Е46 318и мени оборотите на празен ход?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 28.09.2009
Пол: Мъж
Кара: Колело и B58

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от julkata1 » 05 Мар 2015, 10:11

При мен проблема с оборотите се оказа откачен маркуч на картерната вентилация ако не се лъжа, ето за този става дума : Изображение

Спирачките ми се оправиха след смяна на вакум помпа + серво.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 24.09.2013
Пол: Мъж
Кара: Е60 530d

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от washky » 23 Май 2015, 21:38

Къде се намира тоя клапан за картерни газове на 46 м43б19, че полудявам вече от търсене........... :banghead:

ЕДИТ: Намерих я точно до купето се намира, лесно достъпна е, въпросът ми е, как без да я сменям мога да установя, че е тя проблема?
Мога ли да я сваля и проверя някак ?
Като махна капачката мотора пръска масло и духа, като приближа капачката си прави вакума...

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 30.05.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e 46

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от Neoo » 05 Май 2016, 23:23

Нещо което открих при моето М43б19ту ,при подаване на контакт натискам подгрева на задното стъкло и паля .След минута изключвам подгрева и нямам това пропадане на оборотите, колата държи една идея по високи обороти по време на движение и изключване от скорост ,но нормални при спиране на място при празен ход. Пусна ли подгрева след като запаля , оборотите при изключване от скорост рязко заиграват 500-700 няма оправия тресе си! Алтернатора го ремонтираха преди три месеца за 60 лв и си мисля че са му сменили само четките, май е ред на регулатора.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 17.07.2014
Местоположение: София, Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: FaceLift
Мечтае да кара: нещо по-бързо
Детайли за колата: тук там стъпва

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от Icaka-03 » 05 Авг 2016, 11:03

Привет на всички. Аз имам E46 318i `99г. и имам следния проблем - този клапан за кратерните газови ми съска и издиша и се чува осезаемо. Явно е сдал багажа и ще му дойде ред тия дни и на него. Обаче има и нещо друго, при студен двигател при първо палене, колата пали и директно гасне, докато не подам газ и тогава заработва. Искам да попитам дали може да има нещо общо с този клапан това или някъде другаде да търся проблема? Колата е с газов инжекцион и си пали първо на бензин. възможно ли е да се увеличи разхода на масло и да влияе на компресията на мотора, ако клапана за картерните газове е изтървал (чува се съскане от него и се усеща как духа от него)?

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 3.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 318CI
Мечтае да кара: е92

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от desislav88 » 18 Авг 2016, 22:29

От клапана е и провери маркуча към него най вероятно се е разложил :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 7.12.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 318I e46
Мечтае да кара: BMW M5 touring

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от tashev_1990 » 20 Авг 2016, 18:59

Icaka-03 написа:Привет на всички. Аз имам E46 318i `99г. и имам следния проблем - този клапан за кратерните газови ми съска и издиша и се чува осезаемо. Явно е сдал багажа и ще му дойде ред тия дни и на него. Обаче има и нещо друго, при студен двигател при първо палене, колата пали и директно гасне, докато не подам газ и тогава заработва. Искам да попитам дали може да има нещо общо с този клапан това или някъде другаде да търся проблема? Колата е с газов инжекцион и си пали първо на бензин. възможно ли е да се увеличи разхода на масло и да влияе на компресията на мотора, ако клапана за картерните газове е изтървал (чува се съскане от него и се усеща как духа от него)?



Не е от клапана аз вече го смених. Просто от време на време си го прави. Аз започвам да си мисля че е от стъпковия мотор който залепва ( вътре има едно подвижно ) в комбинация с дюзите които не се ползват като се кара на газ, (при тях се получава така нареченото "пикаене" което затруднява горенето.

Друг вариант ако ти го прави абсолютно винаги е да ти пада горивото ако има някъде от където да влиза въздух в хранителната система. (Малко вероятно)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 9.01.2014
Пол: Мъж

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от MpowerM » 16 Сеп 2016, 20:18

Здравейте изчетох всичките страници че даже и чуждестранните форуми търсих инфо,та какво се случи - е46 318 2000г ...проблема с оборотите няколко месеца отвреме на време от 800-900 отиде на 500 и отвреме на време като е топла паля я и тя гасне ако не и подам газ,подам и газ за няколко секунди и заспива...какво се случи днес паля колата тя гасне...отново паля и пак същото дори като подавам газ няколко минути,изчаках да загрее понеже съм с ГИ обърна на газ,да видя дали пък на бензин не прави проблем пак същото,пусна ли педала на газта колата умира, даже последното палене беше много трудно 5-6 сек въртя на стартер иначе пали от четвърт,тук много хора пишат погледни дали свисти и т.н но трябва да сложа една тухла на педала за да проверя...та идеята ми е дали на някой му се случвало да не може да държи изобщо обороти,като вечерта преди това минах 40-50 км с доста стопове и проблеми никакви,то се знае че ще има диагностики и много акъл от майстори,но все пак ако някой ме насочи ще съм му много благодарен,за да не ми се налага да сменявам каквото трябва и нетрябва като второто в повечето случай винаги не е малко :help: :help: :help:

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от valkov1989 » 26 Ное 2016, 16:46

Колеги при мен проблена е следния:оборотите претрисат много леко на стелката не се виждат но ги усещам по купето,гарнитурите ми протекоха,и като я паля студена пали след 2-3 секунди.Като отворя капачката на главата пръска масло навънка.Дали е клапана?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 2.06.2016
Местоположение: Свищов
Пол: Мъж
Кара: Bmw e46 318i
Мечтае да кара: Bmw ,най-вече v8 v12

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от Chelestinov » 08 Фев 2017, 22:01

Здравей те колеги и при мен се появи същия проблем отново
Първия път смених клапата за картерните газове и се реши проблема с оборотите ,носене появи пак смених маркучи за вакуума и се оправи проблема ,но след известно време се появи пак много рядко играят оборотите някой път даже едвам потегля колата тресе здравата и оборотомера играе доста но много рядко се случва и аз търся решения

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 30.05.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e 46

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от Neoo » 15 Фев 2017, 13:42

Нека да върнем тая темата с оборотите, за всички с двигатели м43б19ту: При проблем с оборотите и диагностиката нищо не показва, проверете клапана за картерни газове(при некоректна работа свисти), маркуча който го свързва с капака на клапаните(ако не се е разпаднал е пълен със нагар), следват вакумните маркучета които са точно пред мотора (винаги са сцепени) ,дърпа въздух и светва чека с грешка бедна смес, следва гофрирания маркуч който свързва дебитомера с дросела(много често се сцепва ), следва сваляне на тпс и сваляне на стъпковия мотор , почиства се (има много теми дори във форума на е 36) и се оглежда за пукнатини ( 100% от моторчетата бяха спукани когато търсих втора ръка) пукнатина та е от сраната на дросела не се ли свали не се вижда и си дърпа въздух подържа по ниски обороти по инерция и на дълъг път светва чека ( поне при мен на два пъти докато го хвана) , сваля се дросела и се измива с обесмаслител почистват се отворите за стъпковия мотор . Ако на диагностика колата ви е чиста като сълза (всичко е в параметри) извършвайки описаните от мен процедури ще се радвате на стабилни обороти на празен ход (при загрял двигател малко над 800) , но ще си остане това пропадане на оборотите когато изключвате от скорост при обороти между 1100-1500(движите се на скорост наближавате кръстовище вдигате крак от газта колата започва да намаля скороста освободите ли от скорост и оборотите са между 1100-1500 падат рязко до 600 и се вдигат веднага на 900, ако пък сте били на по високи обороти (примерно 1800) и изключите от скорост падат плавно до 1100 после 1000 , 900 и спрете ли на място стават малко над 800), незнам дали успях да го обесня , но до сега решение на проблема с пропадането на оборотите след изключване от скорост няма , поне никой не е писал , че го отсранил. На диагностиката на която ходих ми казаха , че този проблем го има само при Е46 , при Е 36 с близкия м43б18 такъв проблем не е имало. Поздрави на всички!

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.11.2016
Местоположение: варна

Re: Е46 318и мени оборотите на празен ход?

Мнение от radenko.d.d » 25 Мар 2017, 23:02

здравейте , колеги някой може ли да даде схема за Е46 компакт или N42B18 двигател , за стъпковия мотор , къде се намира и какво представлява?

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook