Лампа спирачки/Теч от тръба спирачки

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 7.03.2004
Местоположение: общ.Трявна гр.Плачковци
Пол: Мъж
Кара: E46 318d
Мечтае да кара: всички от марката БМВ

Лампа спирачки/Теч от тръба спирачки

Мнение от kmet » 13 Юни 2023, 16:11

Здравейте колеги,
Продължавам да ходя по мъките след ремонт в сервиз за калник. Лампата /жълта/ за ниво спирачна течност свети когато си иска. Разбутвам казанчето спира-след малко пак светва. Угасва сама - после пак светва. Казаха ми че щом имам теч на спирачна течност от задна дясна тръба за спирачките лампата ще свети. Вярно ли е че има нещо такова. Благодаря предварително. Колата е е46 318д 2002г.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Лампа спирачки/Теч от тръба спирачки

Мнение от ildivvy » 13 Юни 2023, 16:17

Явно идеята е, че нивото намалява... Това се поверява лесно! Долей до чертата и наблюдавай! А още по-добре, виж дали наистина ти изпуска течност от този маркуч (или който и да е маркуч), защото това е опасно, както сам знаеш!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 7.03.2004
Местоположение: общ.Трявна гр.Плачковци
Пол: Мъж
Кара: E46 318d
Мечтае да кара: всички от марката БМВ

Re: Лампа спирачки/Теч от тръба спирачки

Мнение от kmet » 13 Юни 2023, 16:33

Аз вече проверих и металната тръба /не маркуч/ е спука. Колата мисля че не може напълно да загуби спирачки /ако има течност/ защото е на два кръга но наистина е опасно, прав си колега.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Лампа спирачки/Теч от тръба спирачки

Мнение от zvetiko » 13 Юни 2023, 17:41

kmet написа:Аз вече проверих и металната тръба /не маркуч/ е спука. Колата мисля че не може напълно да загуби спирачки /ако има течност/ защото е на два кръга но наистина е опасно, прав си колега.


Не я карай, колега. Най-бързия и евтин вариант е да намериш фирма, която прави спирачни тръбопроводи от медни тръби- казваш им каква дължина ти трябва, дават ти я готова, с холендровите гайки и после сам си я сгъваш както е необходимо.
Лампата не може да индикира теч, свети когато нивото на спирачната течност е ниско. Ако го прави без причина, най-вероятно е бъгнал поплавъка на капачката.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook