnslavchev » 23 Окт 2017, 14:35

iNfoster` написа:
mrtnslavchev написа:
Благодаря колега, супер че показва как се сменят и тампоните на скоростите. Един приятел ми беше казвал, че ако се сваля кардана му се правел някакъв стенд преди да се качи има ли такова нещо, защото на мен ми струва безмислено това нещо. След като той само се разкача и закача отново.


Кардана е от 2 части. Ако се разделят 2-те части е хубаво да му се направи баланс (макар ,че има много колеги които не правят баланс дори и да са го разглобявали и нямат проблеми ) . Но ти трябва да го разкачиш само от скоростната кутия и при теб няма нужда.

И си купи хубаво гумено каре , понеже аз първия път сложих някакъв ментак и изкара 3000км

Благодаря колега, да ми препоръчаш някоя марка защото утре ще ходя да ги купувам. Аз съм се ориентирал към LEMFORDER или FEBI. Зависи от цената вече.


Lemforder винаги.
Стига да намериш. Аз когато си търсех гумено каре , не успях да намеря на Lemforder и взех на Febi , но вече около 30-40к километра , няма проблем .

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 6.11.2017
Местоположение: плд
Пол: Мъж
Кара: 330ци

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от ancho0o » 08 Мар 2019, 12:08

Здравейте колеги :wave:
При мен се получава някъкъв шум, чувам го отзад отдясно.
Шумът е нещо от сорта на пукане, не метал в метал, не тупане, а пукане.
Получава се като сам на скорост можеби 1ва и 2ра(с автоматик съм), когато подам малко гас се чува вапросното *пук* и после, като отпусна газта пак се чува *пук*. Странно но шумът е само при подаване и отпускане на педала на гаста. Свалих всичко от багажника и го огледах да няма някои забравени инстроменти и пак се чува...
смятам да качвам някой маистор в колата да видим какво ще измисли. :roll: :roll: : )

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 13.06.2017
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: e46 316i
Мечтае да кара: ///М

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от milen_kisiov » 20 Мар 2019, 15:23

Ако този звук се чува по средата може да е или от тампони по диференциала, или гуменото каре. Ако е само отдясно и ако е преди фейслифта колата, може да е скъсано купе :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 15.09.2019
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 318i 118hp
Мечтае да кара: BMW E60
Детайли за колата: Комби

Re: ТУПКАНЕ ОТЗАД ПРИ ВКЛЮЧВАНЕ НА 1-ВА

Мнение от stoyan.rusev » 28 Сеп 2019, 14:13

Здравейте колеги, преди около месец си взех е46 комби 318i 118 к.с., забелязах глухото тупкане и послушах приятел, който има 330D да сменя споменатия тампон. Интересното е че при мен беше сложен някъкав сух тампон по думите на майстора, смених го с маслен пак по негови думи, но така и не изчезна тупкането. Та въпросами е възможнолие да е каре на кардана с лувт или да иска баланс на кардана? :banghead:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook