Демпферна шайба - проверявайте

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от NGneer4eto » 01 Апр 2017, 22:29

Kurtov написа:Здравейте.
Колата не изхвърля ремъци, не светят лампи и изобщо всичко е наред, но когато пусна климатика и се чува едно виене, което на моменти е доста силно, възможно ли е да е от демпферната шайба, или по-скоро ремъка на климатика ?


Колега дай, моля те, малко подробности за това виене, защото го има и при мен. Само и единствено на климатик. Като го изключа и веднага спира. Има го откакто имам колата. Преди се появяваше от време на време, а сега е почти постоянно, като на моменти тревожно се засилва. Климатикът работи перфектно, сменял съм демпферна шайба, ремъци, ролки, всичко. Фреонът е дозареждан миналата година. Сменях и лагер на компресора, заради лек луфт в лагера, но шумът си остана. Като че ли се чува някъде откъм таблото и като излезнеш отвън не се чува нищо. Шумът се променя паралелно с оборотите на двигателя. Търсих теми по въпроса, но намерих само една, чието решение при мен го изключвам - намалял фреон, тъй като след зареждане на точното количество, шумът пак се появяваше. Питах няколко хладилничари, но вдигат рамене. При теб такъв ли е шумът? Едно като ръмжене.
Дали е от демпферната шайба - почти 100% не е, тъй като и нея сменях. Преди и след това шумът си беше същият.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от Kurtov » 02 Апр 2017, 9:56

Здравей.
Да шумът е точно като ръмжене.
Ще се опитам да направя видеоклип и да го кача.
Ако е намалял фреона би трябвало да не може да охлажда колата, или бъркам ?
При мен си духа студено.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от kopi » 04 Апр 2017, 22:34

Съеденителя на помпата (ако има такъв) , това ми идва на ум :idea:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от philipz » 05 Апр 2017, 13:31

NGneer4eto написа:
Kurtov написа:Здравейте.
Колата не изхвърля ремъци, не светят лампи и изобщо всичко е наред, но когато пусна климатика и се чува едно виене, което на моменти е доста силно, възможно ли е да е от демпферната шайба, или по-скоро ремъка на климатика ?


Колега дай, моля те, малко подробности за това виене, защото го има и при мен. Само и единствено на климатик. Като го изключа и веднага спира. Има го откакто имам колата. Преди се появяваше от време на време, а сега е почти постоянно, като на моменти тревожно се засилва. Климатикът работи перфектно, сменял съм демпферна шайба, ремъци, ролки, всичко. Фреонът е дозареждан миналата година. Сменях и лагер на компресора, заради лек луфт в лагера, но шумът си остана. Като че ли се чува някъде откъм таблото и като излезнеш отвън не се чува нищо. Шумът се променя паралелно с оборотите на двигателя. Търсих теми по въпроса, но намерих само една, чието решение при мен го изключвам - намалял фреон, тъй като след зареждане на точното количество, шумът пак се появяваше. Питах няколко хладилничари, но вдигат рамене. При теб такъв ли е шумът? Едно като ръмжене.
Дали е от демпферната шайба - почти 100% не е, тъй като и нея сменях. Преди и след това шумът си беше същият.



Този шум и аз го имам , виене по-скоро . От климатичната инсталация е , по-конкретно от компресора , има механично износване в него и затова вие така , това ми обясниха момчетата , при които зареждам климатика. Когато заредя напролет фреона , разбира се и масло се долее в системата , се е пооправя , но пак си го има де . Най-вече при мен е от 1500-2500 оборота , след това не го чувам . Спра ли климатика , тишина , отвън нищо не се чува , в двигателния отсек също . Шано работа , ама му свикнах . Ако роди компресора , живи и здрави . Иначе климатика работи повече от добре :wave:

fyi Демпферна шайба чисто нова оригинална , ремъци и ролки също , но съм 100 % сигурен , че не е от това.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от Kurtov » 05 Апр 2017, 17:53

Аз не съм обслужвал нищо по тоя климатик. Колко масло събира ?
Поздрави.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от NGneer4eto » 05 Апр 2017, 21:36

Значи ще ида да проверят фреона и маслото. Не съм имал проблеми с работата на климатика, но явно си му идва времето. Благодаря за информацията!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от philipz » 06 Апр 2017, 23:14

NGneer4eto написа:Значи ще ида да проверят фреона и маслото. Не съм имал проблеми с работата на климатика, но явно си му идва времето. Благодаря за информацията!



Имай предвид , че всяка година трябва да се долива фреон и масло . Допустимите загуби са между 20 и 30 % , системата не е напълно затворена и е нормално . :yes:
Най-доброто време според мен е април - май месец , точно преди началото на : Ебааасиии Жегата :D :D :D :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от kopi » 09 Апр 2017, 8:34

Много добър призив, включвам се и аз - проверявайте си демпферните шайби! Моята я сменихме с Cordeco 80001103 и болтове 80004865 (40nM + 120 градуса), цена 395лв комплекта.
2017-04-08 17.31.59.jpg

2017-04-08 17.31.55.jpg

2017-04-08 17.31.50.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 14.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw
Мечтае да кара: М3,М4
Детайли за колата: Е46 320i
E36 316i

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от vasilzlatkov85 » 05 Юни 2017, 21:49

Добре при дизела има повече вибрации и затова д.шайби се прецакват по бързо,но при бензиновите двигатели как седят нещата,от толкова мнения,не прочетох някой да е сменял ,на бензинов двигател д.шайба?
При мен няма вибрация при палене или гасене,но въпреки това,като погледна д.шайбата има пукнатини на самата гума,с няколко майстори сме коментирали,че за първи път виждат на бензинов двигател, напукана д. шайба,така че и аз мисля да я сменям,най вероятно с ОЕМ.
Според мен няма нищо вечно,и рано или късно се сменя,за да не се берат ядове,някъде по път :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от nikola59 » 06 Юни 2017, 0:40

philipz написа:Имай предвид , че всяка година трябва да се долива фреон и масло . Допустимите загуби са между 20 и 30 % , системата не е напълно затворена и е нормално . :yes:
Най-доброто време според мен е април - май месец , точно преди началото на : Ебааасиии Жегата :D :D :D :D

Допустимите загуби са 5% на година ако всичко е нормално в системата - стана въпрос за допустимите загуби. Преди 2-3 седмици правих проверка на моя - две години не бях правил проверка - добави се само 67g. което е напълно в нормата.
Специално за 320D фейс количествата по разпечатката ми са: Gas: 680g., Oil: 15g., UV: 7g. (оцветителя и всичко друго си ги дозира самата машина)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от Maxmadness » 07 Юни 2017, 23:02

Maxmadness написа:
Maxmadness написа:
gugichamp написа:
Maximilian-E46 написа:

Номенклатурен номер : 11237805696
Описание : ДЕМФЕРНА ШАЙБА КОЛЯНОВ ВАЛ
Ед.цена (с ДДС) : 492.86 BGN
Има наличност

Дару Кар АД си запазва право за промени в цените


Номенклатурен номер : 11237805696
Описание : ДЕМПФЕР КОЛЯНОВ ВАЛ
Ед.цена (с ДДС) : 546.68 BGN
Има наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените

Добре е...като дойде време да я сменявам ще удари 800 лв :mrgreen:



Номенклатурен номер : 11237805696
Описание : ДЕМПФЕР КОЛЯНОВ ВАЛ
Ед.цена (с ДДС) : 618.43 BGN
Има наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените


Баси, цените на частите за тези коли, вместо да поевтиняват
стават по-скъпи...
Това не е справедливо :banghead: :ranting: :censored: :bang:


спокойно това е новата цена вече :

Номенклатурен номер : 11237805696
Описание : ДЕМПФЕР КОЛЯНОВ ВАЛ
Ед.цена (с ДДС) : 635.76 BGN
Има наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените


:mhihi: :mhihi: :mhihi: тия в Дару не са хора просто...




Номенклатурен номер : 11237805696
Описание : ДЕМПФЕР КОЛЯНОВ ВАЛ
Ед.цена (с ДДС) : 654.85 BGN
Има наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените

:mhihi: Аре честито

Интересно ми е..колко време ще продължавам да се цитирам с все по нови и по високи цени за тази шайба,тия от Дару кар СА СЕ ПОБЪРКАЛИ !

Номенклатурен номер : 11237805696
Описание : ДЕМПФЕР КОЛЯНОВ ВАЛ
Ед.цена (с ДДС) : 710.21 BGN :kuku: :kuku: :kuku: :kuku:
Има наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените

Ташака ташак,ама това което написах,че като дойде време да я сменявам ще удари 800лв...тогава го написах на ташак ама то натам отиват нещата - пълна свинщина !



:kuku:


Номенклатурен номер : 11237805696
Описание : ДЕМПФЕР КОЛЯНОВ ВАЛ #
Ед.цена (с ДДС) : 733.94 BGN
Има наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените



:mhihi: :mhihi:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от iNfoster` » 09 Юли 2017, 20:20

Колеги, от вчера започна една вибрация при палене и гасене. Особено при гасене е доста голяма. И не съм сигурен но си мисля, че от е от нея защото единия тампон на двигателя го смених преди месец. А другия беше здрав.. До колкото прочетох точно това прави този демфер когато тръгне да заминава..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от aktros » 03 Сеп 2017, 12:24

Здравейте колеги!!!!! имам 320д 150 фейска и от известно време започна да се чува едно претракване от към ремъците :help: колата несе чуваше , че работи в деня в който реших да сменя пистовия ремък . След слагането на новия и започна това ГАДНО почукване... почукването значително започва да намаля когато пусна климатика, извадих ремъка на климатика да пробвам без него пак си почуква!!!!!!!! при свалянето на пистовия ремък проверих за луфтове , обтяжната ролка , водната помпа и другите ролки също но нямаха проблеми само на водната помпа имаше лек но според мен няма как да е от нея. Единствено ме съмнява в тази ДЕМПФЕРНА ШАЙБА видимо е ок но като я хвана здраво с ръка и я разклатя се чува леко почукване Дали може шайбата видимо да е ок но да трака така :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от NGneer4eto » 04 Сеп 2017, 18:12

aktros написа:Здравейте колеги!!!!! имам 320д 150 фейска и от известно време започна да се чува едно претракване от към ремъците :help: колата несе чуваше , че работи в деня в който реших да сменя пистовия ремък . След слагането на новия и започна това ГАДНО почукване... почукването значително започва да намаля когато пусна климатика, извадих ремъка на климатика да пробвам без него пак си почуква!!!!!!!! при свалянето на пистовия ремък проверих за луфтове , обтяжната ролка , водната помпа и другите ролки също но нямаха проблеми само на водната помпа имаше лек но според мен няма как да е от нея. Единствено ме съмнява в тази ДЕМПФЕРНА ШАЙБА видимо е ок но като я хвана здраво с ръка и я разклатя се чува леко почукване Дали може шайбата видимо да е ок но да трака така :dunno:


Обикновено при повечето хора се оправя като сложат оригинален ремък, но не е излишно да си провериш шайбата, ако не си я сменял.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 4.01.2012
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: BMW e36 320i Coupe, BMW e46 ci
Детайли за колата: шест цилиндров звяр

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от NoMoreRules » 27 Окт 2017, 21:26

Колеги извинявам се за малко глупавия въпрос, но от скоро съм с е46.
Та да ви питам има ли демпферна шайба двигател м43б19 понеже имам след 3000 оборота едно леко тракане от към двигателя и проверявам едно по едно всичко?
Изображение
Само че едно е да отворят талона с 316,а под капака ония туч м50, дето и кьорав да си пак ще го чуеш :mhihi:


ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook