Е46 318и мени оборотите на празен ход?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 19.08.2010
Пол: Мъж

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от cHaunepucTa » 05 Юли 2013, 10:20

ilia1984 написа:
cHaunepucTa написа:Виж го, има си дата на производство и щампа БМВ, ако е оригинален.
Аз като тръгнах да сменям клапана майсторите ми казаха: Оригинален и никакъв друг!

Като почнете "оригинален" и си мисля някой имали си идея какво представлява този клапан :D BMW части не прави ако не знаете да ви кажа въпросният клапан е една пружинка и една мембранка и от жигула да "сложите" клапан пак ще работи аман вече от форумни "разбирачи" :dummy:


Вие се побъркахте бе хора :dunno:
Във всяка тема някой се заяжда с някой...кво ти пука на теб оригинален или не?
Казвам на колегата какво са ми казали, а ако жигулата има клапан на картерни газове, което ме съмнява и става на БМВ-то, що не вземеш да купуваш жигулски клапани на едро и да ги продаваш? Ще забогатееш.

ЕДИТ:
То клапан от едно BMW на друго не става, той от жигула да слагаме...
ilia1984 написа:...аман вече от форумни "разбирачи" :dummy:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от vavilon » 05 Юли 2013, 10:58

ilia1984 написа:
cHaunepucTa написа:Виж го, има си дата на производство и щампа БМВ, ако е оригинален.
Аз като тръгнах да сменям клапана майсторите ми казаха: Оригинален и никакъв друг!

Като почнете "оригинален" и си мисля някой имали си идея какво представлява този клапан :D BMW части не прави ако не знаете да ви кажа въпросният клапан е една пружинка и една мембранка и от жигула да "сложите" клапан пак ще работи аман вече от форумни "разбирачи" :dummy:

:kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от oci » 05 Юли 2013, 22:22

vavilon написа:
ilia1984 написа:
cHaunepucTa написа:Виж го, има си дата на производство и щампа БМВ, ако е оригинален.
Аз като тръгнах да сменям клапана майсторите ми казаха: Оригинален и никакъв друг!

Като почнете "оригинален" и си мисля някой имали си идея какво представлява този клапан :D BMW части не прави ако не знаете да ви кажа въпросният клапан е една пружинка и една мембранка и от жигула да "сложите" клапан пак ще работи аман вече от форумни "разбирачи" :dummy:

:kuku:


той един пич разбирач, че не му се даваха 80 лв за този клапан колкото струва запуши клапана и маркуча го изкара отдолу точно като на жигулите дето пуши един маркуч под мотора, е найстина вършеше работа в случая ама нали караме уж БМВ-та :mhihi:
колкото и да струва този клапан все пак неоригинални ги има по 60 лв за М43 ако това не можем да си позволим тогава една жигула струва 300 лв още една за части и караш, ама зор да си с БМВ, па после като се счупи много скъпо.
Е това е мисленето на Бай Ганьо.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 16.03.2013

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от blekibleki » 08 Юли 2013, 22:45

Здравейте колеги,
Прегледах темата почти всички страници. При мен се появи много странен проблем на моето старо 318ци 118кс 1.9. Освен ниските обороти при студено палене и гаснене от време на време (с което свикнах) днес ми направи и много странна мизерия. Колата е загряла, карал съм около 10км в София без проблем и в един момента започва да ми държи 1500 оборота на празен ход. Върви с 30км/ч на втора предавка без да подавам газ. Спрях веднага и реших да подам на място до около 3000 оборота и виждам, че след това падат до 1200-1300 и стои така. Пуснах климатик при това положение за да видя какво ще стане и се изненадах,че паднаха с около 150 оборота, пак стои на около 1000. Изгасих и след 15 секунди запалих - ниски обороти - 500, като този път се държеше по зле от друг път и играеха много здраво - амплитуда около 100оборота. Подадох пак няколко пъти газ до 3000 и пускам рязко и на 4-5-тия път се оправи и остана на 800.
Та въпросът ми е тези високо обороти от къде ги измисли и то много стабилно си ги държеше...?
Това ми го направи преди 2 часа. Утре пак ще пиша как се е държала нацистката ми Хилда.
Забравих да кажа, че съм с газ и проблемът с ниските обороти ми го прави на бензин, а това с 1500 на празен ход е на газ.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 16.03.2013

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от blekibleki » 10 Юли 2013, 10:05

Втори ден колата е добре... в петък ще ходя до морето и малко се притеснявам да не ми излезе през носа това нещо с оборотите, но ще видим. Някакви съвети? Само още едно пояснение - колата няма разлика в динамиката преди, след и по време на проблема с високите обороти - върви си...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от lancerpor » 02 Дек 2013, 16:38

Малко да вдигна темата и аз. Работата е следната: При студена и загряла кола не ми тресът оборотите на място и колата си ускорява без да забива муцуни и т.н.т. Вечер започва леко поклащане на оборотите, но не при всеки престой на място... :paranoid: Миналата вечер имах път вечерта извънградско и когато изключих колата от скорост за да я пусна по инерция започна едно клатене от 900 до към 500 оборота. Не е искала да гасне, просто се усеща едно леко разтрисане като слезе до 500 оборота. Излиза, че предимно вечер ми ги праши тези шмекерии и имам чувството, ако се случи през деня, че е заради пуснатото парно и духалка към прозореца. Възможно ли е вечер да се получва от много студен и влажен въздух или заради пуснати много консуматори на ток? Градско ми дава около 11/100, а извън града по борд се върти межу 7,5-8,5 по борд в зависимост от начина на каране и терена.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от oci » 02 Дек 2013, 17:23

lancerpor написа:Малко да вдигна темата и аз. Работата е следната: При студена и загряла кола не ми тресът оборотите на място и колата си ускорява без да забива муцуни и т.н.т. Вечер започва леко поклащане на оборотите, но не при всеки престой на място... :paranoid: Миналата вечер имах път вечерта извънградско и когато изключих колата от скорост за да я пусна по инерция започна едно клатене от 900 до към 500 оборота. Не е искала да гасне, просто се усеща едно леко разтрисане като слезе до 500 оборота. Излиза, че предимно вечер ми ги праши тези шмекерии и имам чувството, ако се случи през деня, че е заради пуснатото парно и духалка към прозореца. Възможно ли е вечер да се получва от много студен и влажен въздух или заради пуснати много консуматори на ток? Градско ми дава около 11/100, а извън града по борд се върти межу 7,5-8,5 по борд в зависимост от начина на каране и терена.


това с М43 мотор ли е ако е така провери клапана и маркуча за картерни газове, или като запалиш колата и отвориш капачката за наливане на маслото дали прави вакум или подухва от там.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от (h)aman » 18 Дек 2013, 21:50

И на мен ми менеше оборотите когато я пусна по инерция с над 90км.ч., но ми светеше и чека и даваше грешка на ламбда сондата. Купих нова и спря да ги мени.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от Next » 23 Дек 2013, 8:09

И аз да се включа.
Това клатене и при мен се усеща от време на време като пусна по инерция заедно със спирачка има клатене на обороти и то само на бензин когато карам на газ не съм имал клатене на обороти.
Или си слагайте газово или не обръщайте внимания на оборотите :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 2.07.2010
Пол: Мъж
Кара: e46 318i 118hp; e30 324td 115hp

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от darko691 » 23 Дек 2013, 19:00

Аз имах същия проблем и се оказа че е този въпросния клапан за картерни гасове. Мембраната вътре му беше скъсана. Смених го днес и сега си работи колата многу добре без да мени оборотите на празен ход.
e2374a2f4184d34e51eb154fe65478888052c2413b51b5a67a58ec7b8db61cc7.jpg

191e8cfe5f78e0133a904931e2a314b4f602982b15b16359a6237c5dd6d75401.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 27.03.2013
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW E46

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от mopoto » 24 Фев 2014, 10:54

Малко да вдигна темата и аз. При мен проблема беше следният, когато колата загрееше и я освободиш от скорост оборотите падаха до 500 и започваше да тресе, но не е гаснела. След известно време светна и CHECK-а на таблото. Отидох на диагностика и показа ламбда сонда(бедна смес), изчистиха грешката покарах 40-50км. и пак светна и отидох пак да я закачат отново беше същата грешка, но майстора ми каза, че според него не е в ламбда сондата проблема и тази грешка е следствие на някакъв друг проблем и понеже беше петък след обед и нямаше как да я оставя за да търсят проблема къде си тръгнах. След малко четене на мнения из форума реших да порагледам под капака събота и неделя и да видя дали нещо ще ми направи впечатление защото да си кажа не разбирам много много от автомобили и така отварям капака събота сутринта гледам гледам и виждам че маркучът, който извежда маслените пари към клапана на картерните газове от едната страна съвсем малко е омаслил мотора и е увит с изолирбанд и си казах, че щом има изолирбанд не е както трябва да е! Отидох купих един нов маркуч и се разбрах с колегата OCI от форума да го смени и така в неделя когато свалихме маркуча няма как да ви опиша как изглеждаше, той направо се разпадаше когато го хванеш, вътре беше целия запушен и скъсан. Сменихме го, закачихме колата на компютъра и ламбда сондата започна да показва нормални стойности и за сега всичко изглежда нормално! Оборотите за момента не падат и не се клатят и се надявам това да е бил проблема! Дано да съм бил полезен на някой!

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: Пазарджик
Кара: BMW 323I E46

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от fabarth » 24 Мар 2014, 12:36

Колеги сутрин като запаля колата студена започна да държи 700-800 оборота, а не както преди 1000 например. Като карам на скорост в движение и пусна педала на газта все едно тръгва да гасне, в движение почна да държи 600 оборота. Някои да е имал подобен проблем? Също така да попитам този клапан на картерните газове лесно ли се сваля или трябва да се демонират колекторите отгоре?

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 23.12.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 318i

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от eXtr3m3r » 02 Яну 2015, 18:21

Здравейте комеги. От скоро съм собствник на bmw e46 318i touring. Проблема който имам е свързан с оборотите на колата. Колата има газов инжекцион. На газ и на бензин когато е загрял двигателя,след ускоряване (ням значение плавбо или бързо)
и освобождаваосвот скорост падат до към 500 и пак се вдигат до 800.другия проблем е при подаване на газ при празен ход, двигателя се разклаща сякаш е на 3 цилиндъра и няма се задавя преди да се изфорсира.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 8.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 318ci е46'01

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от Manuel » 09 Яну 2015, 9:01

Колеги да попитам от както съм взел колата като изключа от скорост понякога почват да падат оборотите, ама от днес като изключа от скорост почват да се вдигат, ако съм изключел на 2000 об. тя ги дига на 2500об. за 2-3 секунди и след това се оправят. Някакви идеи? :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 16.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е46 323 Ci
Мечтае да кара: BMW M6 "SONDERUMBAU" by ANDERSON GERMANY

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от Johnnie » 09 Яну 2015, 10:12

Manuel написа:Колеги да попитам от както съм взел колата като изключа от скорост понякога почват да падат оборотите, ама от днес като изключа от скорост почват да се вдигат, ако съм изключел на 2000 об. тя ги дига на 2500об. за 2-3 секунди и след това се оправят. Някакви идеи? :dunno:


Най безболезнено е да свалиш стъпковия мотор и да го почистиш.Ако няма промяна клапан картерни газове въпреки,че той прави проблеми само на ниските по принцип.Според мен е стъпков мотор.При колегата с газта най-вероятно газта ти дави автомобила.Аз имах такъв проблем и се оказа високо диференциално налягане на редуктора и колата се давеше.На място тръгваше да гасне направо.

Спорен ден.
Drive the emotion

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook