филтър картерни газове

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 27.01.2016
Пол: Мъж

Re: филтър картерни газове

Мнение от bmw320de46136конnn » 09 Фев 2016, 18:28

vvasilev1 написа:Няма нищо общо

Sent from my HTC One using Tapatalk



А какъв може да е проблема?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: филтър картерни газове

Мнение от vvasilev1 » 10 Фев 2016, 12:55

bmw320de46136конnn написа:
vvasilev1 написа:Няма нищо общо

Sent from my HTC One using Tapatalk



А какъв може да е проблема?


Вакуум и управление на турбината, самата турбина, дебитомер, ГНП?

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 27.01.2016
Пол: Мъж

Re: филтър картерни газове

Мнение от bmw320de46136конnn » 11 Фев 2016, 21:42

vvasilev1 написа:
bmw320de46136конnn написа:
vvasilev1 написа:Няма нищо общо

Sent from my HTC One using Tapatalk



А какъв може да е проблема?


Вакуум и управление на турбината, самата турбина, дебитомер, ГНП?



Благодаря ти за отговора ГНП е сменено преди два месеца надявам се да е дебитомера

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: филтър картерни газове

Мнение от vvasilev1 » 12 Фев 2016, 23:16

То може да е сменено, но по него има настройки, дето ако не са направени читаво се почват точно твоите главоболия.
Просто така да се гадае ... само хвърляме боб.
Ако си от София е пълно с хора дето могат да ти помогнат.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 18.06.2013
Пол: Мъж

Re: филтър картерни газове

Мнение от onroad » 27 Фев 2016, 12:32

Здравейте,

Има ли голяма разлика между оригиналния филтър на картерните газове и тези на други производители? Защото гледам, че се продават и такива на SWAG и Febi Bilstein на цена на половина от тази на оригиналния.

Благодаря предварително!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 19.04.2015
Пол: Мъж
Кара: по въздуха
Мечтае да кара: X5 с двигател реактивен

Re: филтър картерни газове

Мнение от gaidaroff » 28 Фев 2016, 10:30

onroad написа:Здравейте,

Има ли голяма разлика между оригиналния филтър на картерните газове и тези на други производители? Защото гледам, че се продават и такива на SWAG и Febi Bilstein на цена на половина от тази на оригиналния.

Благодаря предварително!


Колега, аз имах същите колебания, но за марката VAYCO, но се спрях на оригинален на BMW по простата причина, че човек, който се занимава с това ми препоръча да не правя компромис с това. Аз лично не виждам да има проблем да вземеш, който и да е от тези, който си избройл, особенно ако са от този вариант без гъбичката (филтърчето) вътре. Важното е да го вземеш комплект с корпуса (там има клапанче). Важното е частта да е с гарантиран произход! :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 16.07.2014
Местоположение: Tullamore
Пол: Мъж
Кара: F30 & E46
Мечтае да кара: Вoeing 787 Dreamliner

Re: филтър картерни газове

Мнение от SH3M37A » 10 Мар 2016, 6:26

Колеги имам въпрос . Понеже сменях масло и всички филтри , не успях да видя старото масло дали го папа колата . Но не знам ,защо на тази и сложих валволин ? Бях тръгнал да сменям термостата и филтъра на картерните газове ,но го забавих със седмица.
Днес когато махнах маркучите на турбото видях ,че от тръбите си тече масло :shock: вдигнах щеката и к*рец - беше малко над минимума :shock: :shock: :shock:
И веднага се светнах ,че филтъра ще е запушен и ще се сменя ,НО има ли вероятност грубо 800 грама да ми изхвърли поради запушен филтър на картерните газове за 1500 км ? Че маслото е пълен шит така е , утре ще купя кастрол еидж и ще го сменя на момента.
Колата не пуши изобщо дори и като я напъна . Но понякога имам чувството ,че е спъната на моменти .....

Моля за съвет ,
Колата е 320Д фейслифт 150 хп
Изображение
Изображение

Е36 - 1998
Е46 - 2003
F30 - 2016

За руснака всичко, което трябва да се прави с гаечен ключ по-малък от номер 24, си е чиста нано-технология!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 6.07.2016

Re: филтър картерни газове

Мнение от andonow86 » 30 Авг 2016, 19:22

Здравейте колеги,
аз имам друго питане дали има общо с картерния филтър, понеже имам изпарения бяла пара не мирише кой знае колко появява се рядко на моменти и то доста пара из под въздушния филтър на Е65 730d 231hp M57N 2005 face..., явно таи доста или знам ли, когато загася колата продължава изпарението дори видимо е повече, до един момент и спира около 5 минути, около картерния филтър е влажно, но пушека е по-надолу чак под въздушния филтър по цялата му дължина има една предпазителна ламарина между нея и флтъра излиза пушека, когато отворих картерния филтър видях че вътре има поставка за самото филтърче но филтър липсваше .. възможно ли е изпарението и оливането да е довело до това, и колко много би оляло? Утре ще пристигне капачката по рама е поръчван да се надявам, че е комплект с гарнитури и филтър ... компромисен вариант около 60лв мисля ще пиша дали има ефект и дали изпаренията са изчезнали. Поръчах компромисен понеже сега виждам темата и ми става ясно ..че може да дойде и без самото киче... че и пластмасово имало... :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: филтър картерни газове

Мнение от Kurtov » 05 Дек 2016, 16:12

Здравейте.

Искам да попитам филтърчето на картерните газове, когато го сменяха в сервиза смениха само филтърчето, а не цялото пластмасово тяло.
Проблем ли е това ?
Цялото ли трябва да се смени, или да съм спокоен ?
m57d30

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 3.02.2008
Местоположение: Бургас

Re: филтър картерни газове

Мнение от BMW740IL » 02 Яну 2017, 12:01

Здравейте ,искам да попитам на какво се дължи омасляването на тръбата от снимката. Може ли да е от клапана на картерните газове?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: филтър картерни газове

Мнение от vvasilev1 » 02 Яну 2017, 14:02

BMW740IL написа:Здравейте ,искам да попитам на какво се дължи омасляването на тръбата от снимката. Може ли да е от клапана на картерните газове?


Мисля, че по тази тръба се отвеждат за изгаряне точно парите сепарирани от "клапана" на картерните газове.
Нормално е да има малко мазно.
Този клапан ако не е сменян го смени с оригинален.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 3.02.2008
Местоположение: Бургас

Re: филтър картерни газове

Мнение от BMW740IL » 02 Яну 2017, 14:54

От кофти клапан може ли да олива във входа на турбото и да ми омаслява турбо пътищата?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: филтър картерни газове

Мнение от cmdkick » 02 Яну 2017, 19:51

BMW740IL написа:От кофти клапан може ли да олива във входа на турбото и да ми омаслява турбо пътищата?

Еми то точно това прави, по-попринцип.
Tires are evil - destroy them all ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 3.02.2008
Местоположение: Бургас

Re: филтър картерни газове

Мнение от BMW740IL » 02 Яну 2017, 22:22

Благодаря Ви колеги! Живи и здрави .
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 24.03.2013
Пол: Мъж
Кара: e46 320cd '05

Re: филтър картерни газове

Мнение от bad_pesho » 09 Яну 2017, 1:01

SH3M37A написа:Колеги имам въпрос . Понеже сменях масло и всички филтри , не успях да видя старото масло дали го папа колата . Но не знам ,защо на тази и сложих валволин ? Бях тръгнал да сменям термостата и филтъра на картерните газове ,но го забавих със седмица.
Днес когато махнах маркучите на турбото видях ,че от тръбите си тече масло :shock: вдигнах щеката и к*рец - беше малко над минимума :shock: :shock: :shock:
И веднага се светнах ,че филтъра ще е запушен и ще се сменя ,НО има ли вероятност грубо 800 грама да ми изхвърли поради запушен филтър на картерните газове за 1500 км ? Че маслото е пълен шит така е , утре ще купя кастрол еидж и ще го сменя на момента.
Колата не пуши изобщо дори и като я напъна . Но понякога имам чувството ,че е спъната на моменти .....

Моля за съвет ,
Колата е 320Д фейслифт 150 хп


Моята, като я взех, думкаше по 300-400 мл. масло на 200 км. заради филтъра за картерните газове. Обаче и пушеше много синьо. За тоя филтър не трябва да се чудиш - направо сменяй.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook