330D 184 не иска да запали/върти но не пали (SOLVED)

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M57D30 седан с емкова броня
Мечтае да кара: E30 m3 червена и да върви с руса кака

330D 184 не иска да запали/върти но не пали (SOLVED)

Мнение от stradikus » 27 Юни 2020, 13:05

Здравейте, проблема съществува от месец-два. На 20 пъти, веднъж не иска да запали. За първи път се случи след автомивка. Ходих на диагностика, но нямаше никакви грешки. Месец по-късно отворих капака и видях, че компютъра се е намокрил в дъжда, поради недобре сложено уплътнение. Не съм го подсушавал, но държах отворен капака 20 минути на слънце и оправих уплътнението. Проблема си остана и предположих, че е от горивната система, тъй като имаше теч от едно маркуче за излишната нафта. Смених го и помислих, че проблема го няма, но уви - вчера пак не запали. Относно паленето - има акумулатор, има стартер, върти си 2-3 секунди и понякога захапва до към 400-500 оборота и пак пада. На третия-четвъртия път пали. Знам, че има много възможни варианти по горивната система от помпи до дюзи, но идеята е, ако на някого му се е случвало такова нещо или си имат такъв фабричен проблем - да ми сподели. Мислех си, че дори и да хвана на диагностика, ще изпише ниско налягане на горивото, което значи едно - може да е отвсякъде проблема. Но пък се връщам на факта, че за пръв път това ми се случи след автомивка? Благодаря предварително.
Последна промяна stradikus на 25 Авг 2020, 11:08, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: 330D 184 не иска да запали

Мнение от KostovG » 29 Юни 2020, 9:05

На студен двг. имал ли си проблеми?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: 330D 184 не иска да запали

Мнение от VladiE » 29 Юни 2020, 9:48

Тоя мотор не е ли с VP44?

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M57D30 седан с емкова броня
Мечтае да кара: E30 m3 червена и да върви с руса кака

Re: 330D 184 не иска да запали

Мнение от stradikus » 29 Юни 2020, 21:04

KostovG написа:На студен двг. имал ли си проблеми?


И на студен и на топъл го прави.

VladiE написа:Тоя мотор не е ли с VP44?

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk


Vp44 не е ли на 204 коня?


Утре ще проверя за теч от помпата за високо налягане.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: 330D 184 не иска да запали

Мнение от VladiE » 29 Юни 2020, 21:24

204 е комънрейл. Ти мисля че си с гнп, първо търси там проблема.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: 330D 184 не иска да запали

Мнение от stefan_suny » 29 Юни 2020, 21:31

VP44 e на 320д 136кс, всички по нови са с комонрейл система. Относно проблема на колегата, не знам колко често ти го прави и дали лесно ще се хване, но се започва от палене със закачена диагностика - гледа се налягането в рейла. Ако там всичко е ок но не пали, проблема може да ти е в компютъра ако е мокрен наистина. Ако налягането е ниско се търси защо е ниско\помпи, датчик, пропуск\. Не вдигне ли докъм 250бара компютъра изобщо не инициира впръскване. Нещо което се прави елементарно на полеви условия - тест с колби на обратната нафта. Не е сигурно че ако има проблем ще го хванеш така, но има ли отклонения там, то със сигурност имаш проблем.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 2.04.2015

Re: 330D 184 не иска да запали

Мнение от stilen89 » 30 Юни 2020, 8:29

Може би горивна помпа? Имах подобен проблем, само че при мен изцяло отказа да пали в един момент и се оказа, че горивната помпа е заминала :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M57D30 седан с емкова броня
Мечтае да кара: E30 m3 червена и да върви с руса кака

Re: 330D 184 не иска да запали

Мнение от stradikus » 30 Юни 2020, 13:22

stefan_suny написа:VP44 e на 320д 136кс, всички по нови са с комонрейл система. Относно проблема на колегата, не знам колко често ти го прави и дали лесно ще се хване, но се започва от палене със закачена диагностика - гледа се налягането в рейла. Ако там всичко е ок но не пали, проблема може да ти е в компютъра ако е мокрен наистина. Ако налягането е ниско се търси защо е ниско\помпи, датчик, пропуск\. Не вдигне ли докъм 250бара компютъра изобщо не инициира впръскване. Нещо което се прави елементарно на полеви условия - тест с колби на обратната нафта. Не е сигурно че ако има проблем ще го хванеш така, но има ли отклонения там, то със сигурност имаш проблем.


Правихме диагностика, но в момент, в който пали. Последният път, когато не поиска да запали бях на път и нямаше кой да дойде с диагностика. Налягането в рейла беше ок. Нямаше никакви грешки за ниско налягане и се чудя дали ще излязат в момент на непалене. Това с колбите ще се пробва. Общо взето видях, че може и някой маркуч към горивния филтър да е запушен и затова да прави така. Другия вариант си мислех датчик на помпата за високото налягане. Ще се издирва проблема, но първо да оправя казанчето и виското, че вчера в жегата перката не е въртяла и то се спука..

20200629_141916-03.jpeg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: 330D 184 не иска да запали

Мнение от VladiE » 30 Юни 2020, 13:35

Ако няма налягане в реила задължително ще запише грешка. Ако няма такава е малко вероятно да е от това проблема. При проблем с датчик колянов вал пали трудно на топъл мотор. Чува ли се необичайно тракане като от верига?

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M57D30 седан с емкова броня
Мечтае да кара: E30 m3 червена и да върви с руса кака

Re: 330D 184 не иска да запали

Мнение от stradikus » 25 Авг 2020, 11:05

ЪПДЕЙТ:

Та след много нерви потрошени и никакви грешки на диагностиката, колата започна да не пали доста често(на топъл мотор) особено след по-дълго каране(над 30мин.). Проверих рейла, проверих всички помпи, проверих дюзите на живи данни, но всичко беше в нормите, дюзите бяха от 0 до 2, помпите си държат наляганията, смених релето на еку-то, защото и това казаха, че може да е проблем, изсуших много добре компютъра, заради навлязлата вода и накрая воаля - оказа се тъпия датчик на разпределителния вал. Преди това колата палеше само като изстине до 59 градуса, след това си направих експеримент да я загрея, смених го с чисто нов и всичко се оправи. Край на 7 месечните ми мъки и позор по центъра, когато въртях като малоумен, а всички гледаха, че бмв-то не пали. Не го пожелавам на никого. Момчето, което ми спомена, че може да е от датчик разпределителен вал се е сблъсквал със същия проблем при 184ката на е39.

Надявам се съм полезен за някой, който го изпита.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: 330D 184 не иска да запали/върти но не пали (SOLVED)

Мнение от racing_team_vidin » 25 Авг 2020, 12:48

А защо не пробва с чаша студена вода... още в началото :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M57D30 седан с емкова броня
Мечтае да кара: E30 m3 червена и да върви с руса кака

Re: 330D 184 не иска да запали/върти но не пали (SOLVED)

Мнение от stradikus » 25 Авг 2020, 17:00

racing_team_vidin написа:А защо не пробва с чаша студена вода... още в началото :roll:


Не ми се отговаря на остроумни коментари. Посоката в която вървяхме беше грешна.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: 330D 184 не иска да запали/върти но не пали (SOLVED)

Мнение от racing_team_vidin » 25 Авг 2020, 17:44

stradikus написа:
racing_team_vidin написа:А защо не пробва с чаша студена вода... още в началото :roll:


Не ми се отговаря на остроумни коментари. Посоката в която вървяхме беше грешна.

Не ми е остроумен коментара, при проблемен датчик, точно чаша студена вода върху него и колата пали, и при колянов и на разпределителен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M57D30 седан с емкова броня
Мечтае да кара: E30 m3 червена и да върви с руса кака

Re: 330D 184 не иска да запали/върти но не пали (SOLVED)

Мнение от stradikus » 25 Авг 2020, 22:44

racing_team_vidin написа:
stradikus написа:
racing_team_vidin написа:А защо не пробва с чаша студена вода... още в началото :roll:


Не ми се отговаря на остроумни коментари. Посоката в която вървяхме беше грешна.

Не ми е остроумен коментара, при проблемен датчик, точно чаша студена вода върху него и колата пали, и при колянов и на разпределителен.


Въпроса е, че се сетих за датчик много късно, след като предположенията клоняха в друга посока. Датчика беше наличен и ми го дадоха за тест, затова си спестих студената вода. Поне има един плюс на цялата тази работа - всички компоненти са в изправност.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook