Автомат 5L40e въпроси

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Автомат 5L40e въпроси

Мнение от Stanimir330 » 04 Окт 2023, 13:36

Здравейте колеги, имам няколко въпроса относно GM автомата 5L40e.
Когато колата е студена, превключва перфектно, но загрее ли, при кикдаун влиза в авариен режим от 4та на 5та и остава само на 4та.
Това е грешката, която е записала
Изображение

За хидро ли е автомата или пакетите са заминали ? Имал ли е някой същия проблем и същата грешка ?
При студен мотор имам едно играене на оборотите и се чудя дали не е от автоматика този проблем.
Също така, искам да й сложа по голям охладител на автомата, някой сменял ли е оригиналния с по - голям да каже има ли смисъл от тази интервенция, защото тия 97 градуса от грешката не ми се струват много добре за кутията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6214
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Автомат 5L40e въпроси

Мнение от zvetiko » 04 Окт 2023, 15:32

Колега, от BMW едва ли не са можели да си изчислят охладителя на скоростната кутия, за да слагаш по-голям.
За грешката най-добре да се види каква е реално с ISTA-D, а още по-добре от този, който ще прави кутията.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Автомат 5L40e въпроси

Мнение от Stanimir330 » 04 Окт 2023, 15:49

Ами за охладителя явно не са го изчислили правилно, защото хем е малък, хем седи долу зад водния радиатор и се пълни с боклуци, хем има опасност да се прецака и да влезе антифриз в кутията и да приключи курса.
За грешката питам хора, които са имали същия проблем, тя кутията че най - вероятно е за правене е факт, въпроса ми е от къде се появява този проблем. От хидротрансформатора или от пакетите в самата кутия.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6214
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Автомат 5L40e въпроси

Мнение от zvetiko » 05 Окт 2023, 11:20

Според теб колко трябва да е голям- ей толкова ли? Една кола е съвкупност от много елементи и при изчисляването и разположението им се вземат в предвид много фактори. Виждал съм ашладисването ,за което питаш, измисления радиатор се слага върху водния, охлаждането на двигателя започва да страда, някои ремонтни дейности стават трудни, с риск за счупиш нещо.
Това, с което четеш грешките не ти дава никаква реална информация, за да можеш да предполагаш и анализираш каквото и да е. Самият ти си се убедил, защото не желаеш да направиш ремонт и харчиш пари в резултат на показанията му.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Автомат 5L40e въпроси

Мнение от Stanimir330 » 05 Окт 2023, 18:05

Виждам, че и ти си от тези дървените философи, които обичат да си изказват мнението без абсолютно никой да ги е питал.
Имам въпроси задавам ги тук във форума, защото имам проблем и следователно, ако някой е имал подобен проблем с автомата си, да си изкаже мнението какъв е бил проблема при него. Ти явно не си от тези, но както и да е.
Аз колата ще си я оправя, пари ще дам колкото е нужно, пич, не ме мисли.

Ако има останали модератори или администратори в тоя форум, нека изтрият тази тема, защото явно няма да се случат нещата, да получа адекватни отговори, от хора, които са имали същия или подобен проблем.

Благодаря!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1679
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Автомат 5L40e въпроси

Мнение от Biogame » 06 Окт 2023, 8:36

За мен имаш подпушване,запушване някъде по самия охладител. Аз съм с Zf кутия и нямам проблем с температурата на маслото,а охладителя е същия като размер.
Напоследък двама приятели изреваха от маслото на ZF, държеше им високи градуси. Смениха го с такова на бмв и казват че не държи високи градуси.
:driving: :dunno: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Автомат 5L40e въпроси

Мнение от stefan_suny » 06 Окт 2023, 23:38

Тези 97 градуса са си съвсем добре, хич не ги мисли. Относно грешката - проблем с хидравличния блок най вероятно , което води след себе си запалване на някой пакет съединители ако се кара така. В общи линии вероятно кутията е за доста пълен ремонт, на тези километри хидрото ще отлети всеки момент.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 3.01.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: както я може.
Мечтае да кара: На пържоли и пържени картофки нон-стоп.

Re: Автомат 5L40e въпроси

Мнение от dxd » 08 Окт 2023, 14:47

Щом ти играят оборотите хидрото е пътник,то си е консуматив на определени км.Моето го смених на 440к км оригинално,не играеха обороти,но не набираше както трябва колата.Огт елит кар рециклиран Закс и нещата заспаха.Почваш от там,гаранция е за смяна ако е оригиналното и продължаваш натам ако продължи с мизериите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Автомат 5L40e въпроси

Мнение от stefan_suny » 09 Окт 2023, 18:08

Не бих сложил ново хидро на кутия която има шепа стружки в картера или много скоро ще има. По каквото и причина да изтърва съединител нищо хубаво не се случва.......

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Автомат 5L40e въпроси

Мнение от Kurtov » 10 Окт 2023, 11:08

zvetiko написа:Според теб колко трябва да е голям- ей толкова ли? Една кола е съвкупност от много елементи и при изчисляването и разположението им се вземат в предвид много фактори. Виждал съм ашладисването ,за което питаш, измисления радиатор се слага върху водния, охлаждането на двигателя започва да страда, някои ремонтни дейности стават трудни, с риск за счупиш нещо.
Това, с което четеш грешките не ти дава никаква реална информация, за да можеш да предполагаш и анализираш каквото и да е. Самият ти си се убедил, защото не желаеш да направиш ремонт и харчиш пари в резултат на показанията му.


Точно БМВ не са изчислили правилно възможностите на тази кутия и е коментирано не веднъж във форума.
Няма да се изненадам и ако охлаждането не е изчислено, както трябва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Автомат 5L40e въпроси

Мнение от Stanimir330 » 18 Окт 2023, 9:25

По принцип оборотите играят само когато колата загрее и то не винаги. Тая грешка 2 пъти до сега ми е излизала, изстине ли колата, грешката изчезва.
Според вас, кой е по адекватния вариант.
Да намеря друга кутия, по възможност здрава на която да рециклирам хидрото, или да правя тази, която ще е за основен ремонт.
Аз все пак да кажа и тук, че си търся читав 5L40e от Е46 или Е39, на задно. Може с хидро, може без, няма значение. Важното е, кутията да е здрава и да не е подпалена като моята.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1679
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Автомат 5L40e въпроси

Мнение от Biogame » 19 Окт 2023, 9:29

Stanimir330 написа:По принцип оборотите играят само когато колата загрее и то не винаги. Тая грешка 2 пъти до сега ми е излизала, изстине ли колата, грешката изчезва.
Според вас, кой е по адекватния вариант.
Да намеря друга кутия, по възможност здрава на която да рециклирам хидрото, или да правя тази, която ще е за основен ремонт.
Аз все пак да кажа и тук, че си търся читав 5L40e от Е46 или Е39, на задно. Може с хидро, може без, няма значение. Важното е, кутията да е здрава и да не е подпалена като моята.

Моята кола в момента е в сервиз за кутията. Не е евтино да ,но прецених че колата няма да се продава в близко бъдеще и е по добре да я правя.
Мислих също да я правя ръчка,да купувам кутия втора употреба но там каква ти е гаранцията че след месец или година няма кутията пак да е за ремонт.
:driving: :dunno: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Автомат 5L40e въпроси

Мнение от Stanimir330 » 19 Окт 2023, 14:42

Взех си друга кутия с хидрото. Ще рециклирам хидрото, ново масло и ги качвам с кутията на колата.
Знам, че е по - добре да се направи и кутията, но някак си не ми се дават 3+ бона за ремонт, а и не знам дали биха я направили качествено и колко километра би изкарала след пълен ребилд.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook