съвместимост огледала на е46 купе?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 2.04.2015

съвместимост огледала на е46 купе?

Мнение от stilen89 » 29 Юни 2020, 12:53

Здравейте, колеги, изчетох 20-30 страници с теми във форума, но не можах да открия точна информация по темата, а именно:
Търся ляво огледало за БМВ е46 325 купе с ръчно прибиране, но се оказва че доста трудно се намират, колата ми е от началото на 2001-ва преди фейса.
Разбрах, че от десен волан не ми вършат работа, затова търся само от ляв волан, на два други въпроса обаче не мога да намеря отговор.
1. Огледало от купе е46 след фейслифт върши ли ми работа?
2. Огледало с ел. прибиране дали ще ми свърши работа? Тоест и без да се прибира електрически, дали ще може така да се върже, че да му се мести самото стъкло, а останалите кабелчета, които са за прибирането просто да се изолират?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: съвместимост огледала на е46 купе?

Мнение от red_bull92 » 30 Юни 2020, 8:05

Здравей, според риълоем номерата на огледалата преди фейслифт и след са еднакви и следователоно ще станата. За купе ти вършат работа само от купе и от кабриолет комби, седан и тн. не ти вършат работа. И да вземеш огледало с ел. прибиране няма да има никакъв проблем, защото ел. прибирането е на общия куплунг и няма да ти се налага нищо да изолираш. Просто инсталацията за ел. прибиране няма да има продължение по инсталацията във вратата. Единствено хроматиката е на отделен куплунг, но пластмасовата букса изолира и пак няма да се наложи изолация. Успех с намирането! :yes:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 2.04.2015

Re: съвместимост огледала на е46 купе?

Мнение от stilen89 » 30 Юни 2020, 8:27

Благодаря много за супер полезната информация, колега!
Сега имам по-голям избор и надежди, че ще мога да си намеря, хубавото е, че все още капака си е при мен и здрав, така че няма да ми се налага боядисване.
Чудя се има ли начин да проверя дали огледалото е от ляв или десен волан?
Тъй като съм харесал едно, но продавача твърди, че не знае от кола с какъв волан е.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: съвместимост огледала на е46 купе?

Мнение от Lenco » 30 Юни 2020, 13:00

Ако видиш комплект от ляв и десен волан ще се научиш да ги различаваш, разликата е в основата, на левия волан дясната е по-прибрана към купето и обратно, на десния-лявата е по-прибрана.
Ако нямаш огледало, временно ти върши работа и от десен волан, просто настройките ще са много навън и пак ще ти се губи от гледката ако си по-висок, захващането е еднакво.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 2.04.2015

Re: съвместимост огледала на е46 купе?

Мнение от stilen89 » 01 Юли 2020, 10:35

Lenco написа:Ако видиш комплект от ляв и десен волан ще се научиш да ги различаваш, разликата е в основата, на левия волан дясната е по-прибрана към купето и обратно, на десния-лявата е по-прибрана.
Ако нямаш огледало, временно ти върши работа и от десен волан, просто настройките ще са много навън и пак ще ти се губи от гледката ако си по-висок, захващането е еднакво.


Да, ако го видя в комплект може би ще ги различа веднага, но като търся само едно, ще ми пратят само него и ще ми е малко по-трудно. Иначе не съм много висок, но не ми се иска да се набутвам с огледало от десен волан. Търся едно само, че ми го е счупил някой идиот...Пък и предпочитам да го направя добре, скоро може би ще я продавам, за да взема по ново бмв и ми се иска и за следващия собственик да е ок и да се вижда хубаво.
Ще си лепна счупеното с лепенка и така ще отида в Еконта, ще го наложа и ако е в същата позиция като счупеното би трябвало да е от ляв волан, така ги виждам нещата.

Знам, че предния капак се сменя без проблем, чудя се този задния към самото стъкло разглобява ли се също и става ли за замяна? Очертаното на снимката?
Тъй като при мен тази част е без забележки и ако се заменя може да купя такова огледало със обелен заден капак и да го сменя с моя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 698
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: съвместимост огледала на е46 купе?

Мнение от DoesNot » 01 Юли 2020, 16:47

Lenco написа:Ако видиш комплект от ляв и десен волан ще се научиш да ги различаваш, разликата е в основата, на левия волан дясната е по-прибрана към купето и обратно, на десния-лявата е по-прибрана.
Ако нямаш огледало, временно ти върши работа и от десен волан, просто настройките ще са много навън и пак ще ти се губи от гледката ако си по-висок, захващането е еднакво.

Нямат ли някакви номера на тях, по които да се различат по-лесно ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 22.08.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: на бензин
Мечтае да кара: всичко

Re: съвместимост огледала на е46 купе?

Мнение от mavrut » 02 Юли 2020, 22:21

Имат номер,написан е на стойката, от върешната страна която влиза в купето

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 2.04.2015

Re: съвместимост огледала на е46 купе?

Мнение от stilen89 » 07 Юли 2020, 9:40

Здравейте, колеги, трябва да се похваля! Намерих си огледало с ел. прибиране и заменихме счупеното. Сега всичко си е екстра, пасна перфектно. Така че няма проблем да се замени огледало с механично прибиране с такова с електрическо, също явно няма проблем да се заменя преди и след фейслифта. Важното е да е от купе, то и това ги прави реално доста редки.

П.П. В резултат от смяната имам ляво огледало със запазено стъкло и механизъм, плюс капака откъм стъклото, така че на някой ако му потрябва в бъдеще да драска. Благодаря много за помощта и съветите!

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook