Катализатор

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 15.05.2007
Местоположение: Дружба ис дъ сити!

Катализатор

Мнение от NAUGHTY » 11 Юли 2007, 16:38

Имам проблем :(
Казаха ми,че е възможно катализатора да ми е запушен.Има ли начин да разбера дали е така?

Става дума за 320д,ако това е от значение.
ИзображениеИзображение
Някои оставят нещо след себе си само когато клекнат...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Мнение от Stanchev » 11 Юли 2007, 16:40

няма ли кой да ти го отпуши, колежке? :roll:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 15.05.2007
Местоположение: Дружба ис дъ сити!

Мнение от NAUGHTY » 11 Юли 2007, 18:27

Ами не... :confused:
Но и как да съм сигурна,че е запушен... :confused:
ИзображениеИзображение
Някои оставят нещо след себе си само когато клекнат...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 10.10.2005
Местоположение: софия

Мнение от versaceto » 11 Юли 2007, 18:29

А кой е сигурен,че ти е запушен? ;)
Отиди в някой сервиз за профилактика(без да им казваш нещо за катализатора,че кажеш ли им-здрав нездрав,сменят го :lol: )
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 2.02.2007

Мнение от ogit0 » 12 Юли 2007, 11:19

аз в момента се оръсих 600евро за 2-та катализатора защото умните ми маистори ми ги бяха махнали защото според тях бяха запушени ...и накрая излезна 4е няма нищо такова и ми се смъкна някои друг лев за тяхна сметка , единиа катализатор в М кар или Дару е кам 1100лв аз си ги взех от Германия защото наще тука много клатят , ако ти е запушен катализатора колата няма да върви като хората и ще вади пове4е пушак ако няма нищо такова с твоита кола не даваи на маистори да ти барат колата ! на мен отгоре на тва ми скъсаха и меката връзка като са ми махали катализаторите ............. :bang:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 15.05.2007
Местоположение: Дружба ис дъ сити!

Мнение от NAUGHTY » 12 Юли 2007, 13:27

Аз точно за това търся мнения по въпроса,за да не стане някоя излишна набутвация.
Какво точно имаш в предвид с "няма да върви като хората"?
ИзображениеИзображение
Някои оставят нещо след себе си само когато клекнат...

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 12 Юли 2007, 14:19

двата катализатора оригинални и нови 600 евро? мисля че е добра цената
никога през живота си, както всички българи, не съм си и помислял, че може да ми се наложи да купувам катализатори :shock: но това време наближава
За сега ако можеш да минеш технически преглед без тях, не мисля че има някакъв проблем за колата, единствено може би ще има проблем със звука

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 12 Юли 2007, 14:23

Попълни си в профила от кой град си, за да знаем с какво можем да сме ти полезни!

:idea: По принцип катализаторите се демонтират и едва тогава се разбира дали са запушени! В БГ ня ма кой да ги тества, защото трябва да закупи много скъпа апаратура, която няма да му се изплати. Махайки каталиката, колата олеква, мотора не се души и се развърта по-леко.
Аз моите 4 броя (!!!) ги махнах, но си ги запазих.
Успех!
8)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 383
Регистриран на: 12.03.2007
Местоположение: Пловдив

Мнение от Agande » 12 Юли 2007, 16:01

Привет колеги.
Лекичък :OT: . Полезно ли е да се махне катализатора на дизелите ? Какви са последствията освен многото чернилка която излиза отзад :mhihi:
Мерси в аванс
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 15.05.2007
Местоположение: Дружба ис дъ сити!

Мнение от NAUGHTY » 12 Юли 2007, 17:29

ICE написа:Попълни си в профила от кой град си, за да знаем с какво можем да сме ти полезни!
8)



От София съм.
Колкото до свалянето-това ми е ясно.На всичките ми коли до сега съм ги сваляла.Идеята ми беше да разбера дали е зле,без да го свалям,но както разбирам от мненията ви-явно няма начин :(
Тоталното сваляне е най-лесно,но съм чувала,че за дизела било препоръчително да си е с катализатор.Някой нещо в тази насока да знае...?
ИзображениеИзображение
Някои оставят нещо след себе си само когато клекнат...

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 12 Юли 2007, 17:53

По-добре се чувства без катализатор. Логично е - колата е по-отпушена
имаше теми за обратното налягане върху турбината, риска за нея при запушени катализатори и т.н. в които със сигурност има поне малко истина, проблема е че скоро ще ни задължат да караме само с катализатори както е в цяла Европа. Ако не ме беше страх от това давам 300лв в Крафт и сбогом на катализаторите

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 2.02.2007

Мнение от ogit0 » 13 Юли 2007, 18:27

при дизела е добре да има катализатор , първо 4е колата пуши и е много грозно , а другото е 4е се 4ува много турбото и мен този звук ме дразни защото преди да ми изгърми турбото се 4уваше пак по силно и сега този звук не ми е приатен ,а обратниа ефект да ти са запушени катализаторите ... БУМ НА ТУРБОТО .
Доколкото знам на турбото му дават да издържи м/у 200 000/300 000 км,добре е било на 200 000 да се смени , както като се сменя турбото да се сменят и катализаторите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 22.03.2006
Местоположение: Sofia

Re: Êàòàëèçàòîð

Мнение от VIRUSS » 14 Юли 2007, 7:30

NAUGHTY написа:Èìàì ïðîáëåì :(
Êàçàõà ìè,÷å å âúçìîæíî êàòàëèçàòîðà äà ìè å çàïóøåí.Èìà ëè íà÷èí äà ðàçáåðà äàëè å òàêà?

Ñòàâà äóìà çà 320ä,àêî òîâà å îò çíà÷åíèå.

Êîëàòà ñå êàðà íà ãàñ àíàëèçàòîð è òàêà ñå îïðåäåëÿ äàëè å íàðåä!!! :idea: :idea:


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Катализатор

Мнение от ivoo » 14 Юли 2007, 15:56

Статията е от в-к: СЕГА: От догодина ще се спират от движение автомобилите със свалени катализатори и тези, които замърсяват околната среда с вредни газове над допустимите норми. Това обяви вчера изпълнителният директор на агенция "Автомобилна администрация" Володя Киров и напомни, че от 1 януари влизат в сила промените в Наредба 32 на транспортното министерство за изискванията за емисиите вредни газове.
Според промените за произведените преди 1986 г. автомобили нормата за вредните емисии е 4.8% въглероден окис, а за произведените след 1986 г. - 3.5%, ако нямат катализатор. Всички автомобили, произведени след 1992 г., имат фабрични катализатори за вредни газове. По думите на Киров обаче не са редки случаите собственици им да демонтират устройствата. Тези коли също ще се спират от движение, докато катализаторите не се сложат отново.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 15.06.2007

318TDS

Мнение от nikibmwcompact » 11 Авг 2007, 14:33

аз си го свалих и от 1 година нема проблеми !!!! маьаи ги тиа буклуци

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook