филтър картерни газове

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: филтър картерни газове

Мнение от philipz » 17 Яну 2017, 12:10

Здравейте колеги :)


Предстои ми трета смяна на маслото ( демек 30 000 км пробег ) , като в самото начало смених и филтъра на картерните газове с оригинален , целия комплект от новия тип . Въпроса ми е да го сменям ли сега на 30к км , и вие кога го сменяте ? На какъв пробег е редно да се смени ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: филтър картерни газове

Мнение от pimpo » 17 Яну 2017, 15:46

Аз на моя н42б20 го смених на 30хил пробег и беше все още като нов(не знаех че предишния собственик го е сменил). Новия е вече на 40 хил и все още нямам проблем с него. Не знам при дизелите как е.
Най-добре ако имаш достъп до маркуча между клапана и всмукателния колектор, да го извадиш и видиш (пипнеш) отвътре дали е чист. Ако има наслоявания, може би е добре да помислиш за смяна на клапана. На моята този маркуч е все още абсолютно сух и чист отвътре след 40к пробег.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: филтър картерни газове

Мнение от Zagy » 18 Яну 2017, 10:45

Новият филтър е на принципа на утаяване - няма нужда да го сменяш. Ако искаш да си спокоен - отвори го и виж как е, може да го почистиш с някакъв обезмаслител.
Si non confectus, non reficiat.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 19.08.2016

Re: филтър картерни газове

Мнение от zilog » 18 Яну 2017, 11:54

Колеги,

При e46 320d 150 к.с. има ли нова и стара версия на клапана, тъй като мисля да го сменя със следващото обслужване и искам да взема по-новия?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: филтър картерни газове

Мнение от virtualchild » 18 Яну 2017, 14:48

Zagy написа:Новият филтър е на принципа на утаяване - няма нужда да го сменяш. Ако искаш да си спокоен - отвори го и виж как е, може да го почистиш с някакъв обезмаслител.


Сменя се колега дори и новия!
От личен опит:
Правеше облак при паркирана кола с голям наклон нагоре.
Предния ми също така вечен филтър беше на 50к.
След смяната нямаше вече проблем. :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: филтър картерни газове

Мнение от nikola59 » 18 Яну 2017, 16:56

zilog написа:Колеги,

При e46 320d 150 к.с. има ли нова и стара версия на клапана, тъй като мисля да го сменя със следващото обслужване и искам да взема по-новия?

Само новата версия. Това ти е клапана: Кат. номер 11127799224

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 29.06.2016
Пол: Мъж
Кара: 320д

Re: филтър картерни газове

Мнение от m0deren » 18 Яну 2017, 18:10

да споделя и аз нещо в което се съмнявам, колата е 320д 150к.с. след смяната на филтъра имам едно пушене точно в този сектор което се появява след като колата загрее. възможно ли е да не е правилен монтажа и опасно ли е. също така е и омаслено около него

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: филтър картерни газове

Мнение от vvasilev1 » 19 Яну 2017, 20:33

m0deren написа:да споделя и аз нещо в което се съмнявам, колата е 320д 150к.с. след смяната на филтъра имам едно пушене точно в този сектор което се появява след като колата загрее. възможно ли е да не е правилен монтажа и опасно ли е. също така е и омаслено около него


Оригинален БМВ филтър ли сложи или някое ментенце?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 29.06.2016
Пол: Мъж
Кара: 320д

Re: филтър картерни газове

Мнение от m0deren » 20 Яну 2017, 7:01

не съм сигурен дали е оригинален, но дадох около 90 лв за него, пластмасов а не хартиен. не казвам че е от там проблема но от там ми се струва че идва пушека не знам от къде другаде може да идва но е някъде около него.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: филтър картерни газове

Мнение от zvetiko » 20 Яну 2017, 9:17

m0deren написа:да споделя и аз нещо в което се съмнявам, колата е 320д 150к.с. след смяната на филтъра имам едно пушене точно в този сектор което се появява след като колата загрее. възможно ли е да не е правилен монтажа и опасно ли е. също така е и омаслено около него


Възможно е- гарнитурите са със сложна форма, влизат в канали и трябва добре да се нагласят предварително, стяга се с динамометричен ключ. Бях виждал една тема в Е90- колегата търсеше гарнитура втора ръка, защото неговата била защипана при смяната, пък не му се давали пари за друга гарнитура.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: филтър картерни газове

Мнение от laviatan » 20 Яну 2017, 10:38

На мен така в един "прехвален" сервиз ми смениха въпросния филтър картерни газове . Резултата след неправилния монтаж - всичко в масло ! След това друг колега / перфекционист/ го смени пак и вече всичко е както трябва :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 29.06.2016
Пол: Мъж
Кара: 320д

Re: филтър картерни газове

Мнение от m0deren » 20 Яну 2017, 19:25

laviatan написа:На мен така в един "прехвален" сервиз ми смениха въпросния филтър картерни газове . Резултата след неправилния монтаж - всичко в масло ! След това друг колега / перфекционист/ го смени пак и вече всичко е както трябва :yes:

а при тебе имаше ли лек пушек или само е омаслявало

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 29.06.2016
Пол: Мъж
Кара: 320д

Re: филтър картерни газове

Мнение от m0deren » 20 Яну 2017, 19:29

zvetiko написа:
m0deren написа:да споделя и аз нещо в което се съмнявам, колата е 320д 150к.с. след смяната на филтъра имам едно пушене точно в този сектор което се появява след като колата загрее. възможно ли е да не е правилен монтажа и опасно ли е. също така е и омаслено около него


Възможно е- гарнитурите са със сложна форма, влизат в канали и трябва добре да се нагласят предварително, стяга се с динамометричен ключ. Бях виждал една тема в Е90- колегата търсеше гарнитура втора ръка, защото неговата била защипана при смяната, пък не му се давали пари за друга гарнитура.


едва ли е от клуча колега, но съм съгласен че може да е от гарнитурата. но сега не му е времето да се прави този ремонт че е доста занимавка а времето е много студено, а колата не бих я оставил на майстор защото съм патил не веднъж предпочитам сам да си свърша работата. питането ми е това много ли е фатално за колата ако продължа да я карам докато се постопли времето като колата не се кара всеки ден. и също друго да споделя, че сега се сетих... след като загрее колата даже и през духалките на парното влиза този пушек когато колата е на място... много некомфортно

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: филтър картерни газове

Мнение от zvetiko » 21 Яну 2017, 11:13

m0deren написа:
zvetiko написа:
m0deren написа:да споделя и аз нещо в което се съмнявам, колата е 320д 150к.с. след смяната на филтъра имам едно пушене точно в този сектор което се появява след като колата загрее. възможно ли е да не е правилен монтажа и опасно ли е. също така е и омаслено около него


Възможно е- гарнитурите са със сложна форма, влизат в канали и трябва добре да се нагласят предварително, стяга се с динамометричен ключ. Бях виждал една тема в Е90- колегата търсеше гарнитура втора ръка, защото неговата била защипана при смяната, пък не му се давали пари за друга гарнитура.


едва ли е от клуча колега, но съм съгласен че може да е от гарнитурата. но сега не му е времето да се прави този ремонт че е доста занимавка а времето е много студено, а колата не бих я оставил на майстор защото съм патил не веднъж предпочитам сам да си свърша работата. питането ми е това много ли е фатално за колата ако продължа да я карам докато се постопли времето като колата не се кара всеки ден. и също друго да споделя, че сега се сетих... след като загрее колата даже и през духалките на парното влиза този пушек когато колата е на място... много некомфортно


Е, поне аз не бих могъл да затегна 4 винта с еднакво усилие, а това е важно за да "легне" правилно гарнитурата, но ти си знаеш. ;)
Пушека през духалките обикновено се дължи на теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните, което капе върху изпускателният колектор- може да провериш дали долният ръб на капака не е омаслен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: филтър картерни газове

Мнение от laviatan » 21 Яну 2017, 11:41

m0deren написа:
laviatan написа:На мен така в един "прехвален" сервиз ми смениха въпросния филтър картерни газове . Резултата след неправилния монтаж - всичко в масло ! След това друг колега / перфекционист/ го смени пак и вече всичко е както трябва :yes:

а при тебе имаше ли лек пушек или само е омаслявало

И двете бяха налице колега :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook